Kdy jít na 3D ultrazvuk?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Katy2
Hvězda diskuse 50709 příspěvků 19.03.09 11:47
Kdy jít na 3D ultrazvuk?

Zdarvím,
chtěla jsem se zeptat zda máte někdo zkušenosti kdy nejlépe jít na 3D ultrazvuk, já dnes volala k dr. a ten říkal že nejlepší termín je mezi 20.-23. tt, není to dost brzo?

Přečtěte si článek: Jak vypadá 3D a 4D ultrazvuk?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 19.03.09 12:13

Proč brzo? Já byla v 21.týdnu. Je to ultrazvuk zaměřený na vývojové vady, prohlíží hlavičku, mozek, srdíčko, průtoky srdíčkem, orgány, jestli má obě ledviny, pátrá se po rozštěpech, určuje se pohlaví…
V té době je už veškerý vývoj orgánů ukončen a od té doby dítě už jen roste a zdokonaluje své tvary, tak si myslím, že je to tak akorát na to, aby se v případě nálezu nějaké vážné vady s tím ještě dalo něco dělat…

martice
Ukecaná baba ;) 1607 příspěvků 19.03.09 12:30
Martasaja píše:
Proč brzo? Já byla v 21.týdnu. Je to ultrazvuk zaměřený na vývojové vady, prohlíží hlavičku, mozek, srdíčko, průtoky srdíčkem, orgány, jestli má obě ledviny, pátrá se po rozštěpech, určuje se pohlaví…
V té době je už veškerý vývoj orgánů ukončen a od té doby dítě už jen roste a zdokonaluje své tvary, tak si myslím, že je to tak akorát na to, aby se v případě nálezu nějaké vážné vady s tím ještě dalo něco dělat…

To máš na mysli genetický UZ ve cca 20. týdnu. Ten, ale nemusí být nutně 3D. 3D UZ je nediagnostické vyšetření, více méně pro „potěšení“ rodičů. Já na něm byla někdy okolo 26. týdne.

Lucink_a
Kelišová 6471 příspěvků 19.03.09 12:42

My jsme byly v 25tt, a moje kamarádka asi 28tt, já mám z toho krásné video, ale malá měla ještě dost místa, tak se nám hodně točila, ale dr. mi řekla, že je nejlepší právě do 26tt… ale je to různý, tý kamarádce řekly, že mohla klidně přijet dýl… :roll: já myslím, že neprohloupíte nikdy, je to krásný zážitek :wink:

Martasaja
Ukecaná baba ;) 2138 příspěvků 19.03.09 12:44

aha, tak to jsem nepochopila, omlouvám se… :?

Vzpomínám si, že tehdy mi doktorka říkala, že tedy, pokud chci obrázky, je lepší opravdu tam zajít znovu až později (kolem toho 26.týdne), kdy už je děťátko „kulatější“… U nás to dělají na jednom pracovišti, a mnoho maminek, co si nechali natočit právě ten genetický, pak bylo zklamaných, že v té době je to dítě ještě takové vyhublé… Zase později se už prý nevejde tak dobře do sondy, takže není celý obličej, ale jeho část a tak…

Odysea
Ukecaná baba ;) 1446 příspěvků 19.03.09 12:48

U nás tvrdí od 23 do 27 týdne, pokud jdeš kvůli videu a fotečkám. Pak je to nejlép vidět!

Já byla 28 týdnu a dobrý! :wink:

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 19.03.09 13:05

Mě taky říkali okolo 25tt, byla jsem nakonec až ve 30tt a mám nádherné fotky.Ono to je i tom, jak zrovna miminko spolupracuje, kde je placenta a tak.Ale jděte určitě, je to fakt krásný. :wink:

vesna
Zasloužilá kecalka 714 příspěvků 19.03.09 13:16

My byly ve 28.týdnu, protože jsem až pozdě našla pracoviště kde to v Plzni dělají. No a Terezka tam už neměla moc místa, takže dost fotek má ruku přes obličej. Ale to je ještě dobrý, kamarádka byla ve 26.týdnu nebo dýl? No a má spoustu fotek pindíka, protože se malej jinak nenechal natočit. :lol: Takže s druhým mimi jdu rozhodně dýl. U nás říkají kolem 22.týdne je to nejlepší. Ségra je teď čerstvě těhu tak si počkám jaký bude mít fotky ona a uvidíme. :D

P.
Ukecaná baba ;) 2145 příspěvků 20.03.09 13:05

My byli ve 26tt a super! o moc driv to dle meho dr. nema cenu…rikal 24-27tt…

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 21.03.09 15:13

Ahojky, ja jsem byla v 19tt, delali mi to zrovna s velkym UTZ,a mam krasnou fotku..ted pujdu ve 28 tt a me doktor rikal ze je to jedno kdy jdes, ze k nemu chodi i holky co jsou ve 35tt a maji taky super fotky a videa..tak nevim.:D

Bobule3
Kelišová 5964 příspěvků 21.03.09 15:49

Allisenko - a u koho jsi byla?

Allisenka
Echt Kelišová 7876 příspěvků 22.03.09 12:10

Ahojky, no ja jsem byla v Olomouci v genetu a ted jsem objednana na 6.4 k Pětrošovi tady v NJ, tak jsem zvedava, nebo jsem u neho nikdy nebyla..:D

Kathula
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.09 12:17

No tak my jsme byli na konci 23 tydne. Driv bych fakt nesla. My jsme teda vsechno krasne videli, prcek suprove spolupracoval, video i fotecky povedene.
Nejlepsi doba je pry mezi tim 23.-28. tydnem.

Bobule3
Kelišová 5964 příspěvků 24.03.09 19:26

Allisenko - a ke komu normálně chodíš? A kde chceš rodit?

Bersaba
Echt Kelišová 7664 příspěvků 1 inzerát 25.03.09 08:34

My zatím řešíme ani ne tak kdy a kam, jako spíš jestli vůbec. Na jednu stranu bych maličkou hrozně ráda viděla se vším všudy, na druhou se mi ji nechce vystavovat dalšímu nadbytečnýmu vyšetření… Kdyby šlo čistě o lékařský vyšetření, neváhám ani chvíli, ale jít na další ultrazvuk jenom pro mojí potěchu… Fakt nevím.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhorší pařba roku: Na večírku StarDance se víc zívalo, než pilo, Necpál nedopadl dobře

Z příjemného zvyku jako by se stala vynucená povinnost. Účastníci letošního... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >