Myslíte, že je lepší platit v hotovosti, nebo kartou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
agata23
Stálice 62 příspěvků 09.11.18 19:28
Nakupovani a placeni

Co se vam lepe osvedcilo? Prijde mi ze nemame male finance ( za chvili budu na materske) a presto usetrime hodne malo na muj vkus, myslim ze zvladneme vic. Nakupujeme jednou tydne velky nakup, pote dokupujeme jen pecivo, nebo salam, ale platim vse kartou ( v penezence mam vzdy jen cca 200), takze s tim porad pipam :lol: :think:, a pak se divim kde jsou penize… mate nejaky tip? Osvedcilo se nekomu vybrat za zacatku nejakou castku a s tim proste vyjit? Nebo to neni idealni? Diky za vase pripominky :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Yopii
Kecalka 321 příspěvků 09.11.18 19:31

@agata23 s kartou a se stravenkama si pripadam jak vecernicek (rozhazujici papirky) :lol: takze uz mam vybrane, poplatim co je treba, odlozim na setreni a vidim kolik furt mam - kartu uz nepouzivam vubec a mam spocitane kolik za co mesicne a kolik by se teoreticky dalo odlozit

Aduš8
Ukecaná baba ;) 2327 příspěvků 09.11.18 19:32

Mně se osvědčilo vybrat si částku určenou na týden, ale člověk na tu kartu fakt nesmí sáhnout. A prostě, když dojde, dovyberu opravdu jen v nutných případech.

neila
Extra třída :D 10809 příspěvků 09.11.18 19:32

Někomu to tak vyhovuje. Já mám lepší přehled při platbách kartou. Hotovost téměř nevedu. Ale já často využívám dovoz, tam to lze snadno uhlídat. Když vlezu do obchodu a nakupuji bez rozmyslu, tak v tom vždycky zahučím tak o pětikilo zbytečností :mrgreen: :lol:

Kriss Tina
Kelišová 6096 příspěvků 09.11.18 19:36

Mě to přide stejné, radši platím kartou nemám u sebe ráda více hotovosti. Když si du něco koupit a potřebuju to, tak to zaplatím hotovosti stejně jako tou kartou :nevim:

mrav
Neúnavná pisatelka 19661 příspěvků 09.11.18 19:37

Taky platím většinou kartou. Za výběry z bankomatů se platí poplatky.

agata23
Stálice 62 příspěvků 09.11.18 19:38
@neila píše:
Někomu to tak vyhovuje. Já mám lepší přehled při platbách kartou. Hotovost téměř nevedu. Ale já často využívám dovoz, tam to lze snadno uhlídat. Když vlezu do obchodu a nakupuji bez rozmyslu, tak v tom vždycky zahučím tak o pětikilo zbytečností :mrgreen: :lol:

Take obcas nakoupim na dovoz, je pravda ze tam clovek hned vidi konecnou cenu a muze " nepotrebne rozmarne " zbozi vyhodit z kosiku :), jen treba maso mi.prijde drahe na techto dovozech.

Uživatel je onlinetininas
Ukecaná baba ;) 1402 příspěvků 09.11.18 19:39
@mrav píše:
Taky platím většinou kartou. Za výběry z bankomatů se platí poplatky.

Nemusíš u EquaBank. :) Vlastní zkušenost.

Meily
Kecalka 259 příspěvků 09.11.18 19:39

Já osobně jsem závislá na používání karty. Hotovost nenosím, max jak píšeš ty 200,– kč. Problém nastává, když neberou kartu :D
Jinak abych právě něco ušetřila, tak vždy když mi přijde výplata, tak si z ní utrhnu 5- 10 tis a pošlu na spořící účet. Dle toho co očekávám v tom měsíci (narozky, momentálně Vánoce :D). Co zbyde, též pošlu na spořící účet. Sem tam utrácím, ale právě že platím kartou, tak se můžu podívat na přesné částky, kdy kde jak za co… To je daleko lepší než hotovost. Mám přehled, za co jdou penízky dopryč :lol: :lol: :lol:

agata23
Stálice 62 příspěvků 09.11.18 19:48
@Kriss Tina píše:
Mě to přide stejné, radši platím kartou nemám u sebe ráda více hotovosti. Když si du něco koupit a potřebuju to, tak to zaplatím hotovosti stejně jako tou kartou :nevim:

Ja spis myslela vybrat si treba 1000 kc na tydenni nakupy a s tim vyjit, kdyz mi zbyde v patek 300 tak vim ze s tim musim do nedele vyjit, kdezto kartou se pipa jedna radost a nehlasi ze je limit prekrocen :lol: :D , tak spis jestli se toto nekomu osvedcilo a drzi ho to zpet od utraceni :lol: :lol:

Kriss Tina
Kelišová 6096 příspěvků 09.11.18 19:52

@agata23 tak já do krámu jdu minimálně tak 1× týdně na velký nákup a tam je mi jedno jestli platím tak nebo tak… Když pak někdo leze do krámu každý den a pípá za kraviny tak to naleze no :lol: každopádně ten rozpočet se dá dodržet i s tou kartou, tak sbirej účtenky, sčitej kolik za ten týden utratíš a vidíš jestli utratíš 1000 co sis vyhradila nebo víc :think:

zrcadlo
Kelišová 6967 příspěvků 09.11.18 19:52

Já mám vyzkoušeno, že při platbě kartou jsem utratila měsíčně cca o 30% víc, aniž bych cítila rozdíl v tom, co doma je nebo není (tzn. není to o tom, že při platbě v hotovosti si utrhujeme od huby, jen prostě nakupuju víc s rozmyslem). V praxi to dělám tak, že si vyberu 10tis., které si rozdělím na 5×2tis. (vždycky počítám s 5 týdny, ne se 4, protože je příjemnější, když je ten poslední týden kratší a něco zbyde, než když člověk zjistí, že už utratil částku za 4 týdny a on pořád ještě není konec měsíce) a s běžným jídlem a domácností se snažím do této částky vejít a kartou platit minimálně. Je to příklad, konkrétní částky a co vše z čeho platím tady psát nechci.

Lainaire8
Ukecaná baba ;) 1934 příspěvků 09.11.18 19:58

Mám to jako ty, v peněžence jen minimální obnos abych měla na autobusy apod a jinak platím kartou. Ale tak já nikdy neutrácim, kupuju jen to, co je fakt potřeba a každý měsíc to mám propocitane :nevim: a vždy hned jak mi přijde rodičák, posílám si určitý obnos na spořící účet. Za ty našetřené peníze si pak kupuju ty dražší věci, které jsou potřeba nebo kterýma si chci udělat radost.

neila
Extra třída :D 10809 příspěvků 09.11.18 20:03
@agata23 píše:
Take obcas nakoupim na dovoz, je pravda ze tam clovek hned vidi konecnou cenu a muze " nepotrebne rozmarne " zbozi vyhodit z kosiku :), jen treba maso mi.prijde drahe na techto dovozech.

Maso, mléčné a v sezóně i ovozel objednavam z farmy, takže také vidím kolik to stojí. Potěšil mě v tomhle rohlík.cz, který má už farmarske produkty v sortimentu :palec: (predtím jsem objednavala z nakupzfarmy.cz)

TMana
Ukecaná baba ;) 1148 příspěvků 09.11.18 20:11

Jakože když budu platit jinak, tak se ušetří, nebo o čem to tu má být? 1 koruna zaplacená kartou má stejnou hodnotu jako 1 koruna zaplacená v hotovosti.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, na byt nemáme!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena se po porodu dva týdny mazlila s předčasně narozenou mrtvou dcerou

Emma Woodhouseová musela podstoupit akutní císařský řez kvůli poškozené... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >