Jsme v Chorvatsku-osypane dite

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
miska09
Závislačka 2589 příspěvků 21.06.19 07:50
Jsme v Chorvatsku-osypane dite

Prosim poradte, jsme v Chorvatsku, mala dva dny zpet 40 horecky, trvalo pres noc, rano 38,od te doby bez teploty. Ma zaroven vyrazky viz.foto. myslim, ze ji do toho rostou zoubky, prikladam horecku tomu, ale nejsem si jista. Konzultovala jsem s lekarem pres telefon, videl i foto. Zda se to jako alerficka reakce na slunce, popr. opal.krem. Samozrejme byla na slunci minimalne. Myslite, ze by to mohla byt sesta nemoc? Ale vyrazky mela zaroven s tou horeckou.
Poradite nejaky krem, gel na zklidneni? Nejlepe pokud nekdo zazil tady, snad neco sezenu. Mala ma 18 mesicu. Ma to na tele, na obliceji ne. Podavam na radu lekare ctvrtku zodacu. Dnes rano, dostala lek podruhe. Teploty uz nema.
Dekuji, jsem uz zoufala :zed:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Maminanamatersky
Zasloužilá kecalka 507 příspěvků 21.06.19 08:01

Taky bych rekla solarni exem a upal k tomu.. Davej ji tu cvrtku zodacu a za dva dny bude dobra.. Do ty doby nesmi vubec na slunicko a po venku jedine v tricku.

aivetka
Kecalka 212 příspěvků 21.06.19 08:05

Hlavně nesundavat tričko a vyhýbat se sluníčku. Je to alergie na „slunko“. Přítel a syn to mají taky. V nejhorších případech si nechává přítel píchnou calcium.

miska09
Závislačka 2589 příspěvků 21.06.19 08:13

Dekuji :kytka: no mala byla na slunicku fakt vzdycky jen ve vode a to max.10minut, hned pak ususit, dat tricko a do stinu. Tak ja nevim co priste delat jinak. No doktor mi rikal, ze nemam chodit ani do stinu, udrzet ji na pokoji bude velky boj, ale co se da delat… A nicim jste nemazaly?

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 21.06.19 08:15

Řekla bych, ze šestá nemoc

Aduš8
Kelišová 5243 příspěvků 21.06.19 08:17

Mívám to na každé dovolené, nejhůř tomu pak dělá opalovací krém, že mě nejlepší mazat Panthenolem, pak to tolik nesvědí.

miska09
Závislačka 2589 příspěvků 21.06.19 08:24

@Aduš8 no manzel s ni sel vecer na prochazku, mela tricko, kratasy, a namazal ji ruce a nohy kremem a ma to horsi prave. To bricho a zada se mi dneska zdaji uz lepsi.

Aduš8
Kelišová 5243 příspěvků 21.06.19 08:32

@miska09 já se opalovákem pak už mazat nemohla, strašně mi to dráždil. Mazala jsem jen tím Panthenolem, je to vitamín B, urychluje hojení a krásně to zvláční. A určitě se dá v Chorvatsku sehnat, pokud ho s sebou nemáte. Já ho vozím vždycky yje to nejlepší první pomoc i při spáleninách

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 21.06.19 08:35

Ale na šestou nemoc žádný mazání nepomůže.

warita
Extra třída :D 11424 příspěvků 21.06.19 08:40
@iiiv píše: Řekla bych, ze šestá nemoc

je to dost dobre mozne. Nase mala mela v dobe seste nemoci taky horecky a nedalo se to srazit nicim. Kdyz ji rostly stolicky, taky ji vyskocila horecka.

Pokud byla na slunci max 10min, tak pochybuju, ze to ma ze slunce.

Jeste me napadla jina vec. Kdyz jsem byla kdysi pred lety v chorvatsku na dovolene, tak se mi z koupani v mori udelala vyrazka, silene to svedilo, poustupne se ty pupinky slily do zlostne cervenych kolacu. Svedilo to tak, ze jsem doslova lozila po stenach. Matka to nebrala absolutne vazne, nezajimalo ji to… do doby, kdy se to stejne zacalo delat i moji mladsi sestre… to pak velky zajem, co to je. Na konci dovolene se to pak ve velmi male mire udelalo i moji matce a to bylo teprve halo, jak to svedi a co to kurna je. Myslim si, ze neco vypousteli do vody, nejake chemikalie a ja mam citlivou kuzi, takze jsem na to reagovala jako prvni. Nikde jinde nez v chorvatsku jsem takovou reakci na koupani v mori nemela.

Staworowski
Ukecaná baba ;) 1409 příspěvků 21.06.19 08:41

@miska09 my měli nedávno šestou nemoc a vyrážka vypadala dost podobně. Ale je fakt že ji malý měl až 2dny po té horečce (horečka ut /st/ct a vyrážka vyskočila v sobotu), po dvou dnech začala mizet. U těch dětí je to složité, může mít teplotu z čehokoli, z přehřátí, od zubů atd. Uvidíš, pokud ta vyrážka za 2-3dny zmizí, tak to bude ta 6.nemoc
Jinak to je asi sluneční alergie.

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 21.06.19 08:44

Jinak vyrážka ze sluníčka pekelně svědí. U sestky prý ne.

petrahubka
Povídálka 28 příspěvků 21.06.19 08:50

Mala mela tohle ted nedavno. Podle mne to je slunecni alergie spojena s prehratim, opocenim a podrazdenim kuze slanou vodou. Klasika. Male pomohlo vydatne mazat kremem na opalovani a vetrat telo, ve stinu, nedrazdit kuzi jakymkoli i petiminutovym sluncem. Ono to slunce se nezda, ale fakt staci pet minut, do toho cesta v kocarku nebo v sedacce, kde kuze nedycha a je to. Mala je svetla a uz vim, ze ve vedrech na slunce VUBEC, opatrne chladit, casto koupat (od potu) a potirat cernym cajem. Zkus ten cerny caj.

Zumpa
Zasloužilá kecalka 773 příspěvků 21.06.19 09:15

Vypadá to na šestou nemoc, nicméně já osobně bych místo emimina kontaktoval svého lékaře. Ale každý to má jinak.

tereza12345
Extra třída :D 12356 příspěvků 1 inzerát 21.06.19 09:19

Nas 20 mesicni ma momentalne to stejny. Sesta nemoc vypadá jinak.
Taky nevim, co to bylo.. 2 dny teplota, pak ta vyrazka. Pomohl mu na to tekuty pudr.
Na pokoji bych dite nedrzela. Pekne ve stinu a koupat v tričku.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama