Vybíráme školku

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
1424
21.10.21 13:36

Vybíráme školku

Ještě je brzy, já vím, ale jako uvědomělá prvomatka mám z výběru školky a následného „provozu“ prostě trochu obavy. Ve městě máme odhadem takových 10 školek, už jsem projela jejich webové stránky, většina mi přišla příšerně nepřehledná a hlavně jsem nenašla odpovědi na svoje otázky a tak se ptám tady těch zkušenějších, které už děti ve školkách mají a tenhle kolotoč mají tedy za sebou.

Dělají školky dny otevřených dveří, případně kdy přibližně? Zápisy do školek probíhají v květnu a je to jen papírově nebo děti chodí fyzicky do školky? Proběhla u vás adaptace - jak a kdy? A poslední věc - dítě je červencové a já jako učitelka prostě musím nastoupit do práce 1. září, přes to bohužel nejede vlak - byla by teoreticky možná adaptace v srpnu?

Případně hoďte nějaké tipy a vychytávky - že se mám uklidnit, nestresovat to už vím :)

Díky a neklepejte si, prosím, moc na čelo :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2759
21.10.21 13:43

Jo, uklidni se :mrgreen: školku jsem zvolila nejbližší, to je obrovská výhoda, nic moc jsem si předtím nezjsitovala. Poprvé to byla super volba, podruhé moc ne, ale za to nemůže školka, spíš učitelky, kdo ví. Věci jako den otevřených dveří, adaptace atp má každá školka jinak. Na naší první šly děti k zápisu osobně, ještě nebyl covid, ale stejně viděly jen ředitelku a šatny.. pro přijaté byl pak týden, kdy se každý den mohli jít podívat do jednotlivých tříd, rodiče pokecat s ucitelkama atp. To bylo super. Adpatce veškerá žádná, kdo mohl, bral si dítě první týden po obědě, jinak nic. Ale učitelky zlatý, děti chovaly, mazlily… V druhé školce byl zápis za covidu, takže jen přes PC a obálky.. žádný den otevřený dveří ani nic podobného, dítě školku poprvé vidělo až v září. Jen rodiče měli na konci srpna schůzku s učitelkou a ještě v červnu s ředitelkou. Adaptace taky žádná, jen taky zadali, aby ti, co můžou, ze začátku brali děti po obědě. Každopádně na začátku jsou všichni vždycky slunickovi, málokdy poznáš, jak se ve výsledku budou učitelky fakt chovat v průběhu celého roku… u nás se ten markantní rozdíl projevil už teď…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
395
21.10.21 13:43

Ona to stejne bude mit kazda skolka v detailech jinak. Nase treba kvuli covidove dobe delala zapis jen papirove, takze deti pred prijetim vubec nevideli. Cili nebyl ani den otevrenych dveri, ale letos, resp. na jare uz to muze byt jinak. Adaptace byla po nastupu v zari ve smyslu, ze prvni dny bylo doporuceno vyzvednout si dite v 10 hodin a kdyz to slo v pohode, tak nam treba po tech prvnich 3 dnech ucitelka rekla, ze dalsi den uz muze byt i na obed. V lete skolka taky nejakym zpusobem funguje, talze za zeptani, zda by nechali chodit uz v srpnu, nic nedas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
21.10.21 13:46

Nase skolka ma na strankach velký prd a je to normální skolka. Dny otevřených dveří bývají, ale co je covid tak spíš ne. Zápis bývá jen papírově. V srpnu bývá naše školka většinou zavřená na údržbu. Já jsem dala dceru od ledna do dětské skupiny aby si zvykla vůbec na to, že je nekde jinde a co se tam dělá a přechod do státní v září byl pak téměř bez problémů, kromě jedné scény druhý den kdy se nechtěla obout, tak šla v ponožkách, bylo zrovna po dešti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
21.10.21 13:47

Děkuju, je mi jasné, že tam rozdíly budou a asi i velké. Nicméně vhled to toho, jak je to jinde mi pomůže ve výběru. Jelikož bydlíme v centru, tak mám vytipované 3 školky a všechny jsou +- stejně daleko no a k tomu jednu soukromou, kdyby státní nedopadla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26362
21.10.21 13:48

To je dost individuální, u nás jsou dny otevřených dveří zrušené kvůli covidu (a jak to vypadá tak zatím nic nikdo nechystá). Adaptece v srpnu není možná, u nás jede přes prázdniny omezený režim, kolikrát jsou děti rozházené do školek v okolí, protože žádná nefunguje celé léto v kuse. Syn ve školce fyzicky byl se mnou, ale potřeba ho tam nebyla, loni ale opět kvůli covidu probíhaly zápisy jen papírově a vstup byl umožněn jen jednomu rodiči. Jinak já taky nastupovala prvního září do prace, tak holt syn šel do školky bez nějaké předchozí adaptace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
21.10.21 13:48
@JancaS84 píše:
Nase skolka ma na strankach velký prd a je to normální skolka. Dny otevřených dveří bývají, ale co je covid tak spíš ne. Zápis bývá jen papírově. V srpnu bývá naše školka většinou zavřená na údržbu. Já jsem dala dceru od ledna do dětské skupiny aby si zvykla vůbec na to, že je nekde jinde a co se tam dělá a přechod do státní v září byl pak téměř bez problémů, kromě jedné scény druhý den kdy se nechtěla obout, tak šla v ponožkách, bylo zrovna po dešti.

Jo o tom taky přemýšlím, že bych jí od ledna dávala třeba na dvě dopoledne do dětské skupiny. Tak děkuju i za tuhle informaci, že to fungovalo :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12020
21.10.21 13:53
@fíkofka píše:
Jo o tom taky přemýšlím, že bych jí od ledna dávala třeba na dvě dopoledne do dětské skupiny. Tak děkuju i za tuhle informaci, že to fungovalo :)

Jj taky jsem dávala na dva dny. Jako začátky byly fakt krusny, ona je celkem asocial, ale pak ten přechod do státní byl úplně v pohodě protože už věděla co se bude dít.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3097
21.10.21 13:57

U nas se dostanes jen do spadovych skolek. Jinak neni sance. Spadove mame 3 a jedna je daleko, jedna ma prisernou povest a tak chodi deti do te treti. Dobre je se zeptat na konkretni zkusenosti mistnich maminek. Koukej na provozni dobu, jak vypada zahrada, jaka bude doprava do skolky (autobusy, zacpy, kam se da dojit pesky). Adaptace u nas vubec nebyla. Kdo chtel vyzvedl dite po obede. Obe moje deti uz predtim chodily do miniskolky, takze uz jsem vedela, jak to pujde. Doporucuji predtim uz dite na par dopoledni dat do mensiho kolektivu. Lepsi nez v zari s nastupem do prace resit problemy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1456
21.10.21 14:24

Vekove smisene tridy x vekove homogenni tridy?

Ucitelky kazdy rok jine x stejne celou dochazku?

Reference od jinych maminek.

Montessori x klasika x?

Bezproblemove parkovani u skolky?

Oteviraci doba?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2743
21.10.21 14:30

@dana.dv Super tipy :palec:

Dále si zjisti zda mate spadove školky či ne, a pokud bys chtěla do nespadove, zda je vůbec šance se dostat.

Jak mají velké prostory, cili kolik deti je ve třídě. Jakou mají zahradu, jak velkou a vybavenou.
Jak to je o letních prázdninách.

A reference od ostatních, ty jsou naprosto nejdůležitější. Jedna muže být mimo, ale pokud jich víc je podivných, radej bych volila školku dále od bydliště.

Také mě poměrně překvapilo, ze aspoň u nás (Praha) je poměrně běžnou věcí změna školky z roku na rok, často si děcko nesedne s učitelkou, a rodiče to pak řeší takto, to jsem si z mladí nepamatovala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
358
21.10.21 15:12

@fíkofka
Budu se asi opakovat, ale…
Webové stránky o školce nic nevypovídají
Dny otevřených dveří bývají, ale v covid době si nikdo do školky procesí lidí nepozve
Zápisy do školky budou dle covid situace-počítej spíš s on line formou Školní rok začíná v září, je na dobrovolnosti školky, zda vám umožní se do školky podívat i v srpnu. Školková docházka už v srpnu je u státní školky nepravděpodobná.
Já mám dvě školkové a adaptace obou byla ukázková, první minimum slzicek první dny, ale šla tam dobrovolně a ráda i přes ty slzičky. Druhá se těšila od prvního dne a byla spokojená.
Ideální je mít školku v místě bydliště, popř. práce. Pokud chceš větší jistotu, určitě dej přihlášku i do spádové školky (U nás byly letos červencové děti bez šance)
Vše je samozřejmě individuální dle místa bydliště.

Přeji štěstí při zápisu a hladkou adaptaci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1647
21.10.21 16:58

Pracuji v ms. Odpovim jen na to nezodpovezene a to je dochazka v srpnu. Bohuzel nelze. Dite je prijato od 1.9.
Co se tyka webovek. Mame obycejne. Mame interni aplikaci pro rodice, kde je vse.
Zapis je vzdy prvnich 14 dni v kvetnu.
Dulezite je, kam tve dite spada obvodem. A take to, ze kdyz je cervencove nemusi ti ho prijmout. Neb kriteria jsou vek a trvaly pobyt pouze. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1424
21.10.21 17:34

@janoma ja ty webovky psala spíš z toho důvodu, že jsem na nich ty dotazované informace hledala a bohužel nenašla. Jinak mi jsou webovky školky celkem šumák :) Ale děkuju za odpověď. S tím, že mi ji možna nepřijmou, bohužel počítám a proto mám v záloze i soukromou školku. Nedá se nic dělat, ať žije podpora zaměstnanosti :zed: :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat