Kamarád nemá na jídlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
bony58
Kecalka 207 příspěvků 28.11.18 10:39
kamarád nemá na jídlo

Ahoj holky,
možná je to hloupý dotaz… Mám kamaráda, který bere invalidní důchod, asi deset tisíc, z toho musí poplatit bydlení, pojistky, něco si spoří na horší časy, půjčku z minule za ex, léky, no, zkrátím to, zůstává mu nějakých patnáct set, situace na špagát, ani ne tak z mála peněz, ale z té beznaděje. Jo, dá se tak vyžít, ale pouze přechodně. Rodiče už nemá, jeho sestra bydli daleko a má tři malé děti. Na sociálce mu řekli, že mápeněz dost, že má dokonce i víc než je průměr na měsíc!! :zed: :zed:
taky jsem mívala dvě stovky na jídlo na měsíc, ale já věděla, že půjdu do práce a bude líp. On nemůže, zdravotně na to nemá!!! Občas mu něco podstrčím, maskuju to, že nám to zbylo, a že bychom to stejně vyhodili.
U nás by se klidně ještě jeden najedl, není problém do hrnce hodit o bramboru víc, vím jaký to je, mě nikdo nepomohl, ten oběd třeba jenom ob den by nás nezruinoval, jenže nechci, aby se cítil jak socka, nechci ho urazit, a nějaká práce, co by mohl udělat za jídlo u nás není/ nebudu si zvát chlapa, aby vytřel/
To neřeším oblečení, hygienu a další nutný sračky. Jo, znám z okolí víc takových lidí/ maminku řešící jestli má koupit chleba nebo deset rohlíků, Jenže každýmu pomoc nedokážu, tož aspon tomu jednomu, jenže jak…Ano, dáváme to prasatům, ale zná mě jako šetřilku, tož tohle nemůžu používat furt!!! :mrgreen: :lol:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
arinecka
Kelišová 5210 příspěvků 28.11.18 10:45

@bony58 Hloupá situace :nevim: To je na tom zdravotně tak špatně že nemůže jít třeba někam na vrátnici? Jestli má ještě peníze na to aby si šetřil na horší časy, tak to asi tak strašné nebude. Nemá ani nárok na příspěvek na bydlení atd? Byl se na to ptát?

Russet
Extra třída :D 12176 příspěvků 28.11.18 10:45
Z
@bony58 píše:
Ahoj holky,
možná je to hloupý dotaz… Mám kamaráda, který bere invalidní důchod, asi deset tisíc, z toho musí poplatit bydlení, pojistky, něco si spoří na horší časy, půjčku z minule za ex, léky, no, zkrátím to, zůstává mu nějakých patnáct set, situace na špagát, ani ne tak z mála peněz, ale z té beznaděje. Jo, dá se tak vyžít, ale pouze přechodně. Rodiče už nemá, jeho sestra bydli daleko a má tři malé děti. Na sociálce mu řekli, že mápeněz dost, že má dokonce i víc než je průměr na měsíc!! :zed: :zed:
taky jsem mívala dvě stovky na jídlo na měsíc, ale já věděla, že půjdu do práce a bude líp. On nemůže, zdravotně na to nemá!!! Občas mu něco podstrčím, maskuju to, že nám to zbylo, a že bychom to stejně vyhodili.
U nás by se klidně ještě jeden najedl, není problém do hrnce hodit o bramboru víc, vím jaký to je, mě nikdo nepomohl, ten oběd třeba jenom ob den by nás nezruinoval, jenže nechci, aby se cítil jak socka, nechci ho urazit, a nějaká práce, co by mohl udělat za jídlo u nás není/ nebudu si zvát chlapa, aby vytřel/
To neřeším oblečení, hygienu a další nutný sračky. Jo, znám z okolí víc takových lidí/ maminku řešící jestli má koupit chleba nebo deset rohlíků, Jenže každýmu pomoc nedokážu, tož aspon tomu jednomu, jenže jak…Ano, dáváme to prasatům, ale zná mě jako šetřilku, tož tohle nemůžu používat furt!!! :mrgreen: :lol:

A invalidní je hodně, nebo může třeba dělat něco z domova? Pohlídat ti děti? Neumí něco vyrobit - třeba z proutí, dřeva? Já bych mu na férovku řekla, že vím, že nemá na vyskakování a že jsme snad kamarádi a já mu chci pomoct.

neila
Extra třída :D 10808 příspěvků 28.11.18 10:46

@bony58 co mu to navrhnut zcela otevřeně? :nevim: si moc hodná, ze mas snahu pomoct, myslím, ze když bys mu to vhodně podala, tak by na to mohl kyvnout :nevim: v situaci, kdy opravdu nemá na jídlo není prostor na zbytečné hrdinství

karkarka
Závislačka 2851 příspěvků 28.11.18 10:47

Takovou castku bere kazdy druhy duchodce.mozna by mel narok na příspěvek na bydleni.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.11.18 10:49

hmm kdyz ma jak setrit tak ma i na jidlo navic je to chlap ma se starat a ne zety mu budes shanet .....jidlo atd??? Jestli je to mozny at si najde nakou praci … :think: :zed: :zed: zadny litovani proste at se stara 8o ja taky musela ato mi bylo teprve 16 let zejo :think: :think: i postizení lidé makaj napariklad v kavarne ;)

arinecka
Kelišová 5210 příspěvků 28.11.18 10:54
@Anonymní píše:
hmm kdyz ma jak setrit tak ma i na jidlo navic je to chlap ma se starat a ne zety mu budes shanet .....jidlo atd??? Jestli je to mozny at si najde nakou praci … :think: :zed: :zed: zadny litovani proste at se stara 8o ja taky musela ato mi bylo teprve 16 let zejo :think: :think: i postizení lidé makaj napariklad v kavarne ;)

Proč anonym? Stydíš se za svůj názor nebo co? Jestli umíš číst, tak on od ní žádnou pomoc nechce, to ona chce pomáhat jemu. Žádný litování ať se stará?

Anik
Ukecaná baba ;) 1539 příspěvků 28.11.18 10:55

Taky jsem jeden čas žila z 13.000,–/měsíc, ještě s malou dcerou. Tak za prvé jsem si v těch dobách rozhodně nespořila, nebylo z čeho, pokud je, tak má rezervu. Pojistky bych taky zvážila,,,,bytu asi ano, ale životko mu asi bude k ničemu, je sám, a důchod má doživotně jistej,,, na jeho místě bych probrala toto. Vlastně to spoření - na horší časy - tím myslí co?

Nevím jak moc je na tom špatně zdravotně,,,, pečovatelku apod. si platit nemusí, čili je samostatnej, chápu to dobře. Opravdu nejde nějaká brigádka, pár dní v měsíci aspoň?

JInak bych k němu asi byla upřímná a na rovinu se s ním domluvila, že mu třeba jednou týdně uvařím a jednou týdně nakoupím, nebo jednou měsíčně, aby v tom byla ta drogerie. Nebo tak něco. Na oplátku by se mi líbilo pohlídání dětí, jak tu někdo psal. Nebo když musím někdy doma čekat na opraváře nebo nějaké odečty, a mám s tím problém v práci, že mi tam počká on. Nebo rozbitou věc rovnou sám opraví. Nebo když nebudu stíhat, tak vyzvedne dítko ze školky a počkají mě u baráku,,,,,,, toto jsou hlouposti, které by se občas hodily mně, tak proto mě napadají, ale třeba vás napadnou jiné. Né že bude můj poskok, ale občasná kamarádská výpomoc :)

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20069 příspěvků 28.11.18 10:59
@Anonymní píše:
hmm kdyz ma jak setrit tak ma i na jidlo navic je to chlap ma se starat a ne zety mu budes shanet .....jidlo atd??? Jestli je to mozny at si najde nakou praci … :think: :zed: :zed: zadny litovani proste at se stara 8o ja taky musela ato mi bylo teprve 16 let zejo :think: :think: i postizení lidé makaj napariklad v kavarne ;)

DRSNÝ PŘÍSPĚVEK- víš ty vůbec čeho se týká to postižení?
Né každej postiženej může nosit kafe v kavárně :roll:

@bony58 k výše uvedenému bude směřovat i můj dotaz, jaké je jeho postižení? Nemohl by si u vás třeba „odpracovat“ ten oběd? Psalas, že máš zbytky pro zvířata, tak máte asi nějaký hospodářství, tak co se s ním domluvit, že on ti bude chodit zvěř krmit a ty mu za to budeš vařit nebo sem tam přihodíš nějakou kačku? On se nebude cítit jako charitní případ a ty budeš mít dobrý pocit, že pomáháš.

Jinak bych být jím zvážila příspěvek na bydlení, s deseti tisíci by na něj nejspíš dosáhl (záleží kde bydlí), jestli v okolí nejsou nějaké chráněné dílny třeba, jestli třeba opravdu potřebuje pojistky, prostě jestli se nedá něco (aspoň krátkodobě, než doplatí ten dluh) pozastavit.

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 28.11.18 10:59
@bony58 píše:
Ahoj holky,
To neřeším oblečení, hygienu a další nutný sračky. Jo, znám z okolí víc takových lidí/ maminku řešící jestli má koupit chleba nebo deset rohlíků, Jenže každýmu pomoc nedokážu, tož aspon tomu jednomu, jenže jak…Ano, dáváme to prasatům, ale zná mě jako šetřilku, tož tohle nemůžu používat furt!!! :mrgreen: :lol:

Tak ať si nějak přivyděla… Hlavu má snad v pořádku ne?

Tady není na místě soucit, spousta lidí je na tom hůř, a co jako? Proste to tak ve světě chodí.

Uživatel je onlineludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1484 příspěvků 28.11.18 11:03

A zkusí kontaktovat sociálku existuje potravinová banka..

http://potravinovebanky.cz/

Russet
Extra třída :D 12176 příspěvků 28.11.18 11:09
@Anonymní píše:

Broučku, ty jsi mohla jít na brigádu v šestnácti a rodiče na tebe měli vyživovací povinnost. On je sám a navíc invalidní. Tak se uklidni. Navíc pomoc nechce moc přijmout.

bony58
Kecalka 207 příspěvků 28.11.18 11:15
@Anonymní píše:

to šetření, špatně jsem se vyjádřila,nejde o nějaké horentní sumy, dává si bokem tak tři stovky měsíčně, minule se mu podělala pračka, tož se mu ta trocha peněz hodila :) :)
a to by ho nevytrhlo

Delaltctrl
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 28.11.18 11:17
@bony58 píše:
to šetření, špatně jsem se vyjádřila,nejde o nějaké horentní sumy, dává si bokem tak tři stovky měsíčně, minule se mu podělala pračka, tož se mu ta trocha peněz hodila :) :)
a to by ho nevytrhlo

Nouze naučila Dalibora housti…

Asi tak.

Alkata
Zasloužilá kecalka 594 příspěvků 28.11.18 11:21

A na jaký horsi časy si šetří kdyz ted uz podle tebe nema dost na jídlo? 8o To je trochu divny, ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Hůlka se zapojil do kauzy ze StarDance: Asi se přihlásím do SuperStar!

Je fér, aby Jiří Dvořák (51) soutěžil v zábavné show StarDance? Jak Expres... číst dále >

Výhrůžný vzkaz radikálů: Na těchto místech o Vánocích zaútočíme znovu!

V posledních měsících a letech se začínalo zdát, že aktivita islámských... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >