RH faktor matka - otec +

27.4.17 10:02

RH faktor matka - otec +

Ahoj prosim mám na Vás dotaz mám RH faktor - a manžel +.Jsem ve 25 týdnu a pani doktorka mi chce dát nějakou iněkci na imunitu miminka nebo tak něco. Moc tomu nerozumim. Nemuže se tou injekcí něco mimču stát? Děkuji moc za odpoveď

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

2518
27.4.17 10:07

Ne, to fakt nemůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 10:08

Je to zbytecne.. at vam kontroluji hladinu protilatek a tuto injekci daji az po porodu v pripade, ze miminko bude Rh +

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
217
27.4.17 10:09

Ne, v pohodě, to se dělá, je to jen prevence, když by se dítě pak narodilo taky +.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1758
27.4.17 10:12

Nenechala jsem si to píchnout… stačí kontrola protilátek.
Ale miminku to určitě neublíží.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10565

Brali mi ve 28.tt krev na protilatky a ty mam negativni, takze injekce se nepichala, mela jsem trochu strach, protoze mam za sebou 5×SP před timto tehotenstvi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14230
@Georgina30 píše:
Je to zbytecne.. at vam kontroluji hladinu protilatek a tuto injekci daji az po porodu v pripade, ze miminko bude Rh +

souhlas.

Taky jsem to tak mela. Jsem Rh minus, otec plus, miminko po tatinkovi. Injekci jsem dostala po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Annapavelkovaml
27.4.17 10:25

Taky jsem 0- manžel 0+ ale já měla v 28 tt pozitivní prtilátky, takže jsem injekci dostala…v druhém těhotenství taky…a po porodu jsem dostala jen u dcery ta je 0+ a u syna ne, ten je jak já 0-…jen mě jako napadá, proč by ti měl jako doktro dělat něco co by miminku ublížilo??Nejsem v 17. století :nevim:

• Citovat
  • Upravit
28856
27.4.17 10:34

Pokud čekáš první dítě injekci bych si nenechala píchnout, nechala bych si pravidelně nabírat hladinu protilátek - starý postup.
U druhého a dalšího je to na zvážení. Hodně jsem o tom načetla, injekce úplně bez rizika není, i když se běžně dává, třeba v případě abdominálního úrazu je to menší zlo. Mám negativní rh faktor,4 děti(všechny pozitivní),hemolytickou nemoc způsobenou rh faktorem mělo pouze druhé dítě.
U třetího a dalšího dítěte bych se ale necaplovala a injekci si nechala píchnout, u prvního mi to přijde zbytečné, tam nehrozí téměř žádná rizika, nechala bych si to píchnout až po porodu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 11:11

Řešila jsem to také. U prvního se neřešilo absolutně nic, já manželovu skupinu neznala. Mě zjistili 0-. Po porodu dítěti zjistili skupinu, má A+, takže jsem dostala injekci anti D, aby se netvořily protilátky. Teď u druhého mi kontrolují protilátky, dr. se mě ptala, jestli chci teď v 28. týdnu podat anti D. Sama mi řekla, ať si vyberu, v praxi jsou komplikace vzácné, protilátky mám OK, tak jsem to odmítla. Dřív se to nedělalo. Po porodu bych stejně injekci dostala, pokud bude mimino opět +.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
27.4.17 11:54

Jsem také Rh - manžel zas + a protilátky jsem si nechala píchnout asi až druhý den po porodu ( mimčo má faktor po otci) předem je to vzcelku zbytečné když si tě doktorka pohlídá :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143
27.4.17 12:19

Ja jsem si injekci rozhodně pichnout nechala, jelikož bych pak nepřenesla přes srdce, že moje dítě je protahovaně na fototerapii - ta lepší možnost. Zbytečně jen proto, že je dneska taková doba. Mě by třeba gynekoložka nic špatného nenabídla. Věřím ji. Látka se jmenuje Igamad. Si to nastuduj. Myslím, že horší než todle je třeba brufen, jelikož todle je doporučováno v těhotenství - což brufen fakt není!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama