Upřednostnit kávovar na kapsle nebo ne?

9.4.16 12:04

Kávovar výběr

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kávovaru. Mám si k narozeninám vybrat nějaký kávovar ne moc drahý tak nejvíce do 2000 Kč. Ale nevím jaký. Jestli upřednostnit na kapsle nebo ne. Máte nějaké zkušenosti, co máte doma a tak?
Děkuji.

Hana Matějková

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
441
9.4.16 12:09
@Hana Matějková píše:
Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem kávovaru. Mám si k narozeninám vybrat nějaký kávovar ne moc drahý tak nejvíce do 2000 Kč. Ale nevím jaký. Jestli upřednostnit na kapsle nebo ne. Máte nějaké zkušenosti, co máte doma a tak?
Děkuji.Hana Matějková

Do 2000 koupíš jen nějaký na kapsle. Tchibo je docela fajn.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
9.4.16 12:16

Mám Tassimo a už bych neměnila, už i poznám kafe z jinýho kávovaru :lol:
Ale piji jen latte machiato nebo capuccino. Normálně jsem předtím kafe vůbec nepila.
Rodičům, protože pijou hodně kávu, několikrát denně, že by se za kapsle nedoplatili, tak jsme jim koupili DeLonghi, byl ale dražší než 2tisíce, kupovali jsme k tomu i kávu a celý za 3tisíce abychom se vešli. Je na kapsle i normální sypanou kávu. Nemůžou si ho vynachválit. Já jsem z toho kávu ještě nechutnala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
9.4.16 12:22

Kapslový už s ohledem na životní prostředí prosím neee :) navíc ta káva z něj není tak dobrá jako z pákovky. Ovšem do 2000 těžko radit…
My máme Gaggiu Evolution, ale ten stál přes 5000.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
9.4.16 12:24

To radši tohle pákový DeLonghi , než kapsle.
Můžeš si vybrat svoje druhy káv, experimentovat, mlíko to taky našlehá v pohodě.
Kapsle jsou za mě hnus, přepreslý kafe přes hliník a plast a ten proděravělý bordel z toho je nezrecyklovatelný. Pár tun už ho na planetě bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1096
9.4.16 12:27

@Hana Matějková
Máme tassimo a jsme spokojeni. Jen ty kapsle jsou celkem drahé, tak je nakupuji v akcích.
Předtím jsme měli cafissimo od tchiba a to jsme vůbec nepoužívali. Káva mi z něj nechutnala a nedokázala jsem v něm napěnit mléko. Kapsle jsou do něj ale levnější a dají se i plnit jinou kávou, takže se vyplatí více.
Doporučuji ale nejprve kávu ochutnat!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.16 12:32

kávovar

Chtěla bych aby dělal latte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
9.4.16 12:38

Kapsle jsou hnus, ale do dvou tisíc asi nic jiného neseženeš :think: Jestli si chceš vychutnat pořádný kafčo, tak bych investovala víc. :palec: Já mám třeba tenhle a na běžné domácí použití zatím stačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
9.4.16 12:44

My máme doma kávovar JURA a super, udělá i latté, ale pořizovací cena vysoká, mrkněte na netu na situaci na trhu, myslím, že De Longi je levnější. A není nad to dát si kafíčko z čerstvě namletých zrn. Až něco pořídíte, tak si zase dejte pozor na kávu a kupujte kvalitní. Pozor na příliš upraženou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8097
9.4.16 12:46

Mě se líbí, jak všichni odsuzují kapslovej kávovar, jak je z něj kafe hnusný atd… já teda nevím, mě chutná, nejsem žádnej kávovej maniak a na to si občas dát kafe mě naprosto stačí. Ale jak jsem psala, piji z toho Latte a capuccino. Já jenom kafe prostě nedám a mohla bych ho mít klidně z kávovaru za 20tisíc…a vůbec to neocením.
Já jsem se za ty 2 roky co ho máme nesetkala vůbec s nikým, kdo by u nás byl a řekl že mu káva z toho nechutná. Naopak všichni se hrozně diví a ptají co to je za dobrý kafe, a jsou překvapený z kávovaru a kámošky k nám chodí vyloženě na Latte :) :)
Jde o to asi na co je člověk zvyklej, a nejvíc na to jak často tu kávu pije. Je pravda, že na 5kafí denně to není, to by se člověk nedoplatil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.4.16 12:49

A jaký typ toho Tassima máte?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1232
9.4.16 12:49

Já bych pořídila něco takovýho http://www.teshop.cz/…-45l-131907/?… a na latté ten ruční šlehaček

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
9.4.16 13:04

@IlkaV samozřejmě je to o tom kdo co preferuje :-) Já jsem ale zvyklá na čerstvě umleté kvalitní kafe.. a k tomu ten celý proces přípravy.. beru to spíš jako takový rituál :-) a proto to propaguji a doporučuju i ostatním :-) mě bys kapslí nepotěšila, ale pokud to někomu chutná tak proč ne :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2562
9.4.16 13:39
@Hana Matějková píše:
Chtěla bych aby dělal latte.

Latte udělá v zásadě každej s napěňovací tryskou. Ten pákáč taky, koupili jsme ho tchánům a je fakt, že s ním dělám hlavně já, to jejich rozpustný nedávám. Jen není tak „pohodlnej“, jako vrazit kapsli, ale mně z něj chutná rozhodně víc. Máma měla Nespresso kapslák a donutila jsem ji to vyměnit, ani se tak nezdráhala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8989
9.4.16 13:57

Se s dovolením svezu, protože taky bádám nad kávovarem. Naše požadavky jsou:

• namletí čerstvé kávy
  • nastavení síly kávy
  • manžel preferuje espresso, já raději capuccino nebo latté - nejlépe tak, aby se pod trysku vešly větší hrnky
  • snadná údržba

díky :andel:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat