Kdy mohu hodit dítě bezpečně do vody?

24.8.20 15:19

Kdy mohu hodit dítě bezpečně do vody?

Ahoj, měla bych na vás takový zvláštní dotaz. Můj muž je z Moravy a mezi jeho rodinné tradice patří házení dětí do vody, jako zkouška jejich,,kvality”. Přijde mi to jako rodilé Pražačce poněkud zvláštní, ale protože ho miluji a důvěřuji mu, tak jsem na to přistoupila. Ale chtěla bych se ujistit, kdy mohu dítě do vody bezpečně hodit, aniž by se mu něco přihodilo, moc těm Moravákům nevěřím. Případně jaká teplota je ideální. Děkuji předem :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3943
24.8.20 15:23

Bezpečně? Až bude umět velmi dobře plavat a potápět se. A jedině do bazénu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
796
24.8.20 15:24

No tos mě fakt pobavila… Synovi budou 4 a nedal by to. Jde jen tam, kde ví, že dosáhne. Kdyby ho někdo hodil do standardního bazénu, tak musím skočit za ním, jinak se utopí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
202
24.8.20 15:27

No asi ideálně ve chvíli, kdy umí plavat, potápí se a samo si řekne, ne? Skákání a házení do vody pro nás byla skvělá zábava, měla jsem ale i kamarádky, které se bály, ty bych prostě do vody nestrčila nikdy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1739
24.8.20 15:28

Co?? Ja jsem rodila Moravacka z Valasska a o tomto jsem nikdy neslysela. Muz se pomatl?? Jaka zkouska?? Snad jen Tve inteligence, abys ho zastavila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
44584
24.8.20 15:29

Asi nikdy ne. To je vážně myšlený dotaz?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28589
24.8.20 15:30
@Beruška Marcelka píše:
Ahoj, měla bych na vás takový zvláštní dotaz. Můj muž je z Moravy a mezi jeho rodinné tradice patří házení dětí do vody, jako zkouška jejich,,kvality”. Přijde mi to jako rodilé Pražačce poněkud zvláštní, ale protože ho miluji a důvěřuji mu, tak jsem na to přistoupila. Ale chtěla bych se ujistit, kdy mohu dítě do vody bezpečně hodit, aniž by se mu něco přihodilo, moc těm Moravákům nevěřím. Případně jaká teplota je ideální. Děkuji předem :srdce:

A z které moravské oblasti je?

Máme tam dost příbuzných a tohle jsem neslyšela, slyšela jsem jen o zvyku „vynášení Smrti - vítání Jara“, kdy se házela figura do vody…

Pokud dítě neumí plavat, potápět se, skákat do vody, tak bych to samozřejmě nedovolila, stejně tak do místa, kde nikdo neví, jestli nejsou kameny, kořeny atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
856
24.8.20 15:30
@kyticka86 píše:
Co?? Ja jsem rodila Moravacka z Valasska a o tomto jsem nikdy neslysela. Muz se pomatl?? Jaka zkouska?? Snad jen Tve inteligence, abys ho zastavila.

Ja jsem Hanačka a taky jsem o nějaké zkoušce v životě neslyšela :think: fakt by mě zajímalo odkud to vzala :lol: jestli tohle není nějaká provokace od Pražačky :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
24.8.20 15:34

Naše malá začala „skákat“ do vody v necelém roce v rámci plavání - seděla na kraji bazénu a šupsla do vody. Já stála naproti a pod vodou jsem si ji chytila a vytáhla ven. Ale jako házet dítě do vody mi přijde jako šílenost. Nelíbilo by se to ani mě, jako dospělé a to mám vodu ráda, myslím si že plavu i potápím se dobře

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3147
24.8.20 15:35

Taky jsem z Moravy a takové blbosti tu neděláme. To nebude Moravou :nevim: :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.8.20 15:36

@Beruška Marcelka manžel tě pěkně tahá za fusekli, žádný takový zvyk na Moravě neexistuje. Pokud tvrdí, že ano, tak si ho asi založil sám :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2275
24.8.20 15:37

Tady je to dnes samý troll.:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14379
24.8.20 15:37

Jedniě pokud dítě chápe co se bude dít a souhlasí s tím. A umí bezpečně plavat.

Cokoliv jiného je nebezpečná debilita. A někoho milovat vážně neznamená odkývat mu každou kravinu co vymyslí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50469
24.8.20 15:39

Moravacka jsem, ale deti do vody nehazeme. To by spis bylo na vznik stresu nebo ne? :nevim:
Plavat umi davno vsichni i predskolak.
Je fakt, ze oni sami skacou blazni, potapi se. Ted je u nich ublibena stojka nebo kotrmelce pod vodou. To uz od dcer okoukal i nejmladsi. Ale to delaji svobodne. Nikdo je nenuti. My pouze sedime u bazenu nebo ve vode na schodech a delame plavcika.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20113
24.8.20 15:49

Taky jsem z moravy a nikdy jsem o tom neslyšela a díky bohu ani nezažila. Já plavu jen kam dosáhnu i v dospělosti, a kdyby mě někdo, kdokoli hodil do vody, tak ho zabiju nebo s ním nepromluvím :nevim: tohle jako srandu neberu. A u dečka omg už vůbec ne :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama