Karanténa a nemocenská

Anonymní
28.4.20 18:15

Karanténa a nemocenská

Ahojky, chtěla bych zeptat na jednu věc. V práci u nás na magistrátu je teď příšerná atmosféra, všichni jsou paranoidní, nepříjemní. Navíc pracovat celý den v roušce na mojí pozici :(

Byla jsem teď na nemocenské a fakt do práce za těch podmínek nechci. O nic mi nejde, protože stejně chci dát výpověď, prachy opravdu nic moc.

Pokud překročím hranice do německa a hned zpátky, budu pak muset na 14 dnů do karantény a dostanu nemocenskou?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11536
28.4.20 18:23

Právě jsem vyhrála stovku. Jakmile otevřeli hranice začali s tou povinnou karanténou, tak jsem říkala manželovi „O kilo, že nejpozději do týdne si začnou lidi radit, jak využít překročení hranic k tomu, aby se ulili na 14 dní z práce!“
Manžel je poctivec, prý „to snad ne“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17194
28.4.20 18:32
@Anonymní píše:
Ahojky, chtěla bych zeptat na jednu věc. V práci u nás na magistrátu je teď příšerná atmosféra, všichni jsou paranoidní, nepříjemní. Navíc pracovat celý den v roušce na mojí pozici :(

Byla jsem teď na nemocenské a fakt do práce za těch podmínek nechci. O nic mi nejde, protože stejně chci dát výpověď, prachy opravdu nic moc.

Pokud překročím hranice do německa a hned zpátky, budu pak muset na 14 dnů do karantény a dostanu nemocenskou?

Kdyz jsi na nemocenske, tak do zahranici stejne nemuzes.
A z jakeho neodkladneho duvodu bys do toho Nemecka jela?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 18:32
@Anonymní píše:

Musela by jsi tam být víc než 24 hodin ;) takže smůla zlato

• Citovat
  • Nahlásit
33904
28.4.20 18:38
@cecetka píše:
A z jakeho neodkladneho duvodu bys do toho Nemecka jela?

Tak hloupá by snad nebyla :mrgreen:
Musí to nemocensou ukončit, než začne blbnout.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24523
28.4.20 18:40

No zaprve musis mit duvod, jinak te pres hranice nepusti a zadruhe by ses tam musela zdrzet vic jak 24hodin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4168
28.4.20 18:41

A proč to dělat jednoduše, když to jde složitě. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
28.4.20 19:02
@Anonymní píše:

Moc nechapu vetu: Navic pracovat cely den v rousce na moji pozici.

To je jako tva pozice neco super extra, ze se povysujes nad vsechny ostatni?

A doufam, ze to s tou placenou karantenou takhle nefunguje :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25411
28.4.20 19:06
@1mila2 píše:
Moc nechapu vetu: Navic pracovat cely den v rousce na moji pozici.

A doufam, ze to s tou placenou karantenou takhle nefunguje :roll:

To doufáme dvě. Jako když odjedli na dovolenou předtím a nevědělo se o tom budiž, ale teď bych je nechávala doma zadarmo.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 20:39
@Kriss Tina píše:
No zaprve musis mit duvod, jinak te pres hranice nepusti a zadruhe by ses tam musela zdrzet vic jak 24hodin

https://www.novinky.cz/…ice-40321765

Prý už musí pustit každého a německou stranu nikdo nehlídá. Taky nic o 24 hodinách nikde není.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 20:42
@cecetka píše:
A z jakeho neodkladneho duvodu bys do toho Nemecka jela?

Nemocenskou mi dneska končí. Zítra už jí nemám. Tak prý nemusím dokladovat žádný důvod, že je to prej zrušený.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 20:43
@1mila2 píše:

Nad nikoho se nepovyšuju, jen to fakt není příjemný a představa takhle trávit celé dny s na*ranýma kolegyněma a „klientama“ ve stejné náladě :(

• Citovat
  • Nahlásit
12020
28.4.20 20:47
@Anonymní píše:
Nad nikoho se nepovyšuju, jen to fakt není příjemný a představa takhle trávit celé dny s na*ranýma kolegyněma a „klientama“ ve stejné náladě :(

Tak dej výpověd a jdi na ÚP. Vyřešeno :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.4.20 20:49
@arinecka píše:
Tak dej výpověd a jdi na ÚP. Vyřešeno :mrgreen:

Jenže je výpovědní lhůta jsou 2 měsíce v idálním případě, pokud bych výpověď dala do čtvrtka a moje doktorka mi stávající nemocenskou nechtěla prodloužit :(

• Citovat
  • Nahlásit
25906
28.4.20 20:54

Dej vypoved a pojd pracovat do nemocnice. Za tyden ve skafandru se smradlavym cinskym respiratorem a stitem mezi viry, nemocnymi a hysterickymi pribuznymi budes jeste radostne utikat do teplicka kancelare ke svym zdravym kolegynim. Doporucuju :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat