Jsou to stavy úzkosti?

Anonymní
9.11.19 22:22

Jsou to stavy uzkosti?

Ahoj holky, predem se omlouvam za anonym. Stale jsem si jeste nezvykla na to, ze se se mnou neco deje a “nejsem v poradku”. Kazdopadne par mesicu dozadu na me prisly stavy uzkosti. Resp. dve vetsi paniky. Kdyz prisla ta druha, vedela jsem uz o co jde. Takze jsem vyhledala psychologa, ktery to jen potvrdil.
Ale od minuleho tydne mam pocit nesoustredenosti, slabosti a unavy. Dva dny dozadu mi bylo asi 3h spatne az skoro na zvraceni. Byla jsem u dr. kde mi mimo jine prisli na zanet mocaku (beru atb), jinak pry vse ok (ale krev mi nebrali). No proste jde mi o to, vy ktere tyto stavy uz treba delsi dobu mate, jestli i tyhle priznaky mohou spadat do stavu uzkosti nebo ne. Jestli mam znovu navstivit lekare nebo ne. Vim, ze nemuzete vedet, jestli opravdu nemam zdr. problem. Proto jen chci vedet, zda tyto stavy jsou pri uzkostech mozne. Moc dekuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

259
9.11.19 22:30

Je více variant co by to ještě mohlo být. Nezaznamenala jste poslední dobou, že by se vám nechtělo do práce, nemůžete se vyhrabat z postele, k ničemu dokopat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
9.11.19 22:32

Co ti potvrdil? Úzkosti nebo panické ataky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 22:33

@janca0101 jsem na materske. Ale ano, unavena jsem dost, i kdyz v noci naspim dost hodin, odpo uz si jdu s mimcem zase lehnout a vubec nic se mi nechce delat. Coz proste zvykem u me neni

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.11.19 22:34

@MrsNorris no ja tam puvodne sla s tim, ze jsem si myslela, ze mam panicke ataky, ale psycholog rekl, ze to spis vypada na uzkost

• Nahlásit
  • Citovat
259
9.11.19 22:38
@Anonymní píše:
@janca0101 jsem na materske. Ale ano, unavena jsem dost, i kdyz v noci naspim dost hodin, odpo uz si jdu s mimcem zase lehnout a vubec nic se mi nechce delat. Coz proste zvykem u me neni

No myslím si, že by mohlo jít i o deprese. Takže asi bych zvážila návštěvu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1451
9.11.19 22:42

Ahoj,
k úzkosti/depresi to patřit může, ale určitě je lepší nejdřív nějaké základní vyšetření u lékaře. Já se na psychiatrii léčím spousty let a únavu mám šílenou, i když spím třeba 15 hodin, podle některých lékařů mám chronický únavový syndrom. Svalovou slabost mám strašnou, nemůžu některé dny téměř vůbec chodit, byla jsem na neurologii, na EMG a nic se nenašlo. Problémy s pamětí, nesoustředění, neudržení pozornosti apod. mám též.
A bereš k těm ATB probiotika? Někdy může být na zvracení po ATB, ale třeba mně bylo na zvracení celé léto, i jsem po ránech zvracela a bylo to z úzkosti. Takže asi tak, ano, může to být z psychiky, ale nemusí a uvidíš, co další dny, ale praktika bych asi navštívila. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
321
9.11.19 22:43

Panické ataky jsou jaksi fyzičtější.

Úzkostná porucha je v podstatě způsobená neschopností regulovat tok myšlenek - které často sklouznou až k absurdně katastrofickým scénářům a je těžké se jich zbavit (což ta šťastnější část populace umí lépe), z čehož plynou nepříjemné pocity. Je to poměrně častý problém. U mě není spojen s výraznějšími fyzickými projevy, a pokud ano, jsem si vědoma, že to jde z hlavy (vystresování z černých myšlenek - následná bolest břicha apod.)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 22:50

@Lollitka u Dr. jsem kvuli nevolnostem byla, dala mi na to cipek. Od te velke nevolnosti mi to pomohlo, ale stejne mam stavy jak na horske draze. Chvilku dobry a behem 5 min je vse jinak. A za chvilku zase dobry. Jeste me napadlo, ci na to nemuze mit vliv HA kterou jsem ted zacala brat. Jestli to ty stavy nemuze jen podporovat.
Nevim, fakt se citim jinak. Nejsem ve sve kuzi, jak kdybych byla jiny clovek, ktery neustale jen marodi a neco mu je :disappointed:

• Nahlásit
  • Citovat
3410
9.11.19 22:51
@Anonymní píše:
@MrsNorris no ja tam puvodne sla s tim, ze jsem si myslela, ze mam panicke ataky, ale psycholog rekl, ze to spis vypada na uzkost

Nejdříve si dijdi praktickému na preventivní prohlídku, ať ti nabere krev jestli ti něco nechybí. Můžeš mít nedostatek železa nebo B cka. Pokud se nic nenajde a bude to přetrvávat pořád se s psychologem jestli nezajit k psychiatrovi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.11.19 22:52

@MrsNorris byla jsem zatim na prvni navsteve, druha me ceka teprv tento tyden. Ty stavy byly jen dva. Pokazde dusnost, buseni srdce, tres, dokonce bolest zad, skoro az mdlo. Az ted tenhle tyden je to jiny, proto jsem si myslela, ze to ty stavy nejsou. Ze mi opravdu neco je

• Nahlásit
  • Citovat
3410
9.11.19 22:52
@Anonymní píše:
@Lollitka u Dr. jsem kvuli nevolnostem byla, dala mi na to cipek. Od te velke nevolnosti mi to pomohlo, ale stejne mam stavy jak na horske draze. Chvilku dobry a behem 5 min je vse jinak. A za chvilku zase dobry. Jeste me napadlo, ci na to nemuze mit vliv HA kterou jsem ted zacala brat. Jestli to ty stavy nemuze jen podporovat.
Nevim, fakt se citim jinak. Nejsem ve sve kuzi, jak kdybych byla jiny clovek, ktery neustale jen marodi a neco mu je :disappointed:

Ha to může být, četla jsem že vedlejší účinky můžou být psychické potíže

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 23:08

Já bych si zašla k psychologovi. Sice je takové období a počasí na postel, ale z vlastní zkušenosti vím, že se to může prohloubit :). Ať je brzy dobře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25
9.11.19 23:10

HA tomu rozhodně může napomoci, hormony dělají strašně moc. Já ji z tohoto důvodu přestala před lety definitivně brát - únava, nechuť, černé myšlenky - jako bych to nebyla já. Vysadila jsem a koukala jsem, jak jsem najednou schopná brát vše s větším nadhledem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9.11.19 23:18

@Malina9 k tomu se taky přikláním

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie