Dodržujete karanténu?

Anonymní
5.4.20 20:04

Karanténa? Dodržování?

Je to už zase diskuze o v podstatě tom samém. Je karanténa. A já podle rámusu venku bych to opravdu nepoznala. Sousedi to pojali jako dovolenou. Navštěvují se, popíjí. Vypadá to, že je sleduji, ale nesleduji - jen se to nedá přehlédnout. Já vylezu ven a slyším, jak se jich několik baví. Vedle v pergole neustále popíjí. Nejsou zrovna potichu, tak je i slyšet, jak se smějí. Není to občas - je to denně. Není to u jedněch sousedů - je to u všech. Žádné dýchanky se nepořádají jen u nás. A děti? Postupně se vystřídají všude - jednou si hrají u jedněch sousedů, podruhé u dalších. Opravdu je to rachot. Jen moje děti si hrají spolu. Moje rodina se bojí a já se se svými rodiči nestýkám - maximálně venku na pár minutek s velkým odstupem - a to ještě při předání nákupu. Pracuji většinou z domu. Na nákupy jezdím minimálně. Doma opravdu nemám pocit, že by se něco dělo. Nikde nevidím žádná omezení. Sousedi vyráží na kolo - i třeba ve třech, čtyřech. Tak jaký na to máte názor? Předpokládám, že se to neděje jen u nás. Klidně si s někým pokecám venku s nějakým odstupem, ale abych se každý den s někým vídala, pořádala dýchánky? Mám pocit, že pokud to jeden chytí, tak to tu budou mít všichni.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
24546
5.4.20 20:07

Bydlim teda ve městě, ale nic takového nevidim, lidi chodí venku málo a maximalne ve dvou. Ale na vesnicích na to lidi asi kašlou víc než v tom městě, si asi myslí že se jich to netýká :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6482
5.4.20 20:08

Dneska jsem se dozvěděla, že u kamarádky byl včera mejdan, asi 6 lidí. Je to fajn holka, i její manžel, ale tohle mě tak nas. ralo, že se na ně momentálně dívám úplně jinak. Radši jsen to nechala bez komentáře, protože by to ode mě hezký nebylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33937
5.4.20 20:15

Bydlím v Praze. Lidi většinou v okolí pravila dodržují, ale chodí třeba do venkovních posiloven, což by se nemělo. Dokonce i naši kokotští sousedé s horkou jižní krví nepořádají večírky, ale vykecávají se za plotem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13674
5.4.20 20:16

Jako bych to psala já 8o přesně jako u nás. Dceri pořád vysvětluju proč nemůžeme to a ono a vedle se sjíždí návštěvy a ano jedná velká dovolena bez omezení. Sousedův kluk litá všude bez roušky, tahá si na zahradu kamarády také bez roušky atd.
U dalších sousedů se griluje každý den :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 20:18

My jezdíme na chatu vlastním autem, je jen naše, dítě+já+manžel. Mezi místní vůbec nechodíme, je to na konci dědiny ale kolik cyklistů (zhruba půlka bez roušek), motorkářů, aut, běžců, bruslařů za víkend vidíme. U jezera 300-400 m od nás je cyklostezka ještě chybí, aby otevřeli bistro. Hlavně že jsou kecy ať zůstane v Praze a nic tam netahame.

• Citovat
  • Nahlásit
780
5.4.20 20:18

No a to mi se pochlubila příbuzná, která bydli v paneláku, že se pravidelně schází se sousedama a s děckama.. Že je prostě nuda, co maji v bytě dělat..tak prostě společně chlastají..to jsou prostě ti panelákoví :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6545
5.4.20 20:21

U nás to taky nedodržují, lidí posílají skupinky dětí ven si hrát, k sousedům také jezdí bratr s rodinou, k druhým starým z Plzně každý týden celá rodina, samozřejmě bez roušek, přitom jim je oběma už 80 :roll:. Jiný sousedi se navštěvují skoro denně s rodiči :nevim: někdo tu chodí denně nakupovat :roll:. Já chodím jednou týdně, s dětmi jen na zahradu, rodiče a kamarády už jsem neviděla dlouho, ani na dcery narozeniny ne, protože to nebudeme riskovat…no holt to tak každý nemá :roll:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 20:22

Tak u nás je pravda že známý taky sedí venku ale je to 2 dospělý 2 děti, opecou špekáčky, dají si pivo a sedí - upřímně závidím :lol: Na kole jsem taky videla ale spíš rodinu třeba 1 dítě, dva dospělý. Kousek od nás jsou zahrádky a tam taky lidé posedavaji. A já na tom nevidím nic špatného. Lepší než být zavřená v bytě 2+1 s dítětem a nemít kam jít. Samozřejmě neschvalují 20 členů někde u někoho v bytě. A třeba taky zajdu za sestrou s rouškou na její zahradu, kde máme roušku a udržují rozestupy. Přijde mi to bezpečnější než nákup v supermarketu, kde na to někteří lidé kašlou :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
78290
5.4.20 20:22

No zakladatelko, napíšu ti to asi takhle, žije nás 5 v jednom baráku, takže jo, kdybysme jeli na kola, tak nás pojede 5 a bude mi srdečně jedno, že z toho máš ujímání, my tím nic neporušujeme, ani nařízení ani zdravý rozum. Stejně tak několikrát do týdne grilujeme, nějak nevidím, co je na tom špatného :think: s nikým se nescházíme, ale nevidím důvod, proč se nebavit na zahradě, když už člověk sedí doma.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 20:24

U nás sousedi taky každý den jiná návštěva, všichni bez rousek na zahradě. Pobíhá tam tuna děti. Další sousedi se vrátili před týdnem z dovolené v Itálii. Žádná karanténa, normálně chodí do krámu nakoupit. Fakt super.

• Citovat
  • Nahlásit
9949
5.4.20 20:24

Je to vyhrocene na obě strany.
Za mě, ven chodíme, ale pouze do přírody, popř jednou za čas na nákup. Když jdu do přírody, roušku mám pouze na cestě od baráku do lesa (asi 3mim chůze) pak ji sundam. Většinou nikoho nepotkáme, kdyz někoho vidím, dám si roušku.
Ve městě mám vždy respirator. Vadí mi když mezi lidmi lidé chodí jen tak bez ochrany obličeje
Na druhou stranu. Dneska jsem jezdila v přírodě s kočárkem a jezdilo dost kolaru, většina měli roušku, podle mého názoru zbytečně. Dostal mě jeden senior, stařičký pan, jel, měl roušku a sotva funel, bylo vidět že je hotový. Najednou zavravoral. Šla jsem mu na pomoc, vše v klidu, ale bylo vidět že skrz roušku skoro nemohl dýchat.
Takže za mě… Vše s rozumem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2645
5.4.20 20:25

A to si myslíte, že ten virus najednou zmizí? Nebo, že budou opatření do konce světa? A větší riziko nákazy je v Tescu nebo u sousedů na zahradě?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
17997
5.4.20 20:25

Nu darwinovský výběr… A neschopnost vlády komunikovat to co potřebuje jinak, než souborem opruzujících, neustále se měnících a nekonzistentních nařízení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
5.4.20 20:27

Koukám, že se to děje běžně. 8o :( Mě to tak mrzí. Vypadám za blbce já. Já si udržuju odstup, pokud to jde. Na nákupu jsem byla jednou a s nervama. Má tohle smysl? Opravdu by to nešlo 2 týdny vydržet poctivě?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat