Kdo z vás má čivavu?

2450
30.4.20 21:01

Kdo z vás má čivavu?

Chci se zeptat na zkušenosti. Dcera si vyprosila fenku, konkrétně chce čivavu. Ale rodina mi tuto rasu vymlouvá, že je to náchylná rasa, jen s ní budeme jezdit po veterině a platit, platit, platit. Sami nemají zkušenosti, jen někde zaslechli nebo se spíše domnívají. Něco jsem si načetla, především na co si dát pozor při koupi atd. Ale ráda bych slyšela zkušenosti toho, kdo čivavku má. Je opravdu náročnější více než jiné štěně malé rasy?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2538
30.4.20 21:05

Není náročná, musíš koupit z chovné stanice, z průkazem původu. Pokud bude z množirny tak je jasný ze budes jezdit po veterinárich..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
30.4.20 21:07

Pozor při koupi? Kupte si štěně s PP (bez PP to bude vždy kříženec podobný(víceméně) čivavě, bohužel. Tím máte šanci se vyhnout veterině a nevyroste Vám 5kg „čivava“ (kamarádka dala těžký prachy bez PP a má z toho spíše křížence jezevčíka. Čivava je normální pes, který od štěňátka potřebuje vychovat. Jak si ho vychováte takový bude. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1284
30.4.20 21:22

Máme čivavu s PP. První zákrok proběhl v jeho 14 letech :lol: byla to operace očí.
Za mě super nenáročná rasa ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2463
30.4.20 21:35

Vybírejte s rozvahou, z ověřených chov. stanic. Nic neuspěchejte a raději si připlaťte a počkejte na kvalitní štěně, než kupovat od množek bez pp teď hned. Náchylné na všechno možné jsou právě „čivavy“ z množek, bez pp, někdy píšou po rodičích s pp a podobné žvásty. Jinak i čivava je pes a potřebuje nejdřív výchovu a později i nějaký ten výcvik, aby se z ní nestala ta pověstná mrňavá potvora, štěkající na všechno a všechny a vyjíždějící na všechno co se hne. Její velikost svádí k rozmazlování a odpouštění různých nežádoucích věcí a pak je problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50454
30.4.20 21:37

Hlavně s PP a spíš dávat na ní pozor doma, je to fakt mini štěně tak aby ho někdo nezašlápnul. Zdravotně jsou celkem ok. U bez PP je těch rizik moc :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
M-A
653
30.4.20 21:39

Mame adoptovanyho psa, bylo mu 9 mesicu, ted 7 let. Zadny extra veci s nim neresime, je bezudrzbovy, jen ted hrozne líná :zed: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2450
30.4.20 21:40

Děkuji. Teď jsem narazila na inzerát, není teda s PP, ale paní vlastní oba rodiče, přijela bych se k ní samozřejmě podívat. Kdy vlastně je štěně s PP a kdy PP nemůže mít?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50454
30.4.20 21:42

@rennys1 nedělej to :? PP štěně jen po uchovněných rodičích. Množitel vysvětlí že se jim nechtělo na výstavy tak dělají bez PP štěnata. Ale většinou je jiný důvod proč neuchovnili a pak chudák fena je jen chodící inkubátor a rodí 2× ročně :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
353
30.4.20 21:43

Máme čivavu a je úžasná i k dětem, milujeme ji. Jsem ráda, že jsme ji pořídili a manžel zpočátku nechtěl a teď je z ní posr… :D Spí teda v posteli, naučila si ji tak dcera.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7195
30.4.20 21:46
@rennys1 píše:
Děkuji. Teď jsem narazila na inzerát, není teda s PP, ale paní vlastní oba rodiče, přijela bych se k ní samozřejmě podívat. Kdy vlastně je štěně s PP a kdy PP nemůže mít?

A z jakýho důvodu si myslíš, že má doma psa i fenu? Nejspíš to mrská ve velkým.
PP má každý štěně po papírových uchovněných rodičích. Nenech si namluvit, že bylo pátý z vrhu, že má špatnou barvu apod. a proto nemá papíry. Je to blbost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
135
30.4.20 21:47

„@rennys1“. Jinak kamarádka taky viděla rodiče a má fakt spíše jezevčíka. :D :D Bez PP neznáte předky a zda nejsou rodiče štěňátek příbuzný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13760
30.4.20 21:55

Já ji málem měla včera, ale zakousnutou v noze..
jinak souhlasím s holkama, jedině s PP.. pokud má paní doma fenu i psa, je to do očí bijící množka..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2450
30.4.20 22:01

Děkuji všem za info. Budu tedy hledat s PP, i když jsou hned pryč, takže kdo ví, kdy budeme mít štěstí. Nakonec možná vybereme jinou malou rasu :nevim: ještě se zeptám možná hloupě, když je tedy čivava bez PP - je tedy vysoké riziko, že bude mít nějaké komplikace, tak v tom případě je i stejné riziko u křížence např. z útulku ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
71941
30.4.20 22:03

@rennys1 Není, neb ten kříženec z útulku se nejspíš skřížil přirozeným výběrem…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama