Kdy může nastoupit do školky?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
63
30.10.21 18:02

Kdy nastup do skolky?

Ahojky jen pro info bych se chtela informovat zda ma nekdo zkusenost mam dcerku narozenou v Mesici Brezen v roce 2023 ji budou 3 roky kdyz bude spolnovat podminky pro prijeti do skolky zajimalo by me jestli mi ji vezmou hned v tom breznu nebo budu muset cekat do Zári? 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
10751
30.10.21 18:06

To ti nikdo neřekne. Záleží na kapacitě školky. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
129
30.10.21 18:06

Mám dceru narozenou v březnu 2019. Vezmou mi ji ve školce v březnu s tím, že jsme se loni v dubnu musely zapsat a od září platím školné 👍

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
600
30.10.21 18:16

Mě vzali syna narozeného taky v březnu už od září kdy mu tedy bylo 2,5 roku. Ale je to školka v menší obci a měli jsme štěstí, hodně se tu teď staví a přibyla tu spousta rodin s malými dětmi, myslím že teď už by mi ho z kapacitních důvodů vzali až o rok staršího - teda od 3,5 let - jestli vůbec. Záleží tedy dost na konkrétní školce a situaci. My jsme dávali i pár přihlášek do školek v blízkém krajském městě a tam ho nikde nevzali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
30.10.21 18:17

A hlásila si ji v květnu nebo kdy se podávaly přihlášky?? Já teda nevím jak jiné školky, ale tady musíš dítě přihlásit v květnu, aby mohlo od září nastoupit..nebo klidně nastoupí až v lednu, únoru,..ale už od září se platí skolkovne a musí být už nahlášené..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
689
30.10.21 18:25

Tak ono zase pár dětí do jara odpadne, odstěhuje se, přestane chodit a tak. Zavolala jsem v březnu přímo řediteli, poprosila a přijal mi dítě nejprve na den a když fungovalo dobře, učitelky to samy dohodly na celý týden a jen mi to řekly. Jak já byla šťastná! Je to státní školka a přestup byl narychlo ze soukromé, protože se v průběhu roku strašně zhoršila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1526
30.10.21 18:33

U nás vezmou, když je místo. Ale dítě je zapsáno už z loňského dubna, že zápisu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11943
30.10.21 18:34

To záleží na školce. U nás je to absolutně bez šance, neberou ani 3 lety, nejdřív tak ve 3,5 letech. Švagrové na vesnici vzali dítě ještě před 3 narozeninami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
30.10.21 18:38

Mohu vědět, jaka bývá cena skolkovneho za měsíc? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
413
30.10.21 18:54
@pimpulka01 píše:

U nás státní 500, mladší je v jeslích za 1000 a pak bohužel musí do soukromé za 4500..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
132
30.10.21 19:01

Vezmou jí, pokud mají kapacitu a podáš přihlášku od září (od září musíš platit školkovný- u nás 600,–/měsíc), ale třeba u nás má problém se dostat do školky tříletý dítě, natož ještě mladší než 3 roky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2381
30.10.21 19:04
@pimpulka01 píše:

To je prece vsude jinak :nevim: Ja platim 250 za mesic, berou uz dvoulete deti. Kamoska v Praze za mesic platila to, co ja za pul roku, a byla nadsena, kdyz se ji podarilo najit skolku pro skoro ctyrlety dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
63
30.10.21 19:05

Takze vlastne v kvetnu uz bych si mela podat prihlasku a uvidime :nevim: no my jsme v obci kde je celkove malo deti skolkovych u skolnich takze jsou radi za kazdeho drobecka :mrgreen: uvidime no.. Ja jen ze mi vlastne skonci rodicak a pak bych musela na pracak kdyby ji nevzali :roll: tam sem nikdy nebyla takze ani nevim jakto chodi :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26130
30.10.21 19:14

Jak kde hele, u nás bez šance, syn je taky březnový a byla jsem ráda, když ho vzali od září, kdy mu bylo 3 a půl roku. Dvouletý nebo uprostřed roku by byl bez šance. Státní sme platili cca 1500 měsíčně (školné i oběd dohromady).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8911
1.11.21 12:26
@Majky28 píše:
Takze vlastne v kvetnu uz bych si mela podat prihlasku a uvidime :nevim: no my jsme v obci kde je celkove malo deti skolkovych u skolnich takze jsou radi za kazdeho drobecka :mrgreen: uvidime no.. Ja jen ze mi vlastne skonci rodicak a pak bych musela na pracak kdyby ji nevzali :roll: tam sem nikdy nebyla takze ani nevim jakto chodi :lol:
@Majky28 píše:
Takze vlastne v kvetnu uz bych si mela podat prihlasku a uvidime :nevim: no my jsme v obci kde je celkove malo deti skolkovych u skolnich takze jsou radi za kazdeho drobecka :mrgreen: uvidime no.. Ja jen ze mi vlastne skonci rodicak a pak bych musela na pracak kdyby ji nevzali :roll: tam sem nikdy nebyla takze ani nevim jakto chodi :lol:

Ano podívej se a hlídej si stránky školky kdy bude zápis. Loni a predloni byl online dříve se s dětmi chodilo… jak to bude tento školní rok v květnu nikdo neví… ale psíše si myslím že to bude online.

Pravděpodobně ti ji vezmou pokud je u vás nedostatek dětí. Ale mění se to u nás větší vesnice dříve doplnovali o děti z města naposled když se hlásila dcera kapacita nestačila ani pro místní a 3 děti nevzali. (hlásilo se 11 se brali 8) U nás je to tak, že děti mohou chodit do školky hned od září i když jim nejsou 3 roky. Jinde mohou až od těch 3 let. platí se školné i když nechodí je to opravdu jak jde. Od 250 kč za měsíc až třeba po 1500 (u státních školek) plus většinou máš nějaký fond a do něj se na začátku roku dává třeba 600 někde 1000 zase záleží. Podívej se na stránky Vaší školky a tam to všechno budeš mít napsané-

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat