Reklama

Kdy očkovat?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 28.10.09 23:22
Kdy očkovat?

Ahoj,

prosím Vás o názor, kdy nechat očkovat proti pneumokoku???

Zároveň s Hexa vakcínou nebo až po očkování Hexou, tudíž až někdy v sedmém měsíci?

Přečtěte si článek: Očkovací kalendář napoví, kdy vakcíny očkovat

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 29.10.09 07:24

Ahoj

Příspěvek upraven 12.12.11 v 15:46

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 29.10.09 08:07

Jen k tomu, že očkováni proti pneumokokovi nemá žádné vedlejší účinky - kamarádčin syn neměl nic po hexe, ale po pneumokokovi se osypal. Tak nevím, rozhodně bych řekla, že každé očkování je pro organismus zátěž. Asi bych se zkusila poradit s dětskou dr., nám například současné očkování nedoporučila.

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 29.10.09 08:12
:roll:

Příspěvek upraven 12.12.11 v 15:46

Stune
Ukecaná baba ;) 1946 příspěvků 29.10.09 09:12

Ahoj, řešila jsem to semé, takže očkovat se může zároveň s hexa, ale ideální je to cca 14 dní po hexa (nezatíží to tolik organizmus). Už mamé první dávku synflorixu (v uterý). Jinak mě upozorňovala MUDra kontrolovat místo vpichu a teplotu, nad 38st. po odečtu dát antipyretika. Takže tak.

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.09 09:23
zuzulenda píše:
A myslím, že vůbec nevadí, že je to zároveň s hexou, ono toitž to očkování proti pneumokoku nemá žádné vedlejší účinky, takže nemusíš sledovat ani nožičku, zda ďobanec nečervená, atd… :)
zuzulenda píše:
Ale že jsem právě ani nikde nečetla, že jsou nějaké vedlejší účinky. A navíc nám ani dr neříkala, abychom hlídali nožičku.

Zuzulenda, tak na toto sa musím ozvať, pretože to je u teba trochu falošný pocit istoty. Každé očkovanie má nežiadúce účinky, neexistuje očkovanie také, ktoré ich nemá. K prevenaru očkovaném spolu s hexou sa na stránkach www.vakciny.net píše okrem iného toto: [quote:5d357a01c­1]V průběhu základního očkování ani přeočkování nebyly pozorovány žídné pravidelně se vyskytující celkové či lokální reakce po opakovaných dávkách, s výjimkou vyššího výskytu přechodné bolestivosti (36,5% případů) a bolestivosti, která bránila pohybu končetin (18,5% případů), pozorovaných po přeočkování.

U starších dětí očkovaných jednou dávkou vakcíny byl pozorován vyšší výskyt lokálních reakcí, než jaký byl předtím popsán u kojenců. Tyto reakce byly převážně přechodného charakteru. V poreegistrační studii, zahrnující 115 dětí ve věku 2-5 let, byla hlášena bolestivost u 39,1% dětí; u 15,7% dětí bolestivost zabraňovala pohybu končetinou. U 40% dětí bylo hlášeno zarudnutí a u 32,2% dětí byla hlášena indurace. Zarudnutí nebo indurace o průměru 2 cm a více byla hlášena u 22,6%, resp. U 13,9% dětí.

Při souběžném podávání přípravku Prevenar s hexavalentními vakcínami (DtaP/Hib(PRP-T)IPV/HepB) byly pozorovány horečky; ve skupině dětí, očkovaných souběžně jednou dávkou Prevenaru a hexavalentní vakcíny byla horečka 38°C a vyšší pozorována u 28,3-48,3% dětí, ve srovnání s 15,6-23,4% u dětí, které dostaly samotnou hexavalentní vakcínu. U 0,6-2,8% dětí byla po jedné dávce Prevenaru a hexavalentní vakcíny pozorována horečka vyšší než 39,5°C

Vzácne na toto očkovanie existujú aj veľmi závažné reakcie, viac sa dozvieš tu: http://www.vakciny.net/…/penumo.html , po kliknutí na SPC jednotlivej vakcíny.

Ak ti tvoje MUDr. o nežiadúcich účinkoch po očkovaní nepovedala, dosť hrubo zanedbala svoje povinnosti.

Nelisa
Neúnavná pisatelka 15311 příspěvků 29.10.09 09:36

Já bych rozhodně nevystavovala organismus tak malého dítěte zátěži dvojího očkování, někdy děti těžko snáší i jedno očkování, natož dvě najednou. Ono se s tím to tělo musí nějak vyrovnat. Snad není takový problém zajít k doktorce dvakrát. Rozhodně bych neriskovala vedlejší účinky dvou vakcín, myslím, že je to zbytečné. Že dítě dosud na očkování nereagovalo neznamená, že se tak nestane.
Nám doktorka tuto vakcínu doporučila až před nástupem do školky, zejména kvůli obrovské zátěži organismu dalším očkováním. A že toho do dvou let je! Přitom imunitní systém se, alespoň pdle toho, co jsem četla, vyvíjí zejména do dvou let, tzn. do dvou let je každé očkování vetší zátěž než po dovršení tohoto věku.
Jasně, že pneumokoky děti ohrožují, ale očkovací látky taky, jen se o tom moc nemluví, farmaceutická lobby je silná. Stačí si vybavit ty citově vyděračské reklamy s dětmi, na koho by to nezapůsobilo, že?
Samozřejmě mám obě děti taky plně naočkované, ale jedno s následky.

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 29.10.09 10:04
:lol:

Příspěvek upraven 12.12.11 v 15:45

Gabika 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.09 10:55
zuzulenda píše:
Já neříkám, že je jistota, že nějaké vedlejší účinky nemohou nastat.
Já jen, že jsem v letáčku, který jsme dostali, nečetla nic o tom. A dr mi opravdu neříkala, že máme kontrolovat. Upozornila mě akorát na tu hexavakcinu, že máme kontrolovat nožičku, aby ji ďobanec nezčervenal, a že když by měla teplotu nad 38,5°C, tak ji dát paralen, který jsem dostali v lékárně.
Malá měla poprvé teplotu 38,4°C, tak jsme jen chladili, nechtěli jsme ji cpát nějaké čípky. A navíc teď psali, že by se to ani nemělo dávat, že to hodně snižuje účinky.A podruhé dostla očkování opět zároveň, tak neměla teplotu vůbec, možná o pár desetinek vyšší než normálně,ale jinak nic.
Ale to je tak když nědko něco napíše, tak hned se toho musí chytit a dělat z druhého uplného tupce, že vůbec nic neví,atd… :lol: :lol: :lol:
A nvíc nikde jsem se tam nedočetla, že se nesmí podávat zároveň. A znám holčičku, která měla po samotné hexavakcíně horečky 39°C a více. A po očkování proti pneumokokovi neměla horečku žádnou…Každé dítě snáší něco jiného,t ak se tady na mě nevrhej Gabiko, buď tak laskavá :lol:

Zuzulenda, z tvojich prvých dvoch príspevkov na mňa naozaj „dýchla“ tvoja istota, že sa po očkovaní nemože nič stať, a na to som i reagovala. Rozhodne som nechcela z teba čokoľvek robiť, nereagovala som na teba ako osobu, ani som nehodnotila tvoju (ne)láskavosť, či sa na niekoho vrhala. Za tým, čo som napísala vyššie v príspevku si stojím, nepovažujem totiž za správne niekomu písať, že niektoré očkovanie nemá žiadne vedľajšie účinky, a tak sa dieťa nemusí vobec sledovať.
To je všetko, dovod mojej účasti v tejto diskusii je tým vyčerpaný ;-)

katka-m
Zasloužilá kecalka 781 příspěvků 29.10.09 11:05
zuzulenda píše:
JAle to je tak když nědko něco napíše, tak hned se toho musí chytit a dělat z druhého uplného tupce, že vůbec nic neví,atd… :lol: :lol: :lol:
A nvíc nikde jsem se tam nedočetla, že se nesmí podávat zároveň. A znám holčičku, která měla po samotné hexavakcíně horečky 39°C a více. A po očkování proti pneumokokovi neměla horečku žádnou…Každé dítě snáší něco jiného,t ak se tady na mě nevrhej Gabiko, buď tak laskavá :lol:

Opravdu bych neřekla, že se na tebe Gabika vrhla, jen napsala, že vedlejší účinky nastat mohou. A to mohou celkem po čemkoliv, jsou uvedené i u „obyčejného“ paralenu. A pokud napsala, že tvoje dr. tě o nich měla informovat, také se nedá nesouhlasit.

Samozřejmě, že každé dítě snáší něco jiného, nekteré (např. můj syn) nemá reakci po - zatím - ničem, některé po všem. Je ale dost těžké odhadnout předem, jak zareaguje právě tvoje dítě, proto asi někteří pediatři nedoporučují současné očkování, protože by se vedlejší účinky mohly znásobit. Na druhou stranu je pro dítě podle mě „psychicky“ menší zátěž očkovat najednou, než při každé návštěvě dr. dostat injekci.

Konečné rozhodnutí stejně bude na tobě, ani jedna možnost není vyloženě „dobře“ nebo „špatně“. A tím taky končím :).

zuzulenda
Závislačka 3910 příspěvků 29.10.09 11:24
:lol:

Příspěvek upraven 12.12.11 v 15:45

suvik
Nadpozemská drbna 26427 příspěvků 29.10.09 11:32

NÚ: Možné nežádoucí účinky Tak jako všechny vakcíny může mít i Prevenar nežádoucí účinky, které se ale nemusí vyskytnout u každého. Vysvětlení terminologie užité k popsání frekvence nežádoucích účinků: Velmi časté: nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout u více než 1 z 10 pacientů. Časté: nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout u méně než 1 z 10 pacientů. Méně časté: nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout u méně než 1 ze 100 pacientů. Vzácné: nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout u méně než 1 z 1 000 pacientů. Velmi vzácné: nežádoucí účinky, které se mohou vyskytnout u méně než 1 z 10 000 pacientů. - Poruchy krve a lymfatického systému Velmi vzácné: zvětšení mízních uzlin (lymfadenopatie) v oblasti očkování. - Reakce nervového systému Vzácné: křeče, včetně horečnatých křečí. - Reakce trávicí soustavy Velmi časté: nechutenství, zvracení, průjem. - Reakce kůže Méně časté: vyrážka/kopřivka. Velmi vzácné: červené zbarvení kůže končetin a ústní sluznice (erythema multiforme). - Reakce v místě vpichu a celkové reakce Velmi časté: bolest, citlivost, zčervenání, zatvrdnutí nebo otok v místě vpichu, horečka 38 st. C a vyšší, podrážděnost, ospalost, neklidný spánek. Časté: zčervenání, otok nebo zatvrdnutí v místě vpichu větší než 2,4 cm, bolest v místě vpichu, bránící v pohybu, horečka 39 st. C a vyšší. Vzácné: reakce přecitlivělosti v místě vpichu (např. vyrážka/kopřivka) nebo svědění v místě vpichu, náhlé snížení krevního tlaku, které nereaguje na léčbu (kolaps nebo stav podobný šoku). - Reakce imunitního systému Vzácné: závažné projevy přecitlivělos­ti/alergické reakce, které mohou být provázeny otokem tváře a/nebo rtů, poruchami dýchání a/nebo šokem (kardiovaskulární kolaps). S případnými dotazy se prosím obraťte na svého lékaře nebo lékárníka. Pokud se kterýkoli z nežádoucích účinků vyskytne v závažné míře, nebo pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, které nejsou uvedeny v této příbalové informaci, prosím, sdělte to prosím svému lékaři nebo lékárníkovi.

adus
Extra třída :D 11966 příspěvků 29.10.09 11:55

Holkíííí, klíd:)))

No, tak já se teda taky přikláním spíš k variantě očkovat najednou… z důvodu toho, že to bude mít malej rychleji za sebou, nebude muset trpět půl roku…

Náš dr vůbec nenavrhoval variantu nejdříve hexa a po 14ti dnech Prevenar…

On je spíš pro to, aby nejdříve Hexu a po všech vakcínach až Prevenar… že tím ušetřím 1 dávku prevenaru, tudíž kolem 2000,–-… ale mě o peníze opravdu nejde.

Ale já si myslím, že pokud jsme rozhodnutí dát prevenar, tak ho píchnout co nejdříve a neoddalovat to.

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 29.10.09 12:02

My nechali zároveň s hexou. Netvrdím, že je to ideální. Na druhou stranu jsem měla velký strach, že chytne pneumokoka ještě takhle maličký a že prostě nebude mít šanci :cry: Kdybych ten strach neměla, tak nedám očkovat vůbec. Čekat do dvou let, to mi přišlo nastejno jako nedat vůbec. Myslím si, že je furt lepší očkovat pneumokoka ve 2 měsících, než očkovat TBC ve 4 dnech, ale to už je na jinou diskuzi.

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 29.10.09 13:40

Eviah, věkem...... Ti musím dát za pravdu. Ona je spíš veřejnost vychovávaná v tom očkovat a očkovat…, čím to lze dřív, tím lépe atd. Ale nikde se nemluví veřejně o všech negativech očkování.
První dítko jsem také chtěla očkovat „rychle a na všechno“, pak věkem se doktoři pídili po jeho „drobných“ neurologických problémech a příčinách a mimo jiné se hooooodně ptali na očkování. TAkže až potom se mnou mluvili na téma negativních dopadů očkování na malé dítě.
Druhé dítko jsem dala očkovat hexou, ale se zapřením. (Klidně bych očkovala postupně, protože to hexa mi nahání fakt hrůzu) Zbytek jsem odložila na později (po druhém roce?)
Před 6 lety bych neřekla, že budu mít takový názor, ale můj názor je pomalu, pomaličku a spíš později než dřív. Ale je jasné, je to každého věc, vždy si každá maminka musí zvážit pro a proti,
Monika27

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Rytmus a jeho nové hnízdečko: Luxusní bungalov objevil úplnou náhodou

„Miluju život a jeho plány,“ vyznal se Patrik Vrbovský (41) alias Rytmus.... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >