Reklama

Kde společně bydlet

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Volný nick
Nováček 6 příspěvků 25.01.18 14:22
Kde společně bydlet

Ahoj holky a dámy,

zajímal by mě názor ostatních na něco, o čem poslední dobou hodně přemýšlím (i přítel), ale jsme trochu bezradní. Můj přítel je starší, jsme spolu asi rok, dobře si rozumíme. Oba máme rodiče s domem, kde nám plánovali bydlení, já bydlím sama a brzy budu mít možnost bydlet ve 3+kk ve svém, on je v 2+kk v domě rodičů. Zvažujeme společné bydlení, ale já jsem ráda, že jsem od rodičů a nechce se mi zpět k nim ani k jiným. Přítelovi se na jednu stranu nechce obecně z domu, ale hlavně prý nemůže odejít, protože rodičům přispívá na náklady (a nájemníky v domě nejspíš nechtějí). Další věc, co mě trochu trápí je, že na návštěvě u rodičů jsem byla mnohokrát, nikdy jsem ale nebyla v přítelově bytě. Prý to snad není ve stavu na návštěvy a navíc přiznává, že tam má ještě věci jeho ex… A o to míň se mi líbí představa, že bych se tam měla stěhovat a trochu mě trápí tenhle přístup. Máte některá podobní zkušenosti? Jak byste to řešily? Je těžké v tomhle ohledu najít kompromis a prostě jeden z nás bude muset ustoupit. Ani jednomu se ovšem nechce a pro oba je to trochu složité.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62943 příspěvků 3 inzeráty 25.01.18 14:25

@Volný nick Obecně nedělá soužití více generací dobrotu, jasně, jsou vyjímky, ale primárně bych do toho nešla.

nostress
Extra třída :D 13225 příspěvků 25.01.18 14:30
@Volný nick píše:
Ahoj holky a dámy,zajímal by mě názor ostatních na něco, o čem poslední dobou hodně přemýšlím (i přítel), ale jsme trochu bezradní. Můj přítel je starší, jsme spolu asi rok, dobře si rozumíme. Oba máme rodiče s domem, kde nám plánovali bydlení, já bydlím sama a brzy budu mít možnost bydlet ve 3+kk ve svém, on je v 2+kk v domě rodičů. Zvažujeme společné bydlení, ale já jsem ráda, že jsem od rodičů a nechce se mi zpět k nim ani k jiným. Přítelovi se na jednu stranu nechce obecně z domu, ale hlavně prý nemůže odejít, protože rodičům přispívá na náklady (a nájemníky v domě nejspíš nechtějí). Další věc, co mě trochu trápí je, že na návštěvě u rodičů jsem byla mnohokrát, nikdy jsem ale nebyla v přítelově bytě. Prý to snad není ve stavu na návštěvy a navíc přiznává, že tam má ještě věci jeho ex… A o to míň se mi líbí představa, že bych se tam měla stěhovat a trochu mě trápí tenhle přístup. Máte některá podobní zkušenosti? Jak byste to řešily? Je těžké v tomhle ohledu najít kompromis a prostě jeden z nás bude muset ustoupit. Ani jednomu se ovšem nechce a pro oba je to trochu složité.

Otázka bydlení je jdna z nejdůležitějších ve vztahu. Osobně bych nikdy nebydlela ani se svými rodiči. Samostatné bydlení by byla moje podmínka, i za cenu ztráty partnera.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2213 příspěvků 25.01.18 14:32

@Volný nick ja i manzel mame s mymi i jeho rodici vyborny vztah, ale nebydlela bych ani s jednema ;) skoda takove dobre vztahy kazit, ne? :mrgreen: A ver, ze za chvili by ti neco na nervy lizt zaclo, to tak proste je pri souziti dvou generaci…

anonymni_prezdivka
Kecalka 361 příspěvků 25.01.18 14:39

Tak větší je určitě lepší - u bytu každopádně ;) a bydlet ve svém, než s rodiči, to je bez debat. Měli byste mimochodem alespoň samostatný vchod nebo by bylo společný s rodiči? To by bylo peklo… A určitě bych se nestěhovala někam, co bych předem neviděla, tím spíš (!) dokud by tam byly věci někoho přede mnou.
S manželem bydlíme v jednom domě s jeho rodiči a je to peklo. Byli jsme v podnájmu v prostorném 3+1 (80m2) sami. Teď jsme se kvůli rekonstrukci jejich dvougeneračního domu přestěhovali k nim (tchán je velmi málo pohyblivý, tchyně zatím ok, ale otázka je, jak dlouho), takže jsme v 1+sdílená. A fakt je to děs. Věřím, že až bude po rekonstrukci a budeme mít každý své patro s oddělenými vstupy, bude to lepší, ale perfektní to nebude nikdy - a odnáší to nejvíc samozřejmě manžel, protože to často nevdržím a stěžuju si mu, co zas jeho rodiče… a komu se dobře poslouchá, že jeho rodiče to nebo ono. Pak mě to mrzí, omlouvám se, on říká, že to chápu a mám pravdu a že prostě musím jen vydržet. Je zlatý, ale myslím si, že ho to vnitřně musí drásat.
Takže - je prostě lepší být sami, když to jde. U nás to nejde, o jeho rodiče by se neměl kdo starat… ale není to nic příjemného.

hospodki
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 25.01.18 14:44
@Volný nick píše:
Oba máme rodiče s domem, kde nám plánovali bydlení…

A ptal se vas nekdo? Chapu, ze je tezke rici ne, ale co chcete vy? Ja bych k rodicum nesla ani za nic. Vsichni maji stale tendenci vychovavat a ja nemam nervy na to si nechat ridit zivot.

Uživatel je onlineLama Lama
Hvězda diskuse 48433 příspěvků 25.01.18 14:48

Hm, rok me nevzit do vlastniho bytu, to by mi bylo podezrely. l, pokud by mel zvlastni duvod. A v byte veci po ex jako zvlastni duvod nevidim, pokud on jo, tak ok, ale pak je na miste s tim neco za rok udelat.
Navic tydle mamanky…

Volný nick
Nováček 6 příspěvků 25.01.18 14:56

Holky díky. No, samozřejmě jsem stejného názoru - chtěla bych bydlet zvlášť a naši mi v tomhle vycházejí vstříc, velmi. Jeho rodiče jsou oba už v důchodu a právě potřebují alespoň tu menší finanční pomoc na výdaje s domem. Nevím přesně, kolik, každopádně po nájemnících v domě netouží, což se na jednu stranu nedivím, na druhou stranu finančně by si jistě polepšili.
Je společný vchod do předsíně, pak jsou byty každý v jiném patře.
Cítím se hloupě, žádat, aby se vykašlal na rodiče, na druhou stranu po něm nechci aby si bral hypotéku na společné bydlení nebo tak, takže snad to není až tak velká oběť, ale chápu, je to dům, má tam rodiče, je tam zvyklý celý život. To je jasné.

Zatím to není, že bychom se museli sestěhovat hned. Ale samozřejmě, za předpokladu, že bych ustoupila a šla k němu, by se předpokládalo, že by si byt dal trochu do kupy. Nepřijde mi to podezřelé v tom smyslu, že by měl nějaké tajemství, manželku nebo tak, tím jsem si poměrně hodně jistá. Ale právě mě trápí to, že za rok nenašel motivaci bývalou komplet vystěhovat (a jsem si jistá, že na ní nelpí) a vzít mě na návštěvu. Tak mi to i přes to trochu dělá vrásky.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.01.18 15:11

Nešla bych bydlet ani k mým rodičům, ani k manžela a to je beru jako své druhé rodiče. Mám je moc ráda. Mě stačí, když jedeme na návštěvu a občas mají tendence mi kecat do výchovy dětí. Ale to i moje rodiče. Tam to přejdu, ale bydlet tam, neklapalo by to :) Takže, ne, nikdy bych nešla do společného bydlení, ikdyž tchánovci mají obrovský barák. Radši vlastní pidi byteček. Příteli bych nabídla, že pokud půjde bydlet ke mě, budeme jeho rodičům přispívat na bydlení a o víkendu bych jim přijela pomoct i s úklidem nebo jim udělat společnost? My taky jezdíme k rodičům velmi často, ale proto, aby si užili děti. Ale neměla bych problém jim finančně přispívat, naopak do budoucna s tím oba s manželem počítáme :palec: nebylo by to řešení? Bydlet bych tam ale nešla ani za nic, v tom bych neustoupila :lol:

Uživatel je onlineblumen
Hvězda diskuse 41266 příspěvků 25.01.18 15:34

A to se schazite jen u Tebe? Prijde mi to dost zblaatni. Jinak ja bych se do mensiho 2+1 a jeste k jeho rodicum nestehovala. S detmi se tam pobijete, strjne to bude maly. A ta ex a jeji veci, to je divne

Volný nick
Nováček 6 příspěvků 25.01.18 15:36

Návštěvy problém samozřejmě vůbec nejsou, nebydlí nijak daleko. Finanční pomoc je něco, co je samozřejmě možnost, vše tedy podle toho, jaká by byla aktuální finanční situace pro nás. Díky za tip :)
Ale je otázka, jak by na to celé přistoupili právě asi i ti rodiče (myslím, že by se odstěhoval a tak).

Volný nick
Nováček 6 příspěvků 25.01.18 15:38

Ano, scházíme se u mě (co mi tedy nijak nevadí), někdy u jeho rodičů, třeba když bývají mimo město.

hospodki
Zasloužilá kecalka 831 příspěvků 25.01.18 15:38

A jen takova vsuvka. At uz byste se rozhodli pro jedny nebo druhe rodice, tak vzdy se jedna strana urazi, ze s nimi nechcete byt. Veci exky netreba komentovat - ty maji byt davno odvezene nebo vyhozene.

Volný nick
Nováček 6 příspěvků 25.01.18 15:40

No já jsem právě pro samostatné bydlení mimo všechny rodiče. A naši tomu rozumí, že s nimi nechci bydlet, a taky asi ocení soukromí.

Azallea
Ukecaná baba ;) 1207 příspěvků 27.01.18 15:47

Píšeš, že přítel je starší, kolik vám oběma je? A co navrhoval přítel? Jemu se od rodičů nechce, nebo to oni jeho nechtějí pustit?

A jak psala lama lama, to, že tě rok!! nevzal do svého bytu, to mi přijde krajně podezřelé. Jako měsíc bych to chápala, ale rok? Není rok schopen odvézt bývalce věci, nebo na čem to visí?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Doma a s vínem! Menzelovi zveřejnili spokojenou fotku z rodinné večeře

Rodina Jiří Menzela (80) slaví! Slavný režisér se po téměř roce, který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vypadat v práci co nejlépe. Pozor na světlo i vůni

V práci trávíme významnou část dne, a proto je i náš vzhled důležitou... číst dále >

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >