Kdo cestujete s mimi do 1 roku letadlem?

41
10.1.20 13:12

Kdo cestujete s mimi do 1 roku letadlem?

Ahojky,
potřebuji radu. Máme holčičku, které bude 10 měsíců. Už s námi byla autem v Maďarsku a ve Švýcarsku. Teď plánujeme příští měsíc dovolenou a nemohu se rozhodnout pro destinaci.
První variantou jsou Kapverdy, kam ale lítají menší letadla, ale zase je cesta 6-8 hodin. Druhá varianta je Dominikána, kam se letí cca 12 hodin, ale zase je letadlo více přizpůsobeno na let s dětmi.
Trochu se bojím i toho větru a vln na Kapverdách, aby se vůbec malá mohla vykoupat v moři. Taky je to Atlantik, takže si myslím, že to v únoru nebude nejteplejší.
Děkuji za každou zkušenost :srdce: :)

A další věc je co vše mám táhnout. Kamarádka si nevozí ani plenky, skleničky s jídlem, atd. Ale bojím se koupit to jídlo někde v takové zemi.. :/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2625
10.1.20 13:26

Lítala jsem a doteď lítám s klukama. Myslím, že první let byl v cca 5 měsících. Já tedy s sebou vždycky brala alespoň balík plín (tím, že má dítě nárok na kufr, pokud neletíte s lowcostem, tak jsem pobrala co nejvíc věcí, abych nemusela řešit hned na místě, takže vždy, co se vešlo, plíny, jídlo, křupky atd.).

Rozhodovala bych se podle počasí, my byli minulý rok na Srí Lance a oba kluci se moc v moři koupat nechtěli, byly tam na ně veliké vlny. Taky záleží, jaká je dcera, zda je snadno přizpůsobivá, tak bych klidně zvolila i delší let. Nebo zkuste Thajko, Srí Lanku. Pro mě jsou pro delší cesty důležité cesty v noci, aby dítě spalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2625
10.1.20 13:28

Jo a nespoléhej se na to, že ani když poletíš velkým letadlem, tak budeš mít košík. Stalo se mi, že bylo hodně dětí, tak se košíky a správné sedačky na nás nedostali. Taky dítě může mít snad jen 8 kg, při přistání a vzletu ti ho seberou, stejně jako při turbulencích.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10469
10.1.20 13:34

Hlavně nemůžeš počítat pouze dobu letu, ale přičíst cestu na letiště, 2 hoďky čekání tam, pak let, pak čekání na věci, a cestu do cíle.
Když se to takhle nasčítá, je to kolikrát o nervy.
A to nepočítám nečekané situace, kdy kvůli nějakému zdržení čekáš na gate další dvě hodiny a další hodinu v letadle, než ho pustí na vzlet…
Jeden takový komplikovaný let jsme absolvovali a jinak hodné dítě už v taxíku směrem k domovu chytlo totální hysterák, prostě to bylo na ni už moc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1640
10.1.20 13:46

Letěli jsme s ročním do Seattlu. Tam to šlo, přes noc zpět to bylo horší - ale obojí v pohodě oproti lítání ve 2-4 letech :D Leťte, dokud to není úplně na palici.

S sebou jsme neměli nic moc zásadního, nějaké ňamky, pleny, pár oblíbených hraček… A ať jsme kdy byli kdekoliv, používali jsme tamní jídlo (třeba na Balkáně) - i když spíš než skleničky radši odebírám z uvařeného. V Karibiku se převážná většina zboží dováží z USA, tam by ses asi nebála nakupovat, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
10.1.20 13:53

@Kristy.rez my letěli s o trochu starší (rok a 4m), ale je to asi jedno, brala jsem plenky s sebou, nechtěla jsem nikde shánět, nějaké jídlo jsem brala také s sebou, ale kromě mléka už to nebylo potřeba. S menším bych vzala jídlo aspoň na pár dní, než okoukneš co se kde dá koupit ;) Jo arozhodně bych brala malej nafukovací bazének - taky se nechtěla malá koupat v moři ve vlnách a ten nás dost zachránil, že jsme měli pohodu :D
Jo a osobně bych z těhle destinací vybrala dominikánu bez ohledu na to, že je cesta delší, tak si myslím, že tam bude mnohem teplejší moře a nebude větrno :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
10.1.20 14:23

@Janina81 děkuji, já popravdě ani nevěděla, že má nárok na kufr. To je celkem vyřešen problém co povezeme. Taky bych pobrala co se vleze. Já mám právě strach, že v noci by mi ani tam nespala a pak by byla akorát protivná.

@Janina81 že ti dítě seberou jsem teda neslyšela. A že mám kolem hodně malých letců. Dítě je připoutáno přídavným pásem.

@Lucie_Sx to je mi jasné. Je to dlouhé, ale máme nosítko a v případě nouze spí i v nosítku :)

@elibro tam v té dominikáně bych se tolik nakupovat nebála. Ale Kapverdám moc nevěřím :D doma vařím, ale ještě nesolím, nekořením, tak nemohu dát normální jídlo.

@Jitul.kaaa9 děkuji za tip! Bazének rozhodně vezmeme :) bereme i plážový stan, ať má dost stínu, kdyby bylo někde potřeba. Trochu se bojím, že dáme min 60 tis za dovolenou a malá pak bude total protestovat. Na dominikáně je přece jen větší časový posun. A my tam pak budeme sedět celou dovolenou na zadku :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3285
10.1.20 14:46

@Kristy.rez neseberou ti dítě, ale ten košík :lol: :lol: :lol: hele to nikdy nevíš, ale znáš svoje dítě nejlíp, tak sama dokážeš odhadnout, jestli je pohodář, co „snese všechno“ a nebo jste měli během cestování problémy už v autě ;) Já snad nezažila malý dítě, co by nebylo nadšený z vody a písku 8) Určitě kupte i koupací obleček (ale počítám, že to bereš jako samozřejmost), ať nemusíš furt odhánět ze sluníčka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1352
10.1.20 15:11

Ahoj. Já byla na Kapverdách na Boa Vista, a teda pro tak malé dítko bych to nedoporučila. Vítr šílený, byli jsme 15 dní, polovina pobytu černá vlajka, polovina červená. I já měla místy co dělat, abych se v těch vlnách neutopila :mrgreen: ale byli jsme v listopadu. Koupit tam taky moc není kde, nic tam v podstatě není. Ostatní ostrovy nevím. Naše malá má 9m a koukáme na nějaké Řecko, ale až na léto. Ať vyzkoušíme ten let s ní, ona je docela prudas a vztekloun, takže kdyby náhodou, ať ti lidi nezesili kolem nás :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
10.1.20 16:22

@Jitul.kaaa9 to uz mam doma koupené ☺️ i ten plážový stan právě. V autě jsme bez problémů, jezdíme každý 3. víkend 3 a půl hod k babičce a v poho. Povídá si, pak spí. Ale přece jen to není to samé

@Hearty teď se nám také trochu vzteká, když není po jejím, ale dá se zabavit. Dobře, díky tvému názoru jsem na 90% rozhodnutá. Ale ještě uvidíme, co seženeme 😊 děkuji moc za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
10.1.20 16:29

@Jitul.kaaa9 to uz mam doma koupené ☺️ i ten plážový stan právě. V autě jsme bez problémů, jezdíme každý 3. víkend 3 a půl hod k babičce a v poho. Povídá si, pak spí. Ale přece jen to není to samé

@Hearty teď se nám také trochu vzteká, když není po jejím, ale dá se zabavit. Dobře, díky tvému názoru jsem na 90% rozhodnutá. Ale ještě uvidíme, co seženeme 😊 děkuji moc za info

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30
10.1.20 19:34

Doporučuju Kanáry. Asi kromr Fuerteventury kde je dost větrno bude vsude ok. Kvalita zboží jak u nás, přeci jen je to Španělsko. Obchody na každém kroky, nic vozit nemusíte. Jen věci na cestu.
A hlavně to neni tak daleko. Pocitejte 2hod pred odletem + cesta na letiště, pak let, pak hodinu na letišti po příletu + cesta z letiště.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
41
11.1.20 10:56

@i-gabi tak není v únoru zrovna moc teplo. A vítr je tam stejný jak na Kapverdách. :/ To je právě na houby. Oceán je studený a jsou velké vlny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat