Rekonstrukce jádra průchozího bytu

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

santape
Kecalka 488 příspěvků 21.01.18 14:14
Rekonstrukce jadra pruchozího bytu

Zdravím, máme jádro uprostřed bytu, tzn vstoupím do chodby a vlevo jdu do kuchyně z kuchyně do obyváku a z obyváku odbočím do prava zas do chodby a zas mužu dookola z jakékoli strany, prostě uprosted je jádro. Přiložím nákres. Chtěli bychom rekonstuovat umakartové jádro, nemá někdo zrekonstruovaný tenhle typ bytu. Prosím o radu. Ráda bych větší kuchyň, nebo věttší koupelnu, když už budem bourat.

Máme dva nápady jeden je že by se vstup z kuchyně do obyváku zazdil a nechalo se okno, nebo nějaké niky okýnka at neběhám s každým kafem apod. naokolo. Ale nevím jestli toho nebudu litovat, láka mě představa větší kucyně do U, ted mám jen I.
Druhá varianta je zvětšení koupelny, že by se zrušila chodba tzn. i zrušení velké vestavné šatní skříně, sice plánujem skříň v ložnici, ale nebude tak velká.
Popravdě fakt jsem bezradná protože každá z variant je na úkor něčeho. Prosím o rady. Přikládám i naše návrhy. Děkuji.

Reklama

Reakce:

santape
Kecalka 488 příspěvků 21.01.18 14:19
Fotky

Přidávám foto

santape
Kecalka 488 příspěvků 21.01.18 14:23

Jeste jednou

Aspera
Generální žvanilka 20046 příspěvků 1 inzerát 21.01.18 14:54

Kde máte jídelní stůl? Mě by osobně vadilo to chození z kuchyně do obýváku přes celý byt. Osobně si myslím, že obr koupelna je zbytečná, pokud se tam vejde vše potřebné. Kuchyně do U je sice super, ale ne za cenu uzavření obýváku. To bych si radši udělala část kuchyně na jedné stěně a pokračování na druhé s průchodem.

Bandii
Ukecaná baba ;) 1051 příspěvků 21.01.18 15:15

Osobně bych byla pro variantu s uzavřením obýváku. Případně s nějakým tim okýnkem, jak jsi psala. Ale to je můj pocit, nikdy bycj totiž nechtela kuchyni volně propojenou s obývákem. Pokud není koupelna opravdu miniaturní, nechala bych, pokud nechodíš do kuchyně jen vařit čaj :mrgreen:, tak bych řekla, že oceníš víc místa tam ;)
@Aspera jídelní stůl ja treba nevlastním :think:

Aspera
Generální žvanilka 20046 příspěvků 1 inzerát 21.01.18 15:29

@Bandii tak místo, kde se jí. :-)

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 21.01.18 15:30

Já bych asi zrušila tu chodbu u vchodu, tím se zvětší koupelna a i v kuchyni bude o kousek zdi navíc, do kuchyne bych chodila jen z obyvaku…

edit myslím tu chodbu od vchodu do kuchyně

Conulka
Závislačka 3744 příspěvků 21.01.18 15:36

@santape zrušila bych chodbu od vstupu směrem do kuchyně - o tento prostor bych zvětšila koupelnu a v kuchyni můžeš udělat tím pádem linku po celé stěně sousedící s koupelnou + protilinka pod oknem a máš kuchyni velkou jako blázen, dveře mezi kuchyní a obývákem samozřejmě zachovat, okýnková varianta je jak z vojenský jídelny - přežitek z 90tek stejně jako oranžová výmalba :roll:
a dětský pokoj a ložnici bych vzájemně prohodila, protože ložnice je přes den téměř mrtvý prostor (nepoužívaný), tak může být v nejvzdálenější pozici od vchodu a veškerého centra dění, jídelní stůl do obýváku pod okno

hodně zdaru

Conulka
Závislačka 3744 příspěvků 21.01.18 15:37

@welovefashion přesně :palec: :palec:

Ornwen
Závislačka 4058 příspěvků 1 inzerát 21.01.18 16:51

@santape mame taky obihacku. Trosku jinaci. Zrusili jsme chodbu od vchodu k loznici. Byly tam.jen dvere. Ale mame pokoj navic hned u vchodu, takze se da obihat porad. V podstate je to jako tady http://www.bydleni-iq.cz/…ema-panelak/

santape
Kecalka 488 příspěvků 21.01.18 18:03
@Aspera píše:
Kde máte jídelní stůl? Mě by osobně vadilo to chození z kuchyně do obýváku přes celý byt. Osobně si myslím, že obr koupelna je zbytečná, pokud se tam vejde vše potřebné. Kuchyně do U je sice super, ale ne za cenu uzavření obýváku. To bych si radši udělala část kuchyně na jedné stěně a pokračování na druhé s průchodem.

Jídelní stůl máme naproti chodbicce z chodby do kuchyně na stejne straně mam balkonove okno, lednice a suplikovou skříň. takze takhle jakoby to máme jak píšeš, ale pracovní plochu na vaření mam fakt malou.

santape
Kecalka 488 příspěvků 21.01.18 18:09
@welovefashion píše:
Já bych asi zrušila tu chodbu u vchodu, tím se zvětší koupelna a i v kuchyni bude o kousek zdi navíc, do kuchyne bych chodila jen z obyvaku…edit myslím tu chodbu od vchodu do kuchyně

Ta varianta nás napadla jako první, ze by se zvětšila koupelna, ale na nic je to ze v kuchyni budu mít jen zeď, nic tam nevejde, ani poličky, protože tam jsou dveře do pokojicku s stěminehneme, protože v pokojicku je vestavěný nábytek, a jeste se mi nelíbí, ze bych s každým nákupem, se vším jak prijden musela naookolo přes obývák, ta varianta se mi nejmíň líbila ze všech, ani jsem ji neuvadela.

Aspera
Generální žvanilka 20046 příspěvků 1 inzerát 21.01.18 18:48

@santape zkus si na chvíli zastavět průchod do obýváku a uvidíš jak ti to bude vyhovovat. Dle toho bych se rozhodla. Podle mě to bude tak, že pak bude hlavní dění v kuchyni a do obýváku se bude chodit daleko míň.

welovefashion
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 96 inzerátů 21.01.18 19:24
@santape píše:
Ta varianta nás napadla jako první, ze by se zvětšila koupelna, ale na nic je to ze v kuchyni budu mít jen zeď, nic tam nevejde, ani poličky, protože tam jsou dveře do pokojicku s stěminehneme, protože v pokojicku je vestavěný nábytek, a jeste se mi nelíbí, ze bych s každým nákupem, se vším jak prijden musela naookolo přes obývák, ta varianta se mi nejmíň líbila ze všech, ani jsem ji neuvadela.

no ono ani jedno řešení není idealní, možná spojit obývák s kuchyní, to bych asi udělala já, pokud bych chtěla větší kuchyn, jinak bych to nechala tak jak to je, pokud zazdíš tu druhou chodbu, tak je to podle mě taky na nic, tam získáš jen maly prostor pro koupelnu navíc a budete muset složitě vy nebo děti do koupelny a na záchod… :think:

santape
Kecalka 488 příspěvků 21.01.18 19:35
@welovefashion píše:
no ono ani jedno řešení není idealní, možná spojit obývák s kuchyní, to bych asi udělala já, pokud bych chtěla větší kuchyn, jinak bych to nechala tak jak to je, pokud zazdíš tu druhou chodbu, tak je to podle mě taky na nic, tam získáš jen maly prostor pro koupelnu navíc a budete muset složitě vy nebo děti do koupelny a na záchod… :think:

No prave…, nad spojením kuchyně a obýváku jsem taky premyslela, moc se mi to líbí, ale u nás jsem bezradna, protože nevím jakým způsobem spojit tato dva pokoje, oba jsou obdélníky a postavené k sobě jako písmeno L. :roll:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Mámina péče už se nedala vydržet, říká Petr. Dětí jako on jsou tisíce

Některé děti prožijí víc, než mohou unést. Ozvat se není snadné. Je potřeba,... číst dále >

Reklama