Kdy došlo ke snížení plusovych dioptrii?

Anonymní
23.2.21 13:25

Kdy došlo ke snížení plusovych dioptrii

Zdravím, je tu někdo, kdo má dítě, které nosí brýle a plusove dioptrie, od kdy prosím nosí a kdy došlo ke snížení plusovych diptrii? Dekuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1422
23.2.21 13:31

Ja jsem jako dítě nosila brýle od 4 let asi do 15 celodenně, potom do cca 20 let dle potřeby a pak už vůbec. Teď mi bude 30 a brýle pořád nepotřebuju, ale mám stále mírnou dalekozrakost a přidal se mi astigmatismus a seroslepost. Zatím prý to oči zvladaji korigovat samy, ale čím budu starší, tím hůř to půjde a ty brýle jednou zase nosit začnu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
219
23.2.21 13:38
@Anonymní píše:
Zdravím, je tu někdo, kdo má dítě, které nosí brýle a plusove dioptrie, od kdy prosím nosí a kdy došlo ke snížení plusovych diptrii? Dekuji

Hodně záleží na tom, jakou má dítě vadu zraku, když potřebuje plusove dioptrie. Já měla brýle od 7 let, pak se dioptrie mírně zvětšily, nakonec jsem měla cca do 13let. Při kontrole na očním před ridicakem mi řekli, že brýle nebudu potřebovat ještě tak 15let minimálně. Sestra má plusove dioptrie od tří let, už je jí přes dvacet a žádné zlepšení nenastalo. Takže opravdu záleží spíš na té vade zraku, jaká je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 13:59

Ja mela bryle asi od 3 let, astigmatizmus cca od 15ti bryle nepottebuji vubec a je to uz desitky let…sestra ma bryle nandalku cca od 13ti a ma je dodnes a lepsi uz to nebude..takze je to asi individualni, ale podle me, cim driv se vada vytvori a odhali, tim je sance, ze se to zlepsi az do upln3ho odlozeni bryli

• Citovat
  • Nahlásit
50
23.2.21 14:13

Za mě záleží na dobrým doktorovi, oko je sval, který je potřeba cvičit, a ne neustále přidávat dioptrie když to není nutné. Mě takto doktorka v dětství každý půl rok přidávala „preventivně“ půl dioptrie až jsem skončila na 8 dioptriich, potom jsem se rozhodla že už tam nikdy nepůjdu a vidím krásně, je to přes 8 let, přemýšlím že si začnu dioptrie postupně ubírat. Dnes už chodím na soukromou kliniku a je to naprosto jiný přístup. Takže dobře volit doktora 🙂 ✨ ✨

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:51

@VlkVeva dobrý den, mohu se zeptat na jakou kliniku? Ja mám teda podobnou zkušenost jako vy. Nosila jsem od 4 let brýle poctivě, pak věkem jsem je začala nenávidět, přestala nosit a vada klesala. Nevím zda to byla náhoda nebo jak říkáte vy, oko začalo makat. Bylo mi tehdy asi 12. To je tedy moje zkušenost pro zakladatelku (od 4 let plusove dioptrie cca do 12 let, teď stále ve 30 0 dioptrii). Teď řeším stejný problém s dcerou. Přemýšlím, ze bych ji vzala tedy ještě na nějakou kliniku kde to třeba dělají jinak. Moc děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 14:58
@Anonymní píše:
@VlkVeva dobrý den, mohu se zeptat na jakou kliniku? Ja mám teda podobnou zkušenost jako vy. Nosila jsem od 4 let brýle poctivě, pak věkem jsem je začala nenávidět, přestala nosit a vada klesala. Nevím zda to byla náhoda nebo jak říkáte vy, oko začalo makat. Bylo mi tehdy asi 12. To je tedy moje zkušenost pro zakladatelku (od 4 let plusove dioptrie cca do 12 let, teď stále ve 30 0 dioptrii). Teď řeším stejný problém s dcerou. Přemýšlím, ze bych ji vzala tedy ještě na nějakou kliniku kde to třeba dělají jinak. Moc děkuji

A ve 12 letech už jste měla 0 diptrii?

• Citovat
  • Nahlásit
50
23.2.21 15:10
@Anonymní píše:
@VlkVeva dobrý den, mohu se zeptat na jakou kliniku? Ja mám teda podobnou zkušenost jako vy. Nosila jsem od 4 let brýle poctivě, pak věkem jsem je začala nenávidět, přestala nosit a vada klesala. Nevím zda to byla náhoda nebo jak říkáte vy, oko začalo makat. Bylo mi tehdy asi 12. To je tedy moje zkušenost pro zakladatelku (od 4 let plusove dioptrie cca do 12 let, teď stále ve 30 0 dioptrii). Teď řeším stejný problém s dcerou. Přemýšlím, ze bych ji vzala tedy ještě na nějakou kliniku kde to třeba dělají jinak. Moc děkuji

To je super že jste to srovnala na nulu, já jsem skoro slepec, a nejsem si jistá jestli to jde vůbec reálně dostat zas na nulu. Ta klinika se jmenuje www.ocp.cz, mají špičkové vybavení a super personál, nezvyšují mi dioptrie, nicméně se ani nesnaží mě jich zbavit pomocí cvičení a ubírání dioptrií, to je taková východní filosofie, která se u nás vůbec nevede, tady by mě poslali na laserovou operaci očí a hotovo (kšeft), mě každopádně k tomu ubírání dioptrií velmi inspirovala kniha Jak se zbavit brýlí https://www.databazeknih.cz/…bryli-217889

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
23.2.21 15:16
@Anonymní píše:
A ve 12 letech už jste měla 0 diptrii?

Myslím, ze nějakou ctvrtku/ pulku nebo tak. I teď mám ctvrtku astigmatismus a upřímně řečeno nevím jestli to tenkrát byla dioptrie nebo už ten astigmatismus. Jako dítěti mi řekli dioptrie. To už mě brýle ale nezajimaly

• Citovat
  • Nahlásit
23.2.21 21:07

Naše dcera má brýle od tří let. Na obou ocich 8+. Nejdřív to šlo pomalinku a teď poslední dvě kontroly o celou dioptrií. Bude ji 12 a má okolo 4,5 (nevím přesně má to na každým oku jinak). Výhled do budoucna prý buď brýle nebo operace (dvojí vidění)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
367
23.2.21 22:02

Já mám teda oční vadu dost velkou, odhalenou už v půl roce. Nevím, odkdy přesně mám brýle (plusové dioptrie), ale nepamatuju si, že bych je někdy neměla, takže prostě od nejranějšího dětství. Nejdřív se mi to pořád horšilo, kolem pěti/šesti let jsem měla pomalu deset dioptrií, ale pak to začalo jít postupně dolů. Teď je mi 33 a mám dvě dioptrie na lepším oku, což je u mě luxus.

Podle mojí očařky se plusové dioptrie začnou lepšit s nástupem do školy. Jak dítě začne číst a fakt se na něco soustředit, oči se posílí a začnou makat. Prý je pro oči nejlepší studovat co nejdéle :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat