Splacení insolovence. Jak to probíhá po té, co proběhl soud?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 11:03
Po splacení insolovence

Dobrý den, mám na vás dotaz, někdo kdo si tím prošel a ví o čem mluví. Moje blízká osoba spadla před 5 lety do insolovence, teď IS dala pokyn k soudu. Dotyčná osoba má během 5 let splaceno cca kolem 60 % dluhu. Bohužel dotyčná osoba je v manželství a insolovenci má jen na sebe. Otázka zní, nevíte jak to probíhá po té, co proběhl soud? Věřitelé se mohou ozvat a vymáhat zbytek dluhu po druhé polovičce? Jaká je tam šance že se věřitelé přihlásí o zbytek? To čekání, že po 5 letech to vše bylo,,zbytečné ´´ je úmorné. Moc děkuji za odpověd.

Reakce:
Ufinka87
Kecalka 270 příspěvků 09.05.19 11:16

Zásadní chyba je v tom že v manželství měli být v insolvenci oba…tzn po zaplacení insolvence by byl klid..Momentálně pokud jeden z manželů byl v insolvenci a splnil 60%…Je skoro 100% jistota že zbylý dluh budou věřitelé požadovat po druhém z manželů..Bohužel

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 11:39

I když jsem se dočetla toto? Cituji: Když si jeden z manželů nabral půjčky bez vědomí druhého. „Pokud například ve smlouvě o úvěru není podpis druhého z manželů, nemůže proti němu věřitel zahájit exekuci.

Ufinka87
Kecalka 270 příspěvků 09.05.19 11:45

Pokud vím exekuce a insolvence jsou dva rozdílné pojmy… ale prostě je to tak, že pokud za manželství jeden musí do insolvence..je třeba aby insovencí prošli oba manželé…nelze si v manželství rozdělit majetek jako že jeden zplatí dluhy a druhý je v pohodě…Pokud vím už nějakou dobu platí zákon že všechny půjčky musí být podepsány druhou osobou..manželem, manželkou…a vzhledem k tomu že každý člověk může projít insolvencí jen 1* za život.. je zcela jasné že nikdo si po dlužníkovi zbytek nevymůže a logicky půjdou po druhém z manželů… Určitě bych nespoléhala na to, že se nikdo nepřihlásí…Navíc exekuce běží i když je člověk v insolvenci jen je nevykonavatelná…opravdu bych počítala s tím že se věřitelé logicky přihlásí u druhého z manželů…a o tom jestli o půjčkách věděl druhý z manželů..to už je vedlejší..a muselo by se to asi řešit soudně ale mezitím stejně věřitelé půjdou po tom z manželů který nebyl v insolvenci..Jelikož prostě společné jmění…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.05.19 12:45

@Ufinka87 Děkuju vám. Budu i tak doufat že to takhle nedopadne. :,(

JTom
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 10.05.19 01:00
@Anonymní píše: …Jaká je tam šance že se věřitelé přihlásí o zbytek? To čekání, že po 5 letech to vše bylo,,zbytečné ´´ je úmorné.
Že se věřitelé přihlásí o zbytek, je jisté. Určitě to nebylo zbytečné. Dotyčná osoba se alespoň částečně naučila hospodařit. Teď už jen stačí stejným stylem pokračovat a za 3,3 roku bude všechno splaceno a věřitelé nebudou okradeni. To přece stojí za to.
Váš příspěvek
Reklama