Jsou spalničky přenosné? Těhotenství

628
27.4.17 14:23

Jsou spalnicky prenosne?

:mavam: mamci, mela bych prosbicku… Svagrova ma spalnicky (uz jen dolecuje), ale ma… Chtela jsem se zeptat jestli to je prenosne a jestli me nebo to male muze nejak ohrozit. Jsem 22+2 tt. Jako mala jsem byla ockovana proti spalnickam, ale ja osobne jsem je nemela. Se svagrovou jsem zatim nebyla, ale mela bych s ni bejt bud o vikendu a nebo ve stredu. Popripade u ktereho dr (obvodak nebo gyn. Se zeptat). Dekuji za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1309
27.4.17 14:25

Ano, je to přenosné. Pokud jsi těhotná a očkovaná jsi byla jako dítě, rozhodně bych to neriskovala. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25785
27.4.17 14:26
@Girls96 píše: :mavam: mamci, mela bych prosbicku… Svagrova ma spalnicky (uz jen dolecuje), ale ma… Chtela jsem se zeptat jestli to je prenosne a jestli me nebo to male muze nejak ohrozit. Jsem 22+2 tt. Jako mala jsem byla ockovana proti spalnickam, ale ja osobne jsem je nemela. Se svagrovou jsem zatim nebyla, ale mela bych s ni bejt bud o vikendu a nebo ve stredu. Popripade u ktereho dr (obvodak nebo gyn. Se zeptat). Dekuji za radu.

Málokterá nákaza na světě je tak snadno přenosná jako spalničky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1403
27.4.17 14:27

Jsou vysoce nakazlive. I kdyz se dolecuje, tohle bych neriskovala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
zoy
1498
27.4.17 14:34

Rozhodně bych se kontaktu s ní vyhla. Také mě udivuje, že jí dr. nenařídil karanténu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
628
27.4.17 14:35

Dekuji za odpovedi. Jak dlouho bych s ni pro jistotu nemela prijit do kontaktu? Do uplneho zmizeni nebo radeji jeste nejakou dobu po…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25785
27.4.17 14:40
@Girls96 píše:
Dekuji za odpovedi. Jak dlouho bych s ni pro jistotu nemela prijit do kontaktu? Do uplneho zmizeni nebo radeji jeste nejakou dobu po…?

Můžeš si nechat vyšetřit protilátky. Pokud jich máš z očkování dost, můžeš být víceméně klidná.
A v žádném případě se se švagrovou nestýkej! Ani s nikým z jejího okolí. „Od nakažení k propuknutí nemoci dochází průměrně za 13 dní, člověk je však infekční už 2-4 dny před výskytem vyrážky a ještě 4 dny po jejím ústupu.“

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14840
27.4.17 15:13

@Bábrdl
Neni to pravda. Imunologove uz vedi, ze nejde jen o protilatky, ale hlavne o pametove bunky a ty vysetrit neumime. Je spousta lidi, ktera protilatky nema a neonemocni a naopak
Mam znamou s 11 letou holcicku, co mela lehky prubeh nestovic, takresili jestli ockovat ci ne. Nabrali se protilatky, ktere byli pozitivni, tak se neockovalo. Do pul roka holka nestovice chytla a s dost tezkym prubehem :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1779
27.4.17 15:29

Nestalo by mi to za to, ale pokud k ni pujde manzel a ostatni, tak to mohou donest oni, bala bych se

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
27.4.17 16:06

Jak už bylo napsáno, jsou vysoce nakažlivé. Jako těhotná bych tam na návštěvu nejela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6809
27.4.17 16:06
@Girls96 píše: :mavam: mamci, mela bych prosbicku… Svagrova ma spalnicky (uz jen dolecuje), ale ma… Chtela jsem se zeptat jestli to je prenosne a jestli me nebo to male muze nejak ohrozit. Jsem 22+2 tt. Jako mala jsem byla ockovana proti spalnickam, ale ja osobne jsem je nemela. Se svagrovou jsem zatim nebyla, ale mela bych s ni bejt bud o vikendu a nebo ve stredu. Popripade u ktereho dr (obvodak nebo gyn. Se zeptat). Dekuji za radu.

Spalnicky jsou prudce infekcni. Nakazliva je jeste min 6 dnu od vysevu. Jak dlouho to je, co se osypala? Tehotna bych si dala jooo pauzu od navstev, cela rodina jsou rizikove kontakty, ptz nakazliva byla 5 dnu pred vyrazkou, takze uz muze byt nakazen a nakazlivy nekdo jiny v rodine. Cili za me nikam. Ani ty ani chlap.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1387
27.4.17 16:45

Je fakt divny, ze ji nechali jen tak doma.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69595
27.4.17 17:03
@Kamikadze píše:
Je fakt divny, ze ji nechali jen tak doma.

Co je na tom divného? Pokud vím, tak u spalniček není žádná povinnost léčby.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama