Kašel a antibiotika

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Věrka..
Závislačka 3148 příspěvků 10.11.10 14:26
Kašel a antibiotika

Ahojky, chci vedet vase zkusenosti a nazor, na podavani atb na kasel. Nas maly mel cca 14dni kasel, rymu nic hrozneho, byl normalne ve skolce. Po tech 14dnech se to uklidnilo, kdy bych rekla byl cca 2dny bez kasle a naraz ze dne na den se mu to vratilo v dosti skaredy vlhky kasel, v noci teda drazdivy, az jsme z toho ted 3dny nespali, bo az zvracel. Byla jsem s nim u doktora, podotykam nema zadne teploty nic, jen kasel a rymu,ktera teda je asi zadni, bo mu z nosa netece,ale ma ho plny a jak si lehne zacne okamzite kaslat. U doktora jsme byli v po a pak dnes, bo se ty noci nelepsili, tak mu dnes nasadil antibiotika Klacid. Ja jsem se ho ptala, zda je to nutne, on rikal neni,ale budete se v tom placat 2-3tydny a muze a nemusi to projit bez komplikaci. taky vam nekdy na kasel napsali pro deti atb??Diky

Reakce:
Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 10.11.10 14:41

A poslechl ho jestli to má na průduškách apod?

My se s kašlem trápíme od září vrací se nám i s rýmou, ale teda bez přestávky a je jen zahleněná na průduškách nic nemá. Už to vypadalo taky na atb, ale taky nemá teploty a vše ostatní v pohodě. Doktorka jí zatím udělala výtěr z krku kdy zjistila, že na atb to není, což jsem ráda, že je nedala jen tak. No a teď řešíme kde je zakopaný pes. Možná alergie. :nevim: :nevim:

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 10.11.10 15:04

jsme teď v úplně stejné situaci :wink: Kluci „jen“ kašlali a vyfasovali ATB oba. No jako nevím jestli zabrali :nevim: Tom už to má dobraný a sem tam ještě zakašle, al eHonzík t o dobírá dnes a kašle pořád a to hodně. Takže awsi je to normální. Prý řádí nějaká potvora a hrozně dlouho se to vleče. Já už mám kluky(Toma a pak Honzu) doma měsíc :zed:

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 10.11.10 15:15

My taky docela bojujeme s kašlem. Malá teda nezvracela, ale jinak přesně, jak píšeš. Nejdřív občas v noci zakašlala, pak prokašlala celou noc a další už i probrečela (asi ji to bolelo, nevím). U dr. jsme byli 2× (právě proto, že pár měsíců předtím jsem pořád čekala a nakonec to byly průdušky a stejně ATB). Ale poslechově nic, takže nám paní doktorka ATB nedala. Což je fajn, proč zbytečně, že? Prý stoptusin a hotovo. Tolik první návštěva. Druhá o dva dny později s již zmiňovaným zhoršením, ale prostě na poslech čisté. Taky se přiklání snad k alergii (žádné testy zatím nemáme). Každopádně jsme dostali nějaké dva sirupy a pomohlo to - zatím. Stoptusiem to zvládnout nešlo. Ty ATB mu zřejmě zaberou, ale jestli je to dobrá volba… :nevim: V případě nebakteriálních onemocnění má i dr. možnost vybrat alternativu proti ATB (třeba ty sirupy, co malá dostala jsou stejně jen na lékařský předpis).

Lacenka
Neúnavná pisatelka 18631 příspěvků 11.11.10 09:30

Ali co dostala Spiropent, Aureus? Máme oba a výsledek :think: :think: U nás to alergie nebude spíš se přikláním k tomu že se to prostě musí vykašlat a bude :nevim:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 11.11.10 13:08

Lacenko nám teď hodně pomohla Kaloba. Vyzkoušela jsem jí před tím na sobě, lezla na mě rýma a kašel takové to škrábání v krku a zahlenění - brala jsem dva dny a nic se nerozjelo. Tak jsem to nasadila i malý a lepší se výrazně. Je to přírodní, kapičky celkem dobrý ale stojí asi 150 Kč. Jenže já už byla v lékárně 2× týdně a pořád kupovala nějaké sirupy tak už se to ztratilo. :lol:

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 11.11.10 13:35

Lacenko, ano, Spiropent a Claritin sirup (proto si začínám i já myslet, že to bude alergie), předtím taky Spiropent (a zaroveň ATB) a i ten Aureus, ještě jsme měli nějaký jeden - nemůžu si vzpomenout, jak se jmenoval, ale tehdy dr. říkala, ať ho užívá alespoň 10 dnů a fakt zabral asi 9. den. Nebo by se po takové době z toho dostala i tak. :nevim:
Spíš mně štve, že nedokážu posoudit, jaký to je kašel či co z toho bude… Bych si ušetřila cestu k Dr., připadám si občas jako hysterická matka a to tam fakt zbytečně nechodím. Vždycky to vypadá stejně a jednou to je na ATB, jednou ne…
Ať jsou kluci brzy zdraví. :mavam:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17045 příspěvků 11.11.10 14:13

Alichi my teď berem ten aerius a dr. mi říkala že zabírá až tak po týdnu až dvou než se vytvoří hladina v těle. Máme ho dávat 3 týdny a je pravda, že to začíná zabírat až teď a toho dávám druhý týden. :nevim:

Alichi
Kelišová 5631 příspěvků 11.11.10 14:40

Panuško, tak teď nevím, možná je to opravdu Aureus, který měla malá užívat dýl. Fakt si to nepamatuju a teď ho doma nemáme, že bych aspoň mrkla na indikace… Asi jsme měli i něco jiného, ale jen ten jeden byl na dýl, tak možná zrovna on.
Jako naše dr. je fajn, taky zbytečně nedává ATB, poslechne průdušky, udělá případně i CRP. Testy na alergii zatím ne, prý počkáme, jak to bude vypadat další rok. Ale já jsem vždycky ráda, když už „jen“ kašle - to brečení a buzení a dávení sice vydržíme, ale je mi malé tak líto a pomoct nemůžu…

Gabinka1
Kelišová 6545 příspěvků 13.11.10 10:36

záleží, jestli je i poslechový nález (ale ani to nerozhodne, zda to je virové nebo bakteriální)

Každopádně u nás je první volbou (krom Aeriusu, který berem dlouhodobě) Spiropent nebo Ventolin (uvolní a roztáhne průdušky) a pak něco na odkašlávání.

Pak teprv, pokud toto nezabere (spolu se zvlhčováním vzduchu, pitím apod), tak až teprv pak jsou ATB. Lék poslední volby.

K dr kolikrát radši ani nejdu (dokážu teda odhadnout, kdy je nutné a kdy stačí volat), max zavolám a domluvíme se a pokud nezabere odpovídající léčba, jedem k dr

Krom toho u nás to bejvá spíš podráždění z počasí venku. Nebo rýma. A rozjede se to.

Musela by na ATB být non-stop (např. během prvního roka každá rýma šla na průdušky a tak jela od září do června…). I tak jich brala dost, takže se to snažíme eliminovat

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Všechno zlé pro něco dobré: Nové album Vondráčkové opanovalo hitparády

V osobním životě ji sice největší bitva teprve čeká, na poli hudebním však... číst dále >

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >