Karanténa a stravenky

Anonymní
1.4.20 10:06

Karanténa a stravenky

Dobrý den, prosím o Vás názor, nikde jsem odpověď nenašla. Vratili jsme se z jarních prázdnin z Čech a zaměstnavatel nás i přesto ze jsme nebyli v cizině dal do karantény. A můj dotaz zní, když je to ze strany zaměstnavatele mám nárok za tu dobu karantény na stravenky? Děkuji za odpověď

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20264
1.4.20 10:09

Nárok na stravenky je jen pokud pracuješ (tuším, že je to za min 6 hodinovou směnu).
Takže pokud bereš nemocenskou, tak nárok nemáš. Pokud jsi na Home Office a pracuješ, tak nárok máš.

Edit: Jinak zaměstnavatel Ti nemá co nařizovat karanténu, to je na lékaři nebo hygieně.
Pokud jsi doma na nějakých překážkách, tak tam si nejsem jistá, jak je to se stravenkami.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 10:20

@Svistice přesně tak jsem doma na překážkách ze strany zaměstnavatele, žádnou nemocenskou nic nemám ani home office. A nikde toto napsané není…

• Nahlásit
  • Citovat
2989
1.4.20 10:28

Taky v práci dostáváme stravenky, od 14.3.co se zavřely obchody jsme doma, takže z nařízení vlády, ale nepočítám, že by jsme za ty dny co jsme doma stravenky dostaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.4.20 10:36

@Katuskka no právě taky s tím moc nepočítám ale nikde nic není napsané…

• Nahlásit
  • Citovat
71469
1.4.20 10:40

Podle mě na překážkách nemáš na stravenky nárok, váží se na odpracovanou směnu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3946
1.4.20 10:49

@j.a.n.i1 taky si to myslím, je to benefit za odpracovanou dobu vztahující se na stravné. Takže když je doma, tak nic nebude. U nás to tak je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71469
1.4.20 10:57

@Cenarius A dokonce mám pocit, že je to takhle i oficiálně specifikované, ale nemám sílu hledat kde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8792
1.4.20 13:15
@j.a.n.i1 píše:
@Cenarius A dokonce mám pocit, že je to takhle i oficiálně specifikované, ale nemám sílu hledat kde.

mám pocit, že v zákoně o dani z příjmu? protože pouze tehdy je pro zaměstnavatele daňový náklad? odhaduji, nechce se mi hledat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71469
1.4.20 13:20

@sagina Hele, asi jo, ale s hledáním jsem na tom stejně :mrgreen: staší mi HO a 2 děti na prvním stupni :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
448
1.4.20 13:30

Stravenky jsou hlavne benefit, takze pokud se zamestnavatel rozhodne a da si to do vnitrniho predpisu, ze na prekazkach na ne narok nemate, tak proste narok nemate, stejne tak se muze rozhodnout ze na ne narok mate. A je fuk jestli to je nebo neni danove uznatelne, to uz je jen a jen na nem. Je to stejne jako, ze nekteri zamestnavatele hradi 55%, protoze tak to je danove pro ne nevyhodnejsi, ale existuji zamestnavatele, kteri hradi 100% nebo treba jen 30%, zalezi na jejich rozhodnuti nebo na tom jak silne jsou odbory…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama