Kdy koupit skleník?

978
28.4.17 21:10

Kdy koupit skleník?

Holky, poraďte mi prosím:
Zvažujeme, že bychom si pořídili skleník (nebo spíš „polykarboník“). Nijak na to nepospícháme, takže spekulujeme (zatím marně :mrgreen: ), kdy (v jaké roční době) by to mohlo být nejvýhodnější, kdy jsou třeba nejčastěji nějaké akce nebo výprodeje. Nemáte tip? Díky moc :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

56907
28.4.17 21:12

@zu.syk akce? na podzim nebo v parném létě, kdy je nikdo nepotřebuje.. teď jsou nejdražší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.4.17 21:24
@zu.syk píše:
Zvažujeme, že bychom si pořídili skleník (nebo spíš „polykarboník“). Nijak na to nepospícháme, takže spekulujeme (zatím marně :mrgreen: ), kdy (v jaké roční době) by to mohlo být nejvýhodnější, kdy jsou třeba nejčastěji nějaké akce nebo výprodeje. Nemáte tip? Díky moc :)

Skleník nedoporučuju, ty jsme zrušily, byla to katastrofa, zelenině se v něm nedařilo. Polykarboník mají příbuzní, řekla bych že jsou celkem spokojení, my máme fóliovníky, ty jsou po zkušenostech se skleníkem k nezaplacení :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
29.4.17 01:06
@Borůvka1990 píše:
Skleník nedoporučuju, ty jsme zrušily, byla to katastrofa, zelenině se v něm nedařilo. Polykarboník mají příbuzní, řekla bych že jsou celkem spokojení, my máme fóliovníky, ty jsou po zkušenostech se skleníkem k nezaplacení :palec:

Já se teda přiznám, že mít prostor, tak naopak volím skleník. Foliovník nic nevydrží, větrání pouze manuální a ne nijak kvalitní, navíc většina těch pevnějších zatmavuje, takže se rostliny nedostávají na plné slunce. Ty co jsou čisté zas nevydrží ani silnější déšť, musí vždy být kotveny k plotu nebo zdi, ideálně min. ze dvou stran a ták :cert: ale nemáme na skleník prostory, tak to musíme řešit foliovníkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
29.4.17 01:06
@zu.syk píše:
Zvažujeme, že bychom si pořídili skleník (nebo spíš „polykarboník“). Nijak na to nepospícháme, takže spekulujeme (zatím marně :mrgreen: ), kdy (v jaké roční době) by to mohlo být nejvýhodnější, kdy jsou třeba nejčastěji nějaké akce nebo výprodeje. Nemáte tip? Díky moc :)

A jinak připadá mi, že nejvíc takových akcí je spíš na podzim, ale možná bude něco i teď. Přes léto určitě ne, leda úplně ke konci :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 14:46
@Nimie píše:
Já se teda přiznám, že mít prostor, tak naopak volím skleník. Foliovník nic nevydrží, větrání pouze manuální a ne nijak kvalitní, navíc většina těch pevnějších zatmavuje, takže se rostliny nedostávají na plné slunce. Ty co jsou čisté zas nevydrží ani silnější déšť, musí vždy být kotveny k plotu nebo zdi, ideálně min. ze dvou stran a ták :cert: ale nemáme na skleník prostory, tak to musíme řešit foliovníkem.

Když pominu že nám skleník několikrát vysklily kroupy, tak se v něm zelenině nedařilo. Hrozně letěla nahoru díky přílišnýmu světlu a plody nic moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28799
29.4.17 15:56
@Borůvka1990 píše:
Když pominu že nám skleník několikrát vysklily kroupy, tak se v něm zelenině nedařilo. Hrozně letěla nahoru díky přílišnýmu světlu a plody nic moc.

To si s foliovníkem ale nepomůžeš, ne? :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 21:24
@Nimie píše:

Právě že ve fóliovníku se to neděje. Stojí na samém místě co skleník. Ve fóliovníku to roste přiměřeně, zelenina košatá, bohatá, rajčata a papriky velké, obsypáno. Když jsme párkrát zapoměly otevřít skleník, zelenina se totálně spálila, prostě katastrofa. Skrz sklo se upekla. U fóliovníku se taky stalo že jsme zapoměly otevřít, ale tam max lehce povadla, stačilo otevřít, zalít a rychle se zotavila, rozhodně nespálila. Polykarbonát a fóliovník jsou stejně bezproblémové, řekla bych, ovšem skleník je dle mých zkušeností naprd. Ale někdo je s ním třeba spokojený, my nebyly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29.4.17 21:26
@Nimie píše:

Fólie a polykarbon pouští méně světla a uv záření, takže pomůže.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1241
29.4.17 22:14

@zu.syk my jsme kupovali skleník od Limes v Globusu, někdy v únoru nebo březnu. Byl v akci, k tomu aut. otvírací okno. My jsme si ještě jedno dokoupili. Zeleninou, hlavně okurkami a paprikami jsme mohli zásobit zelinářství. Za mě naprostá spokojenost. Kroupy a vítr nemá vliv, skla se nemusí ničím natírat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.5.17 14:30
@Martia007 píše:
@zu.syk my jsme kupovali skleník od Limes v Globusu, někdy v únoru nebo březnu. Byl v akci, k tomu aut. otvírací okno. My jsme si ještě jedno dokoupili. Zeleninou, hlavně okurkami a paprikami jsme mohli zásobit zelinářství. Za mě naprostá spokojenost. Kroupy a vítr nemá vliv, skla se nemusí ničím natírat.

To buď ráda, my přišly o skleník dvakrát kvůli kroupám (mezi roky 2010 a 2015, už nevím přesně kdy) ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama