Co je s tím stromkem?

95
25.4.17 15:05

Co je s tim stromkem?

Prosim vas, nevite nekdo, co je s tim stromkem? Fikus asi. Masivne mu zloutnou listy a opadavaji…na konci kazdeho listu zezadu od stopky je takova bila hmota a stopka je jakoby tmavsi ci zaschla v tom jednom miste…zkusim pridat foto…diky za rady…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24411
25.4.17 15:11

Nepřesunuli jste ho na jiné místo? Není v průvanu?

Jinak všechny moje fíkusy občas shodí více listů :nevim: pak zas obrazí… Nevím, co tím sledujou, ani jsem nevysledovala žádné speciální události, které by tomu předcházely :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 15:16
@Pipet píše:
Nepřesunuli jste ho na jiné místo? Není v průvanu?Jinak všechny moje fíkusy občas shodí více listů :nevim: pak zas obrazí… Nevím, co tím sledujou, ani jsem nevysledovala žádné speciální události, které by tomu předcházely :lol:

Jojo pravda, ten můj to dělá taky :think: ale je pravda, že jsem si vždycky řekla, že jsem asi dlouho nešla okolo s vodou

Jinak obecně žloutnutí listů signalizuje nedostatek dusíkatých látek v substrátu. Můžeš zkusit pohnojit…a fikus tuším nemá rád stěhování

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5632
25.4.17 15:17

@Pipet @Mirka Dušínová Můj taky. :lol: Už jsem ho párkrát chtěla i vyhodit, ale zase obrostl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12515
25.4.17 15:18

Buď jsi ho přestěhovala více do průvanu nebo je přelitý. Je to benjamín a ty jsou náladový jak mužskej v přechodu :mrgreen:. Jak se jim něco nelíbí, už klepou listí dolů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 15:19

@Alichi Záhada 8o :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Saatine
25.4.17 15:19
@Lenulaa píše:
Prosim vas, nevite nekdo, co je s tim stromkem? Fikus asi. Masivne mu zloutnou listy a opadavaji…na konci kazdeho listu zezadu od stopky je takova bila hmota a stopka je jakoby tmavsi ci zaschla v tom jednom miste…zkusim pridat foto…diky za rady…

U našich to udělal taky, mamka se zaradovala, že se ho konečně zbaví. Táta ho hodil na zahradu, ošmikal a ta potvora obrazila :D Oni ho mají teda fakt obrovský. Já zase domlouvám u žloutnutí dracénám, ať neblbnou.
Nicméně pokud je tam nějaká hmota, tak může být něčím napadený. Většinou jsem strčila do květináče nějaké válečky proti plísni a tak, pomohlo to.

• Citovat
  • Upravit
25.4.17 15:37

Já si myslím, že je přelitý. Takhle můj začne vždycky opadávat, když mu věnuju příliš péče. :lol: Jak je na skříni a zalívám, když si zrovna vzpomenu (což není moc často), tak se mu daří výborně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14397
25.4.17 15:55

Videla bych to na preliti, nas je taky naladovej, staci s nim kousek pohnout nebo zalit trochu vic nez bezne a uz zloutne vzteky :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14548
25.4.17 16:01
@Janli píše:
Buď jsi ho přestěhovala více do průvanu nebo je přelitý. Je to benjamín a ty jsou náladový jak mužskej v přechodu :mrgreen:. Jak se jim něco nelíbí, už klepou listí dolů…

:mrgreen: hezké přirovnání. Ale je to tak. Přesunutí, průvan, jiné množství světla, málo/hodně vody… Na všechno reaguje stejně, začne opadávat. Nám teda po přestěhování do nového bytu po opadání neskutečně obrazil a začal plodit jak o život. Pak jsme ho kvůli rekonstrukci přesunuli na dva měsíce do jiného pokoje a bylo po něm.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6376
25.4.17 16:15

Páni, já mám asi doma flegmatika :think: Mému fíkusu nevadilo stěhování, když zalévám, tak zalévám dost, když nezalévám, tak je týdny o žízni. Sem tam lístek upadne, ale aby se mi shodil celý, tak to ne :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
25.4.17 17:59

Diky za tipy. V pruvanu si myslím, ze neni. Stoji za dvermi, ale je pravda, ze s nimi casto vetram…ale porad stejně, ne az ted…prestehovany je od Vanoc o asi 4m, ma vice svetla, myslela jsem, ze bude nadseny…prelity byl, kdyz dcera zacala zalivat svou konvickou…ale uz je to asi 14dni, co jsem to zarazila…zmatlo me prave to zaschnuti kolem stopky listu a ta bila hmota…rikala jsem si, jestli neni napadeny nejakym skudcem, co kouse do listu…ale zadni brouci videt nejsou…
Jinak uz je i pohnojeny…tak snad se zveti…ma pres 2m..diky za rady

:mavam:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24411
25.4.17 18:52

Jo a ta bílá hmota je latex (ficus je česky gumovník), to je normální… Ušmikni větvičku nebo utrhni list a uvidíš, kolik ho vyteče.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
25.4.17 23:05

No, ale proc je na kazdym listu? To je jako normalni, ze to z toho listu vytika ven??

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25.4.17 23:51
@Lenulaa píše:
No, ale proc je na kazdym listu? To je jako normalni, ze to z toho listu vytika ven??

No asi tím, jak se ten lístek postupně odlamuje, tak z něj latex vytéká? :nevim:
Nebo se zkus ještě podívat hodně zblízka, pokud je to takové „chlupaté“, sametové, mohla by to být i nějaká plíseň. Ale to bys to asi musela přelít fest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama