Předčasný porod a soc. dávky (mateřská, porodné a další příspěvky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 23.06.19 21:48
Kdo se vyzná v sociál. Příp.

Ahoj, narodila se mi dcera předčasně ve 24tt, ac se mi nechce, musím řešit úřady i tak, vím že dostanu rodicak, porodné, ale známá říkala že když denně dojizdim za dcerou do nemocnice tak je nějaký příspěvek že to socialka proplaci, podle mě je to blbost nevíte o tom někdo něco více? Nejde mi o ty peníze, jen co je na tom pravdy, jde mi teď hlavně o zdraví malinké.. :nevim:

Přečtěte si článek: Předčasný porod a proč začal?

Reakce:
Cenarius
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 23.06.19 21:57

Tak rodicak urcite, ale porodne se bere prijem cele rodiny. Ale jestli uz to mate obehane tak jo. Ale o tom proplaceni cest jsem jeste neslysel.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 23.06.19 22:24

To se proplácelo za socíku, když bylo potřeba s dítětem jet do jiné nemocnice, teď nevím
ale zeptej se u vás na sociálce, jestli jsi v hmotné nouzi nebo tak něco, za dotaz nic nedáš

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 66881 příspěvků 24.06.19 04:41

@stinga Nejak to funguje i dnes, ale myslim, ze u spesl diagnoz, kdy se jezdi pres pul republiky. A mam ten pocit, ze se to zada pres zdravotni pojistovnu a revizaka, ale jista si vubec nejsem.

g.sandova
Kelišová 5731 příspěvků 24.06.19 04:57

Pres Úřad práce rozhodně neexistuje dávka, která by tobě nebo dceri momentálně byla přiznána na základě toho, že musíš jezdit za dcerou.
Porodne a rodičovský příspěvek si žádosti podej, ale budeš dokladat příjem všech, kdo s tebou žijí.
Přeji ti, ať je dcerka zdravá a nepotřebuješ příspěvek na péči, možná to myslela kamarádka. Ten se přiznává od jednoho roku věku dítěte.
Tak ať vše dobře dopadne :kytka:

Králičice
Extra třída :D 13448 příspěvků 24.06.19 05:12

Doporučuji, se zeptat např. ve skupince na FB Nedonošená miminka, zázrak života, ale něco jsem o tom taky slyšela - jen jsem si nebyla jistá, jestli to nezašťiťuje spíš nějáká neziskovka.

Králičice
Extra třída :D 13448 příspěvků 24.06.19 05:13

Jinak přeju hlavně, ať je dítko v pořádku a pevné nervy do dalších let :hug:

Váš příspěvek
Reklama