Kde vzít hypotéku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 19:41
Kde vzít hypotéku

Prosím Vás uvažujeme o hypotéce. Respektive nám nic jiného nezbývá.. Oba pracujeme já příjem 20tis/měs, přítel 32tis/měs čistého + mám byt ze kterého mi chodí 10tis nájemné..
Letos jsme vyplatili člena rodiny a máme starý dům po naší babičce. Mysleli jsme, že postupně si to opravíme, ale na povrch vychází čím dál víc,,průserů" v domě.. musíme udělat vše - střecha, okna, plot, zateplit, vyřešit vytápění… + dnešní perla vlhký sklep :zed:
A jelikož na vyplácení padly takřka veškeré úspory, tak bychom rádi hypotéku cca na max 2mil.
Je tu někdo, kdo žádal hypotéku nedávno a doručil, kde jste spokojeni? Nejsme svoji zatím, děti žádné nemáme..
Zároveň by mne zajímalo jak je to následně s čerpaním? Určitě toto léto vše nezvládneme najednou. Je možné třeba si zbytek peněz převést na účet -,,přesypat"? Případně dokládá se na co jsme hypotéku využili?
Omlouvám se za otázky, ale nikdy jsem se o to nezajímala, měla našetřeno, tak jsem mimo.

Děkuji za vysvětlení :oops:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
nozu
Extra třída :D 12421 příspěvků 10.05.19 19:48

Najdi si finannčího poradce, který vám najde produkt na míru. při hypotéce na rekonstrukci se dájí čerpat peníze postupně podle toho, jak pokračují práce a platí se faktury. Ale má to svá specifika. Pokud se v tom vůbec neorientuješ, tak ten finanční poradce bude dobrá volba, spíše nutnost.

Micaella22
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 10.05.19 19:49

Nejlepsi zajit do banky a tohle jim popsat.

Uživatel je onlineLucy75
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 10.05.19 19:53

Nemáte vůbec špatnou situaci.. hlavně je absolutně nutné zbavit se všech závazků typu spotřebitelských úvěrů na nějaký spotřebič nebo kreditek - doplatit - abyste byli bonitní, bez závazků, tím se vám sníží o pár promile % hypotéky, ale ve finále jsou to děsné prachy.. dále - neberte si finančního poradce- stačí obejít banky v okolí - v této situaci - pokud jste nezadlužení - se o vás poperou.. dejte jim parametry, tvařte se, že o nic nejde - že máte jinde dobrou nabídku - a čekejte na nabídku… ujasněte si, co s kterou nemovitostí chcete dělat (byt..dům po babičce..). neberte si zbytečně moc, hypotéční peníze se zbytečně prodraží.. domluvte se doma, co máte jako zástavu a rozjeďte to, obejděte, myslím, že budete příjemně překvapeni, hlavně ale musíte mít už předem představu, co vůbec chcete koupit (na to se bere hypotéční úvěr)

Dlouhá punčoška
Povídálka 36 příspěvků 10.05.19 19:57

Do banky a nejprve do té, kde máš běžný účet. Tam Ti většinou nabídnou nejlepší podmínky. U varianty finanční poradce bych byla velmi, ale velmi opatrná. Když narazíš na člověka, který tomu moc nerozumí a má jen široká ramena, můžeš se zbytečně dostat do problémů. Banky mají svoje lidi dobře proškolené.

Uživatel je onlineLucy75
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 10.05.19 20:06
@Dlouhá punčoška píše:
Do banky a nejprve do té, kde máš běžný účet. Tam Ti většinou nabídnou nejlepší podmínky. U varianty finanční poradce bych byla velmi, ale velmi opatrná. Když narazíš na člověka, který tomu moc nerozumí a má jen široká ramena, můžeš se zbytečně dostat do problémů. Banky mají svoje lidi dobře proškolené.

ano.. to stejné píšu.. nedůvěřovat fin. poradcům.. radši si obejít banky sám.. a samozřejmostí je začít v domovské bance (je ale fakt, že nemusí být vždy nejvýhodnější..)

markytka3
Ukecaná baba ;) 2431 příspěvků 7 inzerátů 10.05.19 20:07

Financniho poradce nebrat, vetsinou jsou to
looseri.. preferuji bankyse kterymi maji uzavreny kompakt.. obeslete banky, idealne, kde mate nejakou historii. mne nejvice
pomohla a zaujala wuestenrot, pokud
jste brno/okoli, mohu dat kontakt na uzasneho jejich zastupce, ktery umi vycarovat produkt vam na miru! :mavam:

tereza12345
Extra třída :D 11777 příspěvků 10.05.19 20:15

A ja bych v prvni rade radila svatbu, kdyz do toho sly a dal pujdou spolecne penize :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 20:27

Svatba je v plánu také, ale nechceme se brát jen kvůli něčemu :) 7let to nyní vydrželo, tak to zvládneme dál.. byt je psaný na mě (dědictví), přítel zdědil půlku domů a já zbývající půlku odkoupila. Tak ho máme nyní půl na půl :)

Uživatel je onlinedivine woman
Extra třída :D 11539 příspěvků 10.05.19 20:27
pomme
Kecalka 239 příspěvků 10.05.19 20:42

Můžete zkusit obojí, obejít banky sami a zároveň si sehnat finančního poradce a porovnat, kde dostanete lepší nabídku. Já mám zkušenost, že finanční poradci jsou schopní zajistit lepší úrok než když půjdete do banky osobně.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.05.19 21:04
@Anonymní píše:
Prosím Vás uvažujeme o hypotéce. Respektive nám nic jiného nezbývá.. Oba pracujeme já příjem 20tis/měs, přítel 32tis/měs čistého + mám byt ze kterého mi chodí 10tis nájemné..
Letos jsme vyplatili člena rodiny a máme starý dům po naší babičce. Mysleli jsme, že postupně si to opravíme, ale na povrch vychází čím dál víc,,průserů" v domě.. musíme udělat vše - střecha, okna, plot, zateplit, vyřešit vytápění… + dnešní perla vlhký sklep :zed:
A jelikož na vyplácení padly takřka veškeré úspory, tak bychom rádi hypotéku cca na max 2mil.
Je tu někdo, kdo žádal hypotéku nedávno a doručil, kde jste spokojeni? Nejsme svoji zatím, děti žádné nemáme..
Zároveň by mne zajímalo jak je to následně s čerpaním? Určitě toto léto vše nezvládneme najednou. Je možné třeba si zbytek peněz převést na účet -,,přesypat"? Případně dokládá se na co jsme hypotéku využili?
Omlouvám se za otázky, ale nikdy jsem se o to nezajímala, měla našetřeno, tak jsem mimo.Děkuji za vysvětlení :oops:

Ahoj, já jsem samozivitelka se 2 dětmi, plat 32 500,–netto a nyní jsem refinancovala hypotéku. Nejlépe mi vyšla KB, mam úrok 2,79,což je super. Hypotéku jsem si navysovala o neucelovou část a i sama, jako samozivitelka, jsem dostala 2,5mil. Resila jsem to vše přes finančního poradce, takže určitě nejsou všichni hajzlici.
Anonym - osobní info

Janli
Echt Kelišová 8462 příspěvků 10.05.19 22:00

Super nápad obcházet sama banky :palec:. Dopadne to tak, že si v každé udělají záznam, že jsi chtěla hypotéku a nakonec budeš mít dost problém. Najdi si pořádného finančního poradce! Poptej se po známých, kdo je s kým spokojený a určitě ti někoho doporučí. Hypotéku bych si sama neřešila ani omylem, zuby si taky nespravuju sama a lítá v tom dost peněz. Nechápu, že si dneska lidi pořád myslí, že se dokážou sami orientovat v produktech bank. Dobrý finanční poradce ti ušetří spoustu času, peněz a nervů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 11.05.19 09:26

Třeba to půjde jen přes nějaký úvěr a nebude třeba hypotéka. Také to teď řešíme a využijeme stavebního spoření a úvěru z něj.

LennyL1
Zasloužilá kecalka 540 příspěvků 11.05.19 10:32

Rozhodně finančního poradce. My bychom bez něj nezískali vůbec hypotéku jako OSVČ. Teď jsme refinancovali s Liškou, vyšla úplně nejlépe, úrok 2,39. Máme finančního poradce, který spolupracuje se všemi bankami a vždy hledá ten nejlepší produkt. Zkusili jsme se sami poptat v několika bankách a bez šance, vůbec bychom nezískali tak nízký úrok. Takže radím finančního poradce naprosto bez debat. Tolik papírování a všeho možnýho co vyřizoval bychom nedali.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama