Levné radosti na mateřské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 15:09
Levné radosti na mateřské

Jsem už celkem dlouho doma, 3 malé děti a během posledního půlroku se mi drasticky zmenšil příjem, mám nyní k útratě jen samotný rodičák, který budu chtít výrazně snížit, abych případně dosáhla na slibované navýšení RP:-) Hodila jsem výdaje do tabulky a vyšlo mi, že jídlo opravdu není kámen úrazu. Klasické potraviny z hypermarketu jsou cca do 20% výdajů. Zbytek jsou nákupy do domácnosti (dovybavujeme byt), zábava, výlety, oblečení, penzijko a jiné různé výdaje. Cca utratím dvojnásobek RP. Jde o to, že si těžko určitou zábavu odpustím, děti mi dávají zabrat a ty drobné radosti jako výlety, kafíčko mi to ulehčují. Nebo i ten nový koberec, nebo tapeta do pokojíku, nová sukně z výprodeje z Tesca. Kupuji většinou akční a levnější věci, v součtu jsou to ale velké peníze :nevim:

Jak tedy levně trávíte čas na rodičovské? O víkendu, nebo i s dětmi odpoledne?? Po školce každý den jen na procházku nebo na kroužek a pak domů na večeři? Co váš osobní volný čas? Jen si jdete zadarmo zaběhat do parku? Koupíte si domů něco pro radost, nebo pro to pošlete manžela:-)? Prosím přidejte svoje tipy na levnou zábavu. Bydlím na kraji města, je tu spoustu lákadel.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Filzefina
Stálice 91 příspěvků 16.11.18 15:16

Ja treba siju nebo neco vyrabim. Maluju atd. Taky hodne cvicim se psem

kjhui
Ukecaná baba ;) 2419 příspěvků 16.11.18 15:27

ty máš s třema malýma dětma osobní volný čas? tak to respect..

Berenikee
Ukecaná baba ;) 1112 příspěvků 16.11.18 15:44
@Anonymní píše:
Jsem už celkem dlouho doma, 3 malé děti a během posledního půlroku se mi drasticky zmenšil příjem, mám nyní k útratě jen samotný rodičák, který budu chtít výrazně snížit, abych případně dosáhla na slibované navýšení RP:-) Hodila jsem výdaje do tabulky a vyšlo mi, že jídlo opravdu není kámen úrazu. Klasické potraviny z hypermarketu jsou cca do 20% výdajů. Zbytek jsou nákupy do domácnosti (dovybavujeme byt), zábava, výlety, oblečení, penzijko a jiné různé výdaje. Cca utratím dvojnásobek RP. Jde o to, že si těžko určitou zábavu odpustím, děti mi dávají zabrat a ty drobné radosti jako výlety, kafíčko mi to ulehčují. Nebo i ten nový koberec, nebo tapeta do pokojíku, nová sukně z výprodeje z Tesca. Kupuji většinou akční a levnější věci, v součtu jsou to ale velké peníze :nevim:Jak tedy levně trávíte čas na rodičovské? O víkendu, nebo i s dětmi odpoledne?? Po školce každý den jen na procházku nebo na kroužek a pak domů na večeři? Co váš osobní volný čas? Jen si jdete zadarmo zaběhat do parku? Koupíte si domů něco pro radost, nebo pro to pošlete manžela:-)? Prosím přidejte svoje tipy na levnou zábavu. Bydlím na kraji města, je tu spoustu lákadel.

Jestli te to potesi, nejsi v tom sama. Mam to uplne stejne. Jak vytahnu paty z baraku s detma, pod 700 utraty se vetsinou nedostanu… a cim hnusnejc je venku, tim horsi to bude…koutky, restaurace, divadla a kina…

tininas
Ukecaná baba ;) 1403 příspěvků 16.11.18 15:51
@Anonymní píše:
Jsem už celkem dlouho doma, 3 malé děti a během posledního půlroku se mi drasticky zmenšil příjem, mám nyní k útratě jen samotný rodičák, který budu chtít výrazně snížit, abych případně dosáhla na slibované navýšení RP:-) Hodila jsem výdaje do tabulky a vyšlo mi, že jídlo opravdu není kámen úrazu. Klasické potraviny z hypermarketu jsou cca do 20% výdajů. Zbytek jsou nákupy do domácnosti (dovybavujeme byt), zábava, výlety, oblečení, penzijko a jiné různé výdaje. Cca utratím dvojnásobek RP. Jde o to, že si těžko určitou zábavu odpustím, děti mi dávají zabrat a ty drobné radosti jako výlety, kafíčko mi to ulehčují. Nebo i ten nový koberec, nebo tapeta do pokojíku, nová sukně z výprodeje z Tesca. Kupuji většinou akční a levnější věci, v součtu jsou to ale velké peníze :nevim:Jak tedy levně trávíte čas na rodičovské? O víkendu, nebo i s dětmi odpoledne?? Po školce každý den jen na procházku nebo na kroužek a pak domů na večeři? Co váš osobní volný čas? Jen si jdete zadarmo zaběhat do parku? Koupíte si domů něco pro radost, nebo pro to pošlete manžela:-)? Prosím přidejte svoje tipy na levnou zábavu. Bydlím na kraji města, je tu spoustu lákadel.

Ahoj.

S tímto moc nepočítej. Spíš se přikláním k verzi, že nakonec na zvýšení avizovaných (jestli vůbec) 80.000 Kč, budou mít nárok jen rodičky po 1. 1. 2020. Ale to se pustí do éteru na poslední chvíli.

Ale chci se opravdu mýlit. :)

Příspěvek upraven 16.11.18 v 15:56

Lenka_Hal
Kelišová 5734 příspěvků 16.11.18 15:51

Sport a zahrada. Na kaficka nechodim,ale holt za benzin na vylety dam dost. Co chodit behat? Investice - Jen boty.

pionyrka
Kecalka 260 příspěvků 16.11.18 15:57

Tak kdyz prijde starsi ze skoly je v prvni tride, tedy kdyz ji vyzvednu tak jdeme domu na obed, po obede kdyz je pekne jdeme na hriste, pokud je osklivo jsme doma. Starsi si doma hraje v pokojicku kde si s ni hraje i mladsi 10 mesicu, spis tedy chce vse s cim si hraje starsi. Do detskych koutku, bazenu, na brusle chodime se starsi o vikendech, tak i nakupy ktere se tykaji obleceni a veci do domacnosti o vikendech s manzelem, ktery vse plati. Moje materska 7 tis. jde na bezne nakupy a lacinejsi drogerii, jako je toaletni papir nebo jar, prasek na prani kupuje manzel v Nemecku, kde pracuje ve velkem baleni tak i avivaze, sampony atd.

carsa
Ukecaná baba ;) 1157 příspěvků 16.11.18 15:57

Teda taky zírám, že někdo má čas na divadla, restaurace, kina… se třemi dětmi. Já jsem to vyřešila jednoduše. V půl roce nejmladší jsem šla do práce, takže nejen, že absolutně nebyl čas a prostor utrácet, ale ještě jsem naopak vydělávala.

Lamátko
Závislačka 2530 příspěvků 16.11.18 16:12

Mám tři děti, najmladší je rok a půl. Nepotřebuju zábavu. Občas jdeme s manželem na vínkl, ale málokdy. Jinak já neutrácim, nemám potřebu a mohla bych si i něco koupit

Lamátko
Závislačka 2530 příspěvků 16.11.18 16:15

Jinak chodíme s malou dopo a odpo ven, koukáme na psy, chodíme na hřiště. Nepotřebuju kafíčka a tak

stinga
Závislačka 4432 příspěvků 3 inzeráty 16.11.18 16:25
@tininas píše:
Ahoj.

S tímto moc nepočítej. Spíš se přikláním k verzi, že nakonec na zvýšení avizovaných (jestli vůbec) 80.000 Kč, budou mít nárok jen rodičky po 1. 1. 2020. Ale to se pustí do éteru na poslední chvíli.

Ale chci se opravdu mýlit. :)

Příspěvek upraven 16.11.18 v 15:56

já jsem o tom přesvědčena, že to bude samozřejmě bohužel jen pro ty, kdo NOVĚ začnou pobírat po 1.1.2020, nikdy se zákony neupravují pozadu

chaela
Ukecaná baba ;) 1401 příspěvků 2 inzeráty 16.11.18 17:38

Já teda utratim taky víc, než rodicak, ale dvojnásobek určitě ne. To bych se musela hodně rozsoupnout. Chodíme do dětské kavárny, na kroužek, do herny, na vlacky… starší školka, to taky není zadarmo. Já chodím jednou týdně do hospody nebo kavárny, jednou měsíčně do divadla, třikrát ročně na víkend pryc, mimo to cokoliv a kdykoliv, pokud je to možné. Nebyskakujeme si, ale ani se nemusíme nějak zásadně krotit. Za mě ideál.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15552 příspěvků 16.11.18 17:47
@stinga píše:
já jsem o tom přesvědčena, že to bude samozřejmě bohužel jen pro ty, kdo NOVĚ začnou pobírat po 1.1.2020, nikdy se zákony neupravují pozadu

Tak rp se navýšil zpětne třeba ted rodičům dvojčat při poslední změně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 20:59

@carsa A vracela ses k původnímu zaměstnavateli? Já pracovala několik let z domova při RD, ale po třetím dítěti už mě odepsali, že se stejně nevrátím a ujel mi víceméně vlak, což je tedy pravda:-( Ráda bych si našla zkrácený úvazek až budou nejmladší 2,5 roku, jsem zvědavá jak uspěju.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.11.18 21:22

@Lamátko Je vidět, že jsi s malou doma spokojená, jak píšeš, nemáš potřebu nakupovat, dopřávat si. Já asi těmi nákupy kompenzuju svoje psychické vyčerpání, mám pocit, že si musím udělat radost, někam vyrazit, něco si koupit, vypadnout z té rutiny. Ideální by bylo vybít se nějak jinak, jak tu holky píší, sportem nebo něčím kreativním. Chodila jsem na vzdělávací kurz, chystám se po novém roce na další, to je fajn a zdarma pro matky včetně hlídání. Už aby to bylo.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje si vyslechl krutý verdikt: Rakovina se šíří dál a lékaři tápou

Rakovina je velmi zákeřný soupeř, který se nechce vzdát bez boje. Svoje o tom... číst dále >

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pelíšky už asi nepřebiji, říká filmová Jindřiška

Před dvaceti lety jí popularita filmu Pelíšky byla dost nepříjemná, s... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >