Kam jste letěli nejdál s dítětem?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
12.1.22 10:55

Kam jste letěli nejdál s dítětem?

Ahoj :)
Chtěla jsem se zeptat, jentak pro představu, kam jste letěli s dítětem nejdál a jak staré bylo. :)
Vidím různě na instagramu, kolik lidí léta s dětmi daleko a asi v pohodě, já z toho mám docela respekt. :D

My jsme letěli v 9m do Řecka, cestu tam spala asi 30 minut. Pak jsem jí dávala pořád něco nového na hraní - hračky jí nezajímaly, ale různé papíry jo. :D Cestu zpět celou prospala, vzbudila se až při hlášení, že budeme klesat a přistávat.

V únoru letíme do Říma, cesta cca stejná, tak to se taky dá v pohodě zvládnout. :) Hlavně na ní tentokrát budeme čtyři, kdyby nespala. :D

Chtěli bychom někam v září, to jí bude 21m, ale stále nevíme kam, roli hraje i ten čas letu. Jelikož se pak chceme snažit o druhé, tak si říkáme, že teď nebo nikdy někam dál. :D Nejlepší by bylo, kdyby jí moje mamka pohlídala, je na ní až zvyklá, občas je u ní přes noc v pohodě, ale asi nechci mamku otravovat cca 5 nocí. :D
A zas nechci malou trápit dlouhým letem, bojím se, že by to na ní bylo moc. :D Je dost neposedná a nechci otravovat ostatní v letadle. :D

Tak to vidíme asi jen na Barcelonu, tam jsme ještě nikdy nebyli a hrozně mě láká. :D Uvidíme jak zvládne ten let do Říma. :)
Moc všem děkuji

PS: Vím, že každé dítě je jiné, ale ráda si počtu vaše zkušenosti :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
38253
12.1.22 11:05

Troufla jsem si s pětileťákem do Řecka a byl to denní let. Přesuny v noci a vstávání brzo ráno jsem neriskovala. Dovolenou si chci užít a ne otravovat cizí lidi brekem vlastního dítěte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34615
12.1.22 11:10

Ja letela s triletou dvakrat na Floridu, 11 hodin letu s prestupem. Celkem 20
hodin na ceste.
Dalo se, ale temer jsem nespala, takze po priletu velka unava. Ale stacilo se jednou poradne vyspat a ok.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7144
12.1.22 11:11

S takhle malým dítkem bych nikam neletěla déle jak cca 2 hodiny.. ani ne tak kvůli němu, ale spíš kvůli okolí, protože nikdy nevíš, co mu bude, jak se bude chovat a zda neprobrečí cestu.. to bych se viděla v pr..li… takže ta Barcelona bude OK.. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6406
12.1.22 11:20

Já myslím, že malé děti se v letadle netrápí ;) Trápí se jen rodiče a spolucestující :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
34615
12.1.22 11:24

No s miminem u ktereho bych si nebyla jista zda to neprorve bych taky nikam neletela. To je trapeni vsech vcetne spolucestujicich. S tim triletym uz se to da, zaklad je vzit dostatek oblibenych dobrutek a tablet ;) sedela, nervala, nikde nelitala a dokonce sem tam spala (lepsi byly cesty zpet na noc).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15582
12.1.22 11:39

Období kolem dvou let je za mě to nejhorší na cestování s dětmi. Aspoň teda u nás, protože obě měly ty klasické záchvaty vzteku s válením se po zemi. Mě to nechávalo už časem klidnou, ale není to fajn vůči okolí. Ale i tak jsme od necelého roku věku dětí létali k moři. Buď Kréta a nebo Turecko. Oboje jsou cca 3 hodiny letu a děti to zvládaly dobře. Jednou jsme uvázli při odletu skoro 4 hodiny na letišti. To nás zachránila místní hračkárna, přivezli jsme fakt super věci. Jen to nechce zpětně přepočítávání na koruny, to by měl člověk infarkt…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24279
12.1.22 11:56

S malými dětmi jsem neletěla nikdy nikam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.22 12:01
@MartinkaD25 píše:
Ahoj :)
Chtěla jsem se zeptat, jentak pro představu, kam jste letěli s dítětem nejdál a jak staré bylo. :)
Vidím různě na instagramu, kolik lidí léta s dětmi daleko a asi v pohodě, já z toho mám docela respekt. :D

My jsme letěli v 9m do Řecka, cestu tam spala asi 30 minut. Pak jsem jí dávala pořád něco nového na hraní - hračky jí nezajímaly, ale různé papíry jo. :D Cestu zpět celou prospala, vzbudila se až při hlášení, že budeme klesat a přistávat.

V únoru letíme do Říma, cesta cca stejná, tak to se taky dá v pohodě zvládnout. :) Hlavně na ní tentokrát budeme čtyři, kdyby nespala. :D

Chtěli bychom někam v září, to jí bude 21m, ale stále nevíme kam, roli hraje i ten čas letu. Jelikož se pak chceme snažit o druhé, tak si říkáme, že teď nebo nikdy někam dál. :D Nejlepší by bylo, kdyby jí moje mamka pohlídala, je na ní až zvyklá, občas je u ní přes noc v pohodě, ale asi nechci mamku otravovat cca 5 nocí. :D
A zas nechci malou trápit dlouhým letem, bojím se, že by to na ní bylo moc. :D Je dost neposedná a nechci otravovat ostatní v letadle. :D

Tak to vidíme asi jen na Barcelonu, tam jsme ještě nikdy nebyli a hrozně mě láká. :D Uvidíme jak zvládne ten let do Říma. :)
Moc všem děkuji

PS: Vím, že každé dítě je jiné, ale ráda si počtu vaše zkušenosti :)

dala jsem s dvema dětma 22 měsíců a skoro 5 let let se dvěma přestupy, celkem 17 hodin na cestě, a hodina ve frontě na pasové a vízové kontrole, let překvapivě v pohodě, ale ta hodina ve frontě už byla na ně prostě moc, vyváleli tam kde co, naštěstí jsem letěla do země, kde nemají problémy s dětmi, takže jsem já byla za upjatou, která je má nechat v letadle a v hale v klidu vyběhat :-), jo a dcera se mi málem ztratila na letišti v Římě :lol: ted se tomu směju, tenkrát jsem se málem zhroutila

dost mi pomohla při dlouhých letech ta soukromá obrazovka na každé sedaččce a taky že jsme letěli na noc

• Citovat
  • Nahlásit
29694
12.1.22 12:04
@nozu píše:
Období kolem dvou let je za mě to nejhorší na cestování s dětmi. Aspoň teda u nás, protože obě měly ty klasické záchvaty vzteku s válením se po zemi. Mě to nechávalo už časem klidnou, ale není to fajn vůči okolí. Ale i tak jsme od necelého roku věku dětí létali k moři. Buď Kréta a nebo Turecko. Oboje jsou cca 3 hodiny letu a děti to zvládaly dobře. Jednou jsme uvázli při odletu skoro 4 hodiny na letišti. To nás zachránila místní hračkárna, přivezli jsme fakt super věci. Jen to nechce zpětně přepočítávání na koruny, to by měl člověk infarkt…

jo, moji rodiče letěli s mou dcerou, když měla 2 roky a 9 měsíců do Bulharska, když to někdo vzpomene, taťka je rudý a zpocený až na zadku i dnes :mrgreen: mamka prý řekla no a co, však nás ti lidi neznaj :mrgreen: :oops:
ona prý vyváděla hrozně už na letišti, v letadle i na příletovém letišti, ječela, válela se po zemi, chytala za nohy ostatní cestující ve frontě, vytahovala clonu na okně, když měla být zatažená, klečela na sedadle …….

• já s ní letěla za rok z Vídně do Valencie a to už bylo v pohodě, akorát jsem se nevyspala, protože jsme měli let 4.15 a na letišti jsme byly už ve 20,00 večer, ona spala na lavici, já ne, protože co kdyby se vzbudila a někam odešla ….
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 12:09

Letěla jsem s 1,5letou na Floridu za sestrou, ty malé děti podle mě cestování snášejí nejlépe. Do dvou let navíc nemusí platit za letenku (jen ty letištní poplatky) a na dálkovém letu dostanete místo s postýlkou před sebou a spoustou prostoru pro nohy. Malá hned po vzlétnutí usnula, letušky přede mě naistalovaly postýlku, odložila jsem malou a ta celý let prospala. Jak to letadlo hučí a trošku vibruje, tak se jí to líbilo :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12.1.22 12:26

To je vždycky loterie, já si živě vybavuju, jak mi bylo trapně se sotva sedícím miminem, když nám přinesli všechny ty krabičky s jídlem a jeho zajímal nejen můj tác, ale taky tác vedle sedícího pána v obleku. Svoje jídlo jsem zase rychle nechala odnést (taková škoda) a pán ochotně sbíral ubrousky i vidličky, ale…
Druhá scénka kolem roku a půl - chtěl a neměl vlastní sedadlo. Řev a zmítání celou dobu, co jsme vzlétali a přistávali, jinak mohl postávat. Pan letušák se snažil nabídnout různé věci, ale všechno marný.
Ale nějak to dopadne.
Barcelona je mimochodem výborný nápad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29694
12.1.22 12:28

@Sedmnactnulajedna také jsem chtěla vždycky letět s malou do těch dvou let, dokud měla zadarmo letenku - nacvičovaly jsme doma i v autobuse sezení na klíně s připoutáním - neexistovalo, kopání, zmítání, řev - ale ona má ADHD

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4415
12.1.22 14:49

Bangkok, Singapur, Denpasar, Kuala Lumpur, Las Vegas, Brisbane, ale vsechno az po patem roce veku. Kratsi lety po Evrope bych si troufla driv, ale tehdy nebyla Evropa v planu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
338
13.1.22 16:02

Po Evropě bych si troufla snad v každém věku. Opakovane jsme letěly do USA, různá místa, vždy s přestupem. Zaclo to, když bylo synovi 15 měsíců, pak i se dvěma (dcera rok, syn 2,5 roku…), Celkem asi 5× za jejich předškolní věk. Let a v zásadě i presuny po letišti byly celkem ok. Nejhorší byla sněhová bouře, která nás presmerovala na jiné letiště, vsechny odlety zrušeny, vsechny hotely v okolí letiště plné, fronta na taxi na několik hodin… No a odlet až další den odpoledne. Ale radši zariskuji potíže než sedět doma :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat