Katastr nemovitosti a developer?

14.3.17 07:21

Katastr nemovitosti a developer?

Ahoj holky, rozhodli jsme se s manzelem nechat si postavit domecek pres developera.
Meli bychom se stehovat zacatkem dubna do domecku. Zapis do katastru pry trva dlouho.
Ale moje otazka kdyz jeste nebudeme v katastru mohu pozvat geodeta aby mi zameril zahradu a oplotit ji?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

5938
14.3.17 07:35

Vklad trvá:

• po dobu plomby- 20 dní se nic neděje
  • zápis je pak hotov tak do 5 dní

Nepřijde mi to dlouho. Developer vám nevymezil pozemek? To snad musí být dávno hotové…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 07:43

Kupujeme 1/3 rodineho domu ( tzv. Bytovka ). Kazdy bytova jednotka ma svou zahradu. A tu si musime nechat zamerit a oplotit sami.
Developer nam pouze dal rozmery budouci zahrady

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 07:44

Ta II. Je nase

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
14.3.17 07:57

To vypadá, že je to jeden pozemek. Pokud byste to chtěli rozdělit, tak se musí udělat geometrické zaměření pro celý pozemek a musíte pro vklad na katastr mít smlouvu s ostatními. Plot záleží, jaký budete chtít dělat. Ale často je pro něj potřeba povolení stavebního úřadu.

Příspěvek upraven 14.03.17 v 08:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14.3.17 08:02

Ano presne tak ale mohu mo nechat zamerit v dobe kdy budu cekat nez me zapisou majitelkou 1/3 domu??
Nebo az potom co budu v katastru majitelkou 1/3 domu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1892
14.3.17 08:10
@nevernamrcha píše:
Ano presne tak ale mohu mo nechat zamerit v dobe kdy budu cekat nez me zapisou majitelkou 1/3 domu??
Nebo az potom co budu v katastru majitelkou 1/3 domu.

No zaměřit to můžeš nechat kdykoli :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
408
14.3.17 08:12

Když se domluvíte s geodetem, tak vám to asi zaměří, ale do katastru vám to nezapisou. Navic bych asi chtěla podělit náklady na zaměření mezi ostatní spoluvlastniky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5938
14.3.17 09:20

Chcete/ nechcete to vložit do katastru? Zaměření jde ale udělat kdykoli.
Případně si zatím můžete sami vynést kolmici od domu k hranici pozemku. V tom plánku jsou kóty, odkud máte od domu vycházet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama