Kdy jste se začali učit na státnice ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 16:08
Kdy jste se začali učit na státnice ?

Zdravím zajímalo by mě, kdy jste se začali učit na státnice? Státnicuju koncem května a nevím jestli to všechno nezapomenu, když začnu už teď. Tak by mě zajímalo kolik dní a kolik cca hodin jste tomu věnovali. Popřípadě bude stačit, když budu umět ke každé otázce cca 2 strany A4 psáno na počítači klasickým písmem 12? Neříkám, ze se toho nebudu snažit naučit víc, ale kdyby bylo fakt nejhůř.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Tichošlápek
Extra třída :D 13571 příspěvků 14.03.19 16:12

Ne, to by u nás nestačilo. Ani zdaleka. Jinak učila jsem se asi ctyri měsíce, z toho poslední hodně intenzivně

tininas
Ukecaná baba ;) 1821 příspěvků 14.03.19 16:16
@Anonymní píše:
Zdravím zajímalo by mě, kdy jste se začali učit na státnice? Státnicuju koncem května a nevím jestli to všechno nezapomenu, když začnu už teď. Tak by mě zajímalo kolik dní a kolik cca hodin jste tomu věnovali. Popřípadě bude stačit, když budu umět ke každé otázce cca 2 strany A4 psáno na počítači klasickým písmem 12? Neříkám, ze se toho nebudu snažit naučit víc, ale kdyby bylo fakt nejhůř.

Příspěvek upraven 23.03.19 v 23:25

Hamouzka
Kecalka 216 příspěvků 14.03.19 16:17

Intenzivně šest měsíců v kuse. Všechno šlo stranou. Denně jsem jela 20 hodin a užívala prášky na paměť. To mělo za následek, že se mi nechtělo vůbec spát, rozhodila jsem si komplet organismus a spánek se mi dával dohromady několik dalších týdnů. Zpětně nevím, zda to za to stálo, ale v tu chvíli a pár týdnů poté bych řekla, že ano. Už jen pocit, že mi poděkovali za to, jakou měli čest mě zkoušet, jak jsem byla dokonale připravena, za ten pocit to vážně stálo. Uměla jsem vše jako básničku. Od každé otázky jsem uměla víc stran, než kolik máš přípravu, ale záleží to - škola od školy. Těžko radit.

debra.morgan
Echt Kelišová 7566 příspěvků 14.03.19 16:21

na Bc. statnice stacilo tyden predem a prosli jsem vsechny otazky. na Ing. statnice je otazek tolik, že učeni nema cenu, zopakujem si zaklady a otazky k profesorum,kteri sedi v komisi. letos to stacilo, snad bude i za rok.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.03.19 16:22

Státnicuji v červnu, plánuji začít začátkem dubna-denně 2-3 otázky, celkem 90ks. Jinak 30 už umím z průběžných zkoušek, takže budu spíše dolaďovat a zbývá 60. Zkoušky dělám za A, tak myslím, že flákat to nebudu.
P.S A k tomu samozřejmě rodiny, děti a práce…mňam! Anonym prosím. E.

Serpentini
Ukecaná baba ;) 1432 příspěvků 14.03.19 16:29

2 A4 stránky velikostí 12 mi na jednu státnicovou otázku přijdou sakra málo. To jsem se víc učila i k pitomé maturitě (tam mi stačilo učit se tři dny, ale tím že jsem ve škole byla denně, tak jsem už všechno dávno uměla) 8o Já mám teď přerušíno na rok, zatím si zpracovávám státnicové otázky a i když to maximálně osekám, tak to mám na čtyři stránky velikostí 11. Co studuješ za obor a dálkově nebo prezenčně?

Ijen
Ukecaná baba ;) 1584 příspěvků 14.03.19 16:30

Tak prubezne cely paťák. Posledni dva mesice intenzivne.

debra.morgan
Echt Kelišová 7566 příspěvků 14.03.19 16:31
@Serpentini píše:
2 A4 stránky velikostí 12 mi na jednu státnicovou otázku přijdou sakra málo. To jsem se víc učila i k pitomé maturitě (tam mi stačilo učit se tři dny, ale tím že jsem ve škole byla denně, tak jsem už všechno dávno uměla) 8o Já mám teď přerušíno na rok, zatím si zpracovávám státnicové otázky a i když to maximálně osekám, tak to mám na čtyři stránky velikostí 11. Co studuješ za obor a dálkově nebo prezenčně?
:mrgreen: to me pobavilo, jde o statnice Ing./Mgr. nebo Bc. nebo jine? my na otazky odpovidali asi 3 vetama :-D
Hamouzka
Kecalka 216 příspěvků 14.03.19 16:36

@debra.morgan mě jsi zase dostala ty. Kdybych byla na místě zakladatelky, tak se modlím, abych byla na tvé škole, jinak si hodím mašli. Já pouštěla první termíny, nešla jsem na ně vůbec, protože jsem si říkala, že to nemůžu dát. U komise jsem se třema předměty byla něco málo přes hodinu a půl. Protože lidi před spoléhali, že jim pár vět bude stačit. Nestačilo.

debra.morgan
Echt Kelišová 7566 příspěvků 14.03.19 16:37
@Hamouzka píše:
@debra.morgan mě jsi zase dostala ty. Kdybych byla na místě zakladatelky, tak se modlím, abych byla na tvé škole, jinak si hodím mašli. Já pouštěla první termíny, nešla jsem na ně vůbec, protože jsem si říkala, že to nemůžu dát. U komise jsem se třema předměty byla něco málo přes hodinu a půl. Protože lidi před spoléhali, že jim pár vět bude stačit. Nestačilo.

u nas stacilo. ono na otazku vyjmenovani jak se uklada schodiste toho moc nenamluvis. zalezi kde statnicuje. od nas udelali vsichni.

klamonožka
Ukecaná baba ;) 2178 příspěvků 14.03.19 16:38

To je tak strašně rozdílné. :nevim: Jak co do oboru, tak toho, jak jsi pracovala a učila se celé studium předtím. Jestli jsi se pilně učila předtím na zkoušky a státnicové otázky zahrnují to, co jsi se již jednou učila, tak tím nebudeš muset trávit tolik času.

Ale jestli státnicuješ koncem května, klidně bych se do toho pustila, to už není zas za tak dlouho, abys všechno zapomněla.

Hamouzka
Kecalka 216 příspěvků 14.03.19 16:39

@debra.morgan škola za odměnu. Můžu jenom závidět. Škoda, že to tak nebylo všude.

debra.morgan
Echt Kelišová 7566 příspěvků 14.03.19 16:40
@Hamouzka píše:
@debra.morgan škola za odměnu. Můžu jenom závidět. Škoda, že to tak nebylo všude.

spis statnice za odmenu. semestry fakt ne. ty jsem vzdycky zavidela kamaradum z teoretickych a humanitnich oboru.

hanullllka
Kecalka 214 příspěvků 14.03.19 16:42

Hele já na Bc. taky asi týden. Respektive předtím jsem se učila furt dokola asi dva týdny jeden předmět o kterém jsem se dozvěděla, že ho daný učitel vůbec nezkouší :zed: . Posledních pět otázek jsem se učila v autě cestou do školy (asi 2 hodiny cesty). Jo jsem na odstřel, ale nejlépe se učím při stresu. :D No z těch pěti posledních jsem si vytáhla dvě a měla jsem je ještě v živé paměti. :D

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama