Jste v Kolíně spokojené?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terezxx
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 02.07.19 10:47
Jste v Kolíně spokojené?

Zdravím :kytka: Je tu někdo z Kolína nebo tam případně bydlí? Chtěli bychom koupit byt ve slušném dojezdu do Prahy a Kolín nás zaujal. Dívali jsme se po bytech a pár se nám jich dost líbí a vážně přemýšlíme o koupy. Háček je v tom, že jsme tam nikdy nebyli, nikoho z Kolína neznáme a tedy nevíme, jaké to tam je. Samozřejmě se na byty pojedeme podívat, courneme po okolí, ale rádi bychom slyšeli pro a proti od místních :palec: Před rokem jsme odešli z Prahy do jiného menšího města do nájmu a okolí šílené, tak bychom něčemu podobnému rádi předešli. Jsou nějaké části, kterým je lepší se vyhnout? Co obyvatelé, nějaké využití pro děti, hřiště, školky? Konkrétně mě zajímá Kolín II. a IV., ale ráda si počtu i obecně o tomto městě. Doporučili byste se tam nastěhovat rodině s dětmi? Děkuji za názory a postřehy. Hezký den :mavam:

Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 11:02

Mne se Kolin vubec nelibi. Studovala jsem tam ctyri roky a vzdycky mi to prislo jako osklive, spinave mesto. Ted bych se tam bala vecer i sama chodit, je tam dost „cerno“.

Qadra
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 02.07.19 11:21

Kolín osobně neznám, ale pokud hodláte jezdit do Prahy, tak ta dojezdová vzdálenost je celkem velká. Upřímně se nedivím, že utíkáte z Prahy.My jsme kdysi utekli taky a to do Milovic a nelituji. Dojezdová vzdálenost vlakem je cca 45 min na Masarykovo nádražì. Jsou zde dvě školy, několik školek, obchody, plánuje se výstavba polikliniky, vlakové spojeni do Prahy 2× do hodiny. Samozřejmě i zde jsou místa, kterým se radši vyhnout, ale ty najdete všude…

Qadra
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 02.07.19 11:23

A staví se tu spousta nových bytů..tak zkuste mrknout

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.07.19 12:03

Do Prahy je to 80 km, to mi nepřijde jako úplně slušný dojezd. Je to takové obyčejné sídlištní město, je tam hezký koupaliště. Bydlí tam hodně romů. Nebyly by lepší třeba Úvaly? To je od Prahy polovina cesty do Kolína

Premek_Orac
Kelišová 5450 příspěvků 02.07.19 12:03

@Terezxx Nooo. Záleží, co očekáváš. Kolín je jedno z nezadluženějších měst, tedy nedá se očekávat, že se bude infrastrukturou rozvíjet. Na druhou stranu - centru opravené mají, nemocnice funguje, školy, školky, parky tam jsou… Kolíňáci mi také tvrdili, že je tam hodně cizích dělníků kvůli práci v TPCA a že soužití s nimi je občas problematické.
Na druhou stranu, pokud je to zamýšlené jako místo pro přespání a víkendy, tak se tam asi dá žít solidně. Zkusil bych si na nějaké FB komunitě poradit dobrou lokalitu, kde výše zmíněné jevy nejsou.
Osobně, kdybych hledal poměr cena bydlení / kvalita života, tak bych v dojezdu 60 min od centra Prahy volil třeba Litoměřice, Roudnici, možná Kladno. Směrem Kolín pak Poděbrady, Nymburk jsou podle mého lepší.
Ale je to vždy věc názoru.

Zástavanda
Zasloužilá kecalka 715 příspěvků 10 inzerátů 02.07.19 12:24

Bydlela jsem v Kolíně 2 roky. Teď jsem tři pryč a nejradši bych se tam vrátila. Záleží kde přesně byt je. Jsou tam samozřejmě problémovejsi lokality jako v každém městě. Pořádá se tam hodně akci pro rodiny, jsou tam dětská centra, fajn koupaliště, krásný park.. celkově mi město přijde jako hodně zaměřené na mlade rodiny. Cizinci tam díky TPCA jsou, ale nikdy jsem neměla žádný problém a to jsem žila přímo v sídlišti postavené pro TPCA. V okolí jsou krásné lesy a spousta míst kam na vylet. Jak říkám já bych se tam stěhovala hned zpátky :D

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 02.07.19 12:30
@Qadra píše:
Kolín osobně neznám, ale pokud hodláte jezdit do Prahy, tak ta dojezdová vzdálenost je celkem velká. Upřímně se nedivím, že utíkáte z Prahy.My jsme kdysi utekli taky a to do Milovic a nelituji. Dojezdová vzdálenost vlakem je cca 45 min na Masarykovo nádražì.
:lol: :lol: :lol:

Teď jsem koukala na Kolín Praha a je to 35 minut vlakem

KOlín je alespoň město, i když nic moc. Milovice jsou megasídlák se zábavním parkem.

K92
Kecalka 391 příspěvků 02.07.19 12:34

Já bych do Kolína dobrovolně bydlet nešla, to město se mi nelíbí, je hodně průmyslové, s tím souvisí horší kvalita ovzduší, navíc je tam opravdu hodně cizinců kvůli TPCA a díky tomu i vyšší kriminalita. Máme to do Kolína kousek a občas tam zajedeme třeba nakupovat, nebo do bazénu, což je fajn, ale jednou za čas stačí. Jestli se koukáte tímto směrem tak doporučuji Poděbrady. Jsou hned u dálnice a vlakové spojení do Prahy je taky fajn, k tomu nádherná příroda, cyklostezky a dobrá občanská vybavenost.

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 02.07.19 15:11
@Qadra píše:
Kolín osobně neznám, ale pokud hodláte jezdit do Prahy, tak ta dojezdová vzdálenost je celkem velká. Upřímně se nedivím, že utíkáte z Prahy.My jsme kdysi utekli taky a to do Milovic a nelituji. Dojezdová vzdálenost vlakem je cca 45 min na Masarykovo nádražì. Jsou zde dvě školy, několik školek, obchody, plánuje se výstavba polikliniky, vlakové spojeni do Prahy 2× do hodiny. Samozřejmě i zde jsou místa, kterým se radši vyhnout, ale ty najdete všude…
@Bábrdl píše: :lol: :lol: :lol:

Teď jsem koukala na Kolín Praha a je to 35 minut vlakem

KOlín je alespoň město, i když nic moc. Milovice jsou megasídlák se zábavním parkem.

V Milovicích bydlíme teď a nikdy víc. Bydlíme na Mladé, kde je většina Romů a podle toho to tam vypadá. Jsme tu rok a chceme pryč.

Vlastina18
Stálice 85 příspěvků 02.07.19 15:32
@Premek_Orac píše:
@Terezxx Nooo. Záleží, co očekáváš. Kolín je jedno z nezadluženějších měst, tedy nedá se očekávat, že se bude infrastrukturou rozvíjet. Na druhou stranu - centru opravené mají, nemocnice funguje, školy, školky, parky tam jsou… Kolíňáci mi také tvrdili, že je tam hodně cizích dělníků kvůli práci v TPCA a že soužití s nimi je občas problematické.
Na druhou stranu, pokud je to zamýšlené jako místo pro přespání a víkendy, tak se tam asi dá žít solidně. Zkusil bych si na nějaké FB komunitě poradit dobrou lokalitu, kde výše zmíněné jevy nejsou.
Osobně, kdybych hledal poměr cena bydlení / kvalita života, tak bych v dojezdu 60 min od centra Prahy volil třeba Litoměřice, Roudnici, možná Kladno. Směrem Kolín pak Poděbrady, Nymburk jsou podle mého lepší.
Ale je to vždy věc názoru.

Kladno je o něco horší než Kolín si myslím
Jinak ke Kolínu.. jsem ráda, že jsme se odstěhovali, stačí mi tam jet na nákup nebo k lékaři a stačí

Bábrdl
Generální žvanilka 24505 příspěvků 02.07.19 15:34

@Vlastina18 Kladno je podle mě nouzovka pro lidi, kteří pracují na letišti nebo na západním okraji Prahy. Na Prahu nemají a na vsi bydlet nechtějí. :think: Není to moc hezké město, hodně nepřizpůsobivých…

Jenže to si tak myslím. Ale nikdy jsem tam nežila. Takže jsem jako ti lidi, co pomlouvají jedno sídliště, ale nezají to tam. :lol:

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 03.07.19 10:58
@Bábrdl píše:
@Vlastina18 Kladno je podle mě nouzovka pro lidi, kteří pracují na letišti nebo na západním okraji Prahy. Na Prahu nemají a na vsi bydlet nechtějí. :think: Není to moc hezké město, hodně nepřizpůsobivých…Jenže to si tak myslím. Ale nikdy jsem tam nežila. Takže jsem jako ti lidi, co pomlouvají jedno sídliště, ale nezají to tam. :lol:

My bychom v tom bytě bydleli max. 4 roky a potom ho buď prodáme nebo budeme pronajímat. Chceme být teď poblíž Prahy jen z toho důvodu, že manžel tam pracuje a hlavně studuje. Po jeho studiu chceme stavět na Moravě, (máme tam už koupený, zasíťovaný pozemek, máme na něj hotový projekt a dnes ráno nám volala projektantka, že má pro nás hotové stavební povolení :dance:), ale nechce se nám ještě ty roky sypat peníze do nájmu. Takže nepotřebujeme nic extra ani nic drahého, když tam nezůstaneme, ale zase nechceme kupovat nic kde bychom přežívali. Někdo tu psal, že jde o průmyslové město, tedy ovzduší asi nebude moc ok, což by nám vadilo hodně. Co znamená, že tam žije moc nepřizpůsobivých? Teď bydlíme přímo v cikánské čtvrti. V ostatních částech města jich je minimálně. U nás 90%. A znovu bych sem bydlet nešla :lol: Pokud jich je v Kolíně sem tam, neřešila bych to úplně. Ale proto jsem se ptala na ty „horší“ části, které ale nikdo zatím nenapsal…Vážně přemýšlíme o bytě v ulici Jateční, tak případně kdyby někdo věděl, jestli je to alespoň trochu slušná ulice, byla bych neváhala…

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1838 příspěvků 03.07.19 11:01
@Vlastina18 píše:
Kladno je o něco horší než Kolín si myslím
Jinak ke Kolínu.. jsem ráda, že jsme se odstěhovali, stačí mi tam jet na nákup nebo k lékaři a stačí

Ulice Jateční, nevíte prosím, jestli je ta část ok? :andel:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.07.19 19:26

Bydlíme v Kolíně už přes deset let a je tady fajn. :-) do Prahy se dostaneš za čtyřicet minut rychlíkem, ale jezdí i osobáky, autem to jde buď českobrodskou nebo po dálnici, za hoďku jsi na Čerňáku. vlakem se dá jet pohodlně kamkoliv, Brno, Pardubice… funguje tady docela solidní MHDčko, které většinou jezdí bez větších problémů a zastávky jsou skoro všude (ale od nového roku se bude měnit provozovatel :nevim: ), nakupovat se dá v Tescu, Kauflandu, Lidlu, dokonce máme čtyři Billly :roll:, je tady i větší obchoďák - nic moc, ale vyžít se s tím dá. s aktivitami pro děti moc neporadím, ale u nemocnice je hezký plavečák a hřiště, to je hezké i na Kmochově ostrově, kde se často pořádají i různé koncerty a akce. na Zálabí je cyklostezka, atleťák a zimní stadion. led je v zimě i na plavečáku místo cyklistického hřiště.
za slabší stránky považuju málo zeleně a parků, které když už jsou, tak tam natrefíš na podivné existence. jediné kam se dá tak nějak vyrazit je lesopark Borky na Zálabí, vodárna s rybníkem Peklem a Ostrov. vyskytuje se tady dost snědých spoluobčanů, hlavně v lokalitě okolo nádraží, ale to už je v každém městě skoro stejné. s cizinci jsem nikdy neměla problém a to bydlíme na sídlišti TPCA a občas s nimi jezdím autobusem. není to sídliště, kde každého souseda znáš jménem a vyměníte si klíče, ale žádná hrůza. další věci už jsou maličkosti, které závisí na osobních preferencích.
ulice Jateční je u nemocnice, kousek je školka, dvě základky, gympl a i kvalitní veterina (to už je osobní postřeh :D ).

Váš příspěvek
Reklama