kavovar-prosim poradte!!

Anonymni
20.7.09 22:37

kavovar-prosim poradte!!

Ahoj holky,prosim o radu. MOc si preju k narozeninam kavovar a nemuzu se rozhodnout jaky. Libi se me samozrejme Dolce Gusto na ty kapsle,cena je sice dobra,ale odrazuje me cena tech kapsli,pri jedne kave denne,coz je cca 15kc,to je 5,5tis za rok.Manzel zase prosazuje DeLonghi ESAM 5500 M za 22tis. s tim,ze neni na kapsle a cena se casem vrati a provoz bude levnejsi,navic lze stridat znacky kavy…nemate ho nekdo nahodou?? Jde tam udelat Latte stejne jako v Dolce Gusto,ten mam vyzkouseny u kamaradky.Prosim o radu!!Dekuji.Ela

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
20.7.09 22:39

tady jeste ELA zakladatelka: chybi mi otaznik za Latte,to byla otazka ne oznameni…jakoze jestli to dela LAtte 3 barevne?????Ela

• Nahlásit
  • Citovat
9867
20.7.09 22:50

Tchýňka dostala k narozkám toto:

http://www.zelmer.cz/…remo_13z013/

Kávu dělá super, zachutnala mi a hodláme si něco podobného pořídit - ale už s vlastním mletím kávy, s plnou automatikou. Bude to ale trvat, takové stroječky dost stojí a zatím je až na konci seznamu :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5527
21.7.09 07:21

My máme tento http://www.kavovary-online.cz/…zio-255.html
a jsem mooooc spokojeni. Dostali jsme ho jako svatební dar. Kávička z něj chutná skvěle!!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.7.09 09:13

Ahoj, já jsem si také přála nějaký kávovar na kapsle, ale Dolce Gusto se mi nelíbilo.
Nakonec jsem zvolila firmu Nespresso - mají několik druhů kávovarů i několik druhů káv - silné, slabé, bez kofeinu, na malý kafe, na velký kafe. A co se mi na něm nejvíce líbí je, že „čistý provoz“. Kapsle se tam zasune a pak propadne o zásobníku, který se jednou za čas (cca týden - dle frekvence používání) vysype do koše. Já mám ten nejlevnější a jsem s ním strašně spokojená, už ho má i sestřenice a kamarádka a taky velká spokojenost. Jen nedělá Latté (tedy takové to, jaké chceš).

A teď jsem našla, že mají i kávovar, který to umí:
http://www.kavovary-online.cz/…red-451.html

Každopádně mrkni na jejich web: www.nespresso.cz.

Cena jedné kávy je ale také vyšší, cca 11 Kč.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
21.7.09 09:25

prave cena tech tech kapsli me odrazuje.....kdyz si clovek spocita,kolik do toho da za rok,tak to je silena suma a to jen pri 1 kave denne, 5,5tis/rok.....takze asi bych radsi nejaky,co to umi jen z kavy a mleka…ale hlavne,aby umela i latte a capuccino a taky aby to nebylo narocne na umyvani…precejen delat 1 kafe 5min a pak to dalsich 30min cistit by se me nechtelo......

Lesino a Lulje,a ty kavovary,co jste psaly,umi to latte a capuccino? A jake je cisteni??

Prave manzel nasel Delonghi a ten snad umi latte,capuccino a sam se nejak cisti…stoji ale kolem 23tis,coz je teda silena palka,ale kdyz si zase spocitam ty kapsle,tak se to brzo srovna…jen nevim,jaka ta kava z toho Delonghi je a jestli se to neda treba nekde vyzkouset…

zakladatelka Ela

• Nahlásit
  • Citovat
9867
21.7.09 09:28

Umí, ale upřímně, obsluha není nejpříjemnější. Nejvíc mi vadí, že musíš ručně na každou kávu připravovat páku. Proto chci ten automat. Ty se dají koupit od cca 11000 Kč…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
21.7.09 14:05

Tak tuhle diskusi budu sledovat. Jen prosím pište. Mám z narozenin našetřeno a už si víc než rok vyhledávám. Zatím na něj doma nebylo místo. Teď už bude, ale nevím jaký. Kapsle nechci, to pro mě není kafe, trošku mi to připomíná automat, ale věřím, že to někomu chutná. Chtěla bych klasický presovar. Ať to udělá pěknou pěnu, která vydrží, taky by mohl mít nějaké dalšífunkce, ale zase by nemusel stát všechno mé skromné jmění.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
21.7.09 14:42

Ahoj, tak mi jsme si loni k vánocům koupili toto espreso.
http://www.elektro-kamik.cz/…ce/espressa/[id-12844]-siemens-tk-65001.html
Je sice dražší, ale podmínka byla, aby to umělo vyšlehat řádně mléko na latté. A to umí. Rodiče si koupili lacinější espreso asi za 11 tisíc, teď už si nevybavím značku a to jim nevyšlehá pěnu. Hledala jsem dlouho, spoustu známých má preso, tak jsem jich i hodně vyzkoušela, než jsem našla ten pravý.
Ten náš je plně automatický. Při zapnutí se sám předmyje do dvou minut je nastartovaný k přípravě kávy. Jde nastavit síla kávy ( pět možností ) a to samé jde i u velikosti šálku. Když potřebuje rychle zalít čaj nebo horkou vodu použijete trysku na mléko. Jen se přepne na ohřev vody místo na šlehání. Jde do toho zrnková i mletá káva. Po vypnutí se opět sám umyje horkou vodou a párou. Když chce vyčistit, tak se rozvítí kontrolka. Hodí se do něj tableta a sám se vyčistí. Není problém odpoledne sem hodit foto s uvařenou kávou a našlehaným lattéčkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
21.7.09 14:50

Koukám že jsem blbě vložila odkaz, tak snad se mi to podruhé podaří.
http://www.elektro-kamik.cz/…ce/espressa/[id-12844]-siemens-tk-65001.html

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
452
21.7.09 14:53

Vypadá super. Cena taky. Chci prostě dobré kafe, jako z kavárny, a to spousta presovarů neumí. Ale těch čudlíků!!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
184
21.7.09 14:59

Petricka: čudlík na vypnutí/zapnutí espresa čudlík na uvaření kávy
kolečko na velikost šálku
kolečko na sílu kávy čudlík na číštění čudlík na odvápění
a na na pravo nad tryskou je kolečko na pěnu/horká voda

Fakt nic šíleného na obsluhu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.7.09 15:11

Rozo,no neco takoveho hledam.....a kam se prosim te dava to mleko,kdyz delas latte? nekam ho lijes nebo jaky je postup,pri delani LAtte,je to slozite?? A fakt se to nemusi vubec nijak cistit a umyvat a proplachovat a tak?? TA cena je sice vyssi,ale kdyz clovek propocita ty kapsle,tak se to brzo srovna a pak uz to bude levnejsi…NAvic manzel me nasel za 21tis,tak tohle je jeste o 6tis levnejsi.A pokud bys sem dala i nejakou fotecku,to by bylo bezva!!
zaklad.Ela

• Nahlásit
  • Citovat
184
21.7.09 15:18

Na trysku se na:,–(í hadička a ta se strčí buď přímo do krabice mléka nebo je u toho přímo nádoba na mléko. Čištění se fakt provádí samo při zapnutí a vypnutí presa. A odvápňování a čištění se dělá tak po dvou měsících, záleží jak často se požívá. Sám si napíše a hodí se tam jen tablety. Odpoledne nafotím jestli to nestihnu tak zítra, slibuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
21.7.09 15:26

A ta hadicka si jako nasaje to mleko a napeni to a nalije do kafe??
Ela zakl.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama