Kde vzít kamarádku :-)

Anonymní
24.12.20 10:02

Kde vzít kamarádku :-)

Zdravím, jak zní nadpis - kde vzít kamádku? Takovou tu opravdovou, dobrou duši, která vyslechne, upřímně poradí a nebude odsuzovat? Jako dítě a puberťák jsem měla kamarádek spousty a dvě ty „vrby“, ale časem se to nějak přirozeně vytratilo, rozprchly jsme se… V práci jsme byli fajn parta, ale o upřímnosti se vždy určitě mluvit nedalo. Teď jsem na mateřské a nejlepší kámoška jeczároveň můj přítel (někdy mi je ho líto), na hřišti se něco prohodit dá, ale je to pořád na jedno brdo… Jinak přeju všem hezké Vánoce :)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7928
24.12.20 10:28

To se asi nedá vynutit. Je to prostě náhoda. Jednou potkáš někoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
15543
24.12.20 10:29

No potřebuješ začít od začátku. Tedy s někým kdo ti je sympatický se začít bavit, začít spolu trávit čas a vybudovat si společné zážitky a důvěru.

S těma kámoškama ze školy jste taky nějak začínaly. Jen si holt pamatuješ až pak tu fázi když už jste se znaly a věřily si.

V situaci kdy jsi s dítětem je na to ideální nějaká další matka v podobné situaci - ať už z hřiště nebo třeba z mateřského centra až zase budou mít otevřeno.
Domluvit se že půjdete někam s dětmi společně vy dvě, domluvit se že děti dáte svým mužům a vyrazíte si někam vy dvě, zkusíte jet někam jako dvě rodiny (nejdřív jen na jeden den, kdyby to nefugovalo) atd. Vztahy nevznikají samy od sebe ale tím že lidi jsou spolu něco dělají a mluví přitom. V současnosti to usnadňuje možnost textovat si v mezičase ale bez toho společného bytí a činnosti někde to fungovat nebude.

Jen holt je potřeba překonat paniku z odmtnutí a oslovit a být iniciativní a případné odmítnutí nebrat jako selhání, ale jako něco k čemu ta druhá má nějaké důvody které nebudou souviset s tebou protože tebe ještě nezná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.12.20 10:40

Já bych řekla že najít dobrou kamarádku je prostě hodně o náhodě. Taky teď řeším podobný problém že prostě nemám žádnou kamarádku mamku na pokec. Když jsem chodila do školy tak jsem samozřejmě kamarádky měla ale pak jsem se odstěhovala za manželem a ty kontakty tak nějak vyprchaly sem tam si teda s jednou písnu ale to je tak jednou za dva měsíce. ona děti nemá za to je hodně pracovně vytížená a do toho ještě situace s tím virem tak bůhví kdy a jestli vůbec se někdy sejdeme no… a kolegyně z bývalé práce s těmi nejsem v kontaktu vůbec protože to moc nefungovalo ty vztahy u nás v práci :? Taky je mi právě líto že nemám žádnou kamarádku která by třeba taky měla prcka že by jsme aspoň mohli spolu jezdit s kočárem a pokecat jenom že u mě je problém v tom že se bojím odmítnutí. Tak třeba: Já bydlím v bytovce a ob jednu bytovku vím že bydlí maminka která má taky mimčo myslím že chlapečka jenom o malinko mladšího než mám já a vždycky jí vidím že s kočárem jezdí sama a tak nějaký vím kam chodí jezdit protože zrovna tady těch tras moc není a kolikrát jsem se třeba chtěla s ní zkusit nějak dát do řeči ale vždycky jsem se hrozně styděla a nevěděla jsem jak do toho plus ještě ten strach z odmítnutí nebo že se prostě nějak ztrapnim :( takže zakladatelko rozhodně v tomhle nejsi sama. Omlouvám se za dlouhý příspěvek :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
877
24.12.20 12:27

Jak kdybych to psala já :) mám ten samý problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1523
24.12.20 13:59

To buď přijde, nebo ne. Myslím, že cíleně to nenajdete… Ale prý funguje, že když budete k lidem taková, jak chcete aby oni byli k vám, tak si někoho takového do života přitáhnete… Tudíž, pokud chcete opravdovou upřímnou kamarádku až za hrob, tak byste tyhle kvality měla mít vůči té osobě také :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6411
24.12.20 15:29

@Lucí_123456 tak tu maminku zkus oslovit. Třeba jen otázkou, jak má staré dítě, koho má a pak uvidíš, jak to půjde dál… Při nejhorším ti řekne, že nemá zájem a na tom není nic špatného čeho by ses měla bát. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.12.20 15:48

@janickaIII děkuji za povzbuzení :kytka: už asi půl roku si říkám že to alespoň zkusím a i kdyby to nedopadlo tak konec světa nebude 😃 nejtěžší je vždycky ten začátek a překonání toho prvotního studu :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6411
24.12.20 15:56

@Lucí_123456 na to se vykašli. Ono stejně s dítětem, jak bude starší, tak budeš muset častěji vystupovat ze své komfortní zóny. :nevim: :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.12.20 21:06

sociální izolace

Mám stejný problém. Jsem před 2.porodem v malé vesničce. První dva roky totálně sama, nikoho jsem tu dlouho nepotkala na žádné procházce, jen staré drbny. :zed:
I když se seznamis s někým, kdo má podobně staré deti, nezaručí ti to, že si sedněte. Teď v létě jsem se konečně seznámila s holkou, co má dvě děti o jeden rok starší než budu mít já. Celé léto chodíme na procházky, bavíme se a teď před vánoci nás se synem vyměnila za maminku ze stejné vesnice, která má akčnějšího syna, který se tzv. Hodí k jejímu dítěti víc :(. No já blbka to obrecela, ale asi to musím brát tak, že lepší zjistit to teď než o pět let později.
Blbé je, že coronavirus to teď ještě zhoršuje. Nevidím ani vlastní rodinu, a před a po porodu taky nikoho moc neuvidím. Už mi hrabe.

• Citovat
  • Nahlásit
30
24.12.20 21:30
@Anonymní píše:
Mám stejný problém. Jsem před 2.porodem v malé vesničce. První dva roky totálně sama, nikoho jsem tu dlouho nepotkala na žádné procházce, jen staré drbny. :zed:
I když se seznamis s někým, kdo má podobně staré deti, nezaručí ti to, že si sedněte. Teď v létě jsem se konečně seznámila s holkou, co má dvě děti o jeden rok starší než budu mít já. Celé léto chodíme na procházky, bavíme se a teď před vánoci nás se synem vyměnila za maminku ze stejné vesnice, která má akčnějšího syna, který se tzv. Hodí k jejímu dítěti víc :(. No já blbka to obrecela, ale asi to musím brát tak, že lepší zjistit to teď než o pět let později.
Blbé je, že coronavirus to teď ještě zhoršuje. Nevidím ani vlastní rodinu, a před a po porodu taky nikoho moc neuvidím. Už mi hrabe.

Odkud jsi?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
124
26.12.20 01:38

Zkusila bych se s někým seznámit třeba přes nějaké FB zájmové skupiny. S někým si popsat o společných koníčcích a o životě, navázat osobní kontakt a pak by se vidělo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8
30.12.20 11:33

Taky s moji desetiletou cacorkou nekoho hledame. Jsme z Prahy8.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
KecalkaLuB
30.12.20 12:29

Ahoj Anonymní odkud jsi? Ja jsem z Vysočiny u Pelhřimova kdyby se chtěl někdo družit :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
30.12.20 13:22

@KecalkaLuB Taky Vysočina, Pelhřimovsko,…odkud konkrétně?

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat