Kapání atropinu do očí?

68
18.11.17 18:48

Kapání atropinu do očí?

Ahoj mamky, potřebuji poradit.
Mám kapat dceři 5 dnů před měřením očí ráno a večer atropin a chci se zeptat, kdybych kapala jen jeden den stalo by se něco? Poznala by to lékařka?
Ptám se proto, že když se kdysi měřily oči starší dceři nic se jí nerozkapávalo a oči jí jiná Mudr změřila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

18.11.17 19:10

Asi záleží na tom, jak moc chceš, aby vyšetření vyšlo pravdivě…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35413
18.11.17 19:19

To je docela zvláštní dávkování, na oční pozadí stačí pár desítek minut před vyšetřením. Taky bych soudila, že petidenní mydriáza by mohla být pro dítě dost nepříjemná. Takže bych se buďto dotázala lékaře, nebo bych přepokládala, že jde o jiný lék nebo podávaný za jiným účelem, než je obvyklé, a doporučené dávkování bych dodržela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
R2
3655
18.11.17 19:22

Také jsem oběma holkám kapala takové dávkovaní před vyšetřením a ano poznat to půjde pokud budeš kapat jen jeden den, ale je třeba říct, že je to pro děti fakt trochu nepřijemné, pokud chceš aby vyšlo vyšetření co nejlépe tak bych kapala ;) takové dávkovaní se davá u menších dětí později, už většinou se rozkapavá až v ordinaci :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
413
18.11.17 21:04

Také jsme kapali dost dní dopředu. Už si nepamatuju, jestli to bylo přesně pět. Bylo mi vysvětleno, že u malých dětí se dává slabší ředění léků a že to musí být proto takto dopředu. Nevím, dodrželi jsme to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama