Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
@esterka.z.brna píše:
@sunshinegirl My se chystáme do Prahy
Jedete o tom víkendu?
Škoda že jsi nenapsala, odkud jsi. Doporučuji Rožnov pod Radhoštěm (Valašské muzeum v přírodě), Valašské Meziříčí (akvapark), Kopřivnice (Tatra), Štramberk (krásné město). Kromě areálu hradu ve Štramberku je všechno otevřeno i v tomto období. Zmíněná místa jsou v dojezdu 25 km z Rožnova.
Znojmo?
A ted koukam, ze jste z Moravy, tak to jsem moc neporadila no
![]()
@kessi22 Právě naopak, o Znojmě jsme uvažovali, nikdy jsme tam nebyli. Koukala jsem se na tamní stránky, jenže jsou takové zmatené, že jsem nevěděla co kde je a kdy je to otevřeno. Ale našla jsem to podzemí a to nás láká, i když tedy ta nejadrenalinovější trasa, kde se leze po čtyřech mne tedy dostala, stoupli mi z toho chloupky i tam, kde je nemám
![]()
@sunshinegirl Souhlasim, stranky nemaji vubec dobre vyresene
to podzemi je super, byla jsem tam a kolikrat jsem mela ma male - ale je to jen pocitove, vse je,,bezpecne,, ![]()
Jeste doplnim, ze nadvori hradu je krasne, hrad sice zavreny a rotunda taky (ta je otevrena opravdu jen obcas, kdyz je vhodne pocasi), ale kostel je otevren celorocne…
@sunshinegirl jj jedeme pátek až pondělí, snad bude fajn počasí
Jsem z Telče (prosím o anonym, nechci to šířit), nechtělo by se vám sem? ![]()
Přímo v Telči:
v okolí Telče
a tak dále
máme tu moc pěkně
![]()
@sunshinegirl
Už je tady tato diskuze. ![]()
https://www.emimino.cz/…koli-101289/
@esterka.z.brna píše:
@sunshinegirl jj jedeme pátek až pondělí, snad bude fajn počasí
A jak jedete? Auto, vlak?
@esterka.z.brna No víceméně nijak, jen že kdybyste třeba jeli vlakem a my se rozhodli jet taky (i Praha u nás jako návrh padla), tak že bychom se třeba mohli poznat
Jsem z Blanska, tak to máme kousek. Třeba bychom si rozuměli a mohli být kamarádky.
@sunshinegirl nevím, jak se psem, každopádně Ostrava - zoo, landek park, horní oblast vítkovic (nová rozhledna), výstup na haldu Ema, krásný výhled např z radnice atd.. ale nemám psa, tudíž v tomto směru toho moc nedoporučím. Jinak je tu hrad (konají se pravidelné víkendové akce), je tu krásná cyklostezka podél řeky (na inline popř procházky fakt super) atd.. je toho tu moře, když víš, co přesně hledáš. Co se týče delších procházek, zajímavý je např nový jičín a starý jičín - hrad, zámek, kopec svinec atd..
Ahoj holky,
prosím o radu: Chceme jet na velikonoční prodloužený víkend někam…a nevíme kam. Máme psa, takže někam, kde se dá chodit na pěkné vycházky. Zároveň ale chceme něco vidět a zažít a uvědomujeme si, že většinou turistická sezóna začíná až v dubnu (tohle je pořád březen, že). Jsme z Moravy, klidně pojedeme i někam dál, ale musí tam být něco k vidění.
Řekněte mi, co je u vás ve městě a vašem okolí zajímavého, na co byste nás do vašeho města/kraje pozvali, na co byste pozvali turistu, nalákali ho, že u vás je to to pravé na čtyři dny?
Budu moc ráda, když mi napíšete co je u vás k vidění (muzea, zámky, přírodní útvary, památky apod.). Věřím, že zároveň máte i trošku přehled, co už v tomhle období funguje a co je ještě zavřené. Jsme totálně vyčerpaní z nápadů. Např. Velké Losiny, paráda, ale po hodinovém procházení netu jsem došla na to, že téměř vše v okolí je prostě ještě zavřené. Na tohle nemám, to bych u toho strávila mládí.
