Kdy poprvé stříhat a jak?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
jizvíková
Extra třída :D 12682 příspěvků 05.01.11 16:47
Kdy poprvé stříhat? a jak

AHoj holky
manžel včera nadhodil téma stříhání vlasků. Bertík má vlásky dost dlouhé, už se často přeleží. Ke všemu je to velký potivec. Na krk už mu dopadají ty vlasové „prstýnky“, ofinu už má taky dost dlouhou. Takže kdy se začíná se stříháním? A nůžkama nebo strojkem? manžel je pro strojek, ale nějak si to nedovedu představit, že prďola bude držet hlavu…
děkuju za info

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
dzarunka
Neúnavná pisatelka 15039 příspěvků 3 inzeráty 05.01.11 16:55

klidně můžeš stříhat,já malýho stříhám nůžkama,kroutí hlavou,chce vidět co se děje ale čekám až se něčím zabaví,vezmu pár vlásků a šmik,anebo stříhám když spí.....strojkem ho berem taky ale až před létem......Poprvé jsem ho stříhala asi v 10m

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 05.01.11 16:58

Ahoj,už o tom taky uvažujem,ale počítám,že vydržíme tak do března,a pak se zkusim poptat po nějaké kadeřnici,co stříhá tak malé děti…

dzarunka
Neúnavná pisatelka 15039 příspěvků 3 inzeráty 05.01.11 17:01

jo to říkaly kámošky že doma někteří držet nechtějí a u kadeřnice v pohodě......a taky je tu ta pověra že se děti do 1 roku nesmí stříhat tak jsem se na to i ptala dr :mrgreen:

jizvíková
Extra třída :D 12682 příspěvků 05.01.11 17:05

no tak o povere nevim, proc?

kazdopadne to do zitra vydrzi :lol: :lol:

momi33
Nadpozemská drbna 25323 příspěvků 05.01.11 17:05
dzarunka píše:
jo to říkaly kámošky že doma někteří držet nechtějí a u kadeřnice v pohodě......a taky je tu ta pověra že se děti do 1 roku nesmí stříhat tak jsem se na to i ptala dr :mrgreen:

Já doufám,že u kadeřnice bude koukat,kde je,a pokud to bude šikovná kadeřnice,co má zkušenosti s malými dětmi,tak by mohla vědět jak na to.My se pereme s čištěním zubů,a poslední dobou mu vadí u stříhání nehtů :roll:

lenka123
Závislačka 3999 příspěvků 05.01.11 17:09

Já jsem vzala Lucinku nůžkama (byly nové, super ostré) když jí bylo asi tak rok a čtvrt, protože už jí lezly vlásky do očíček…a brzy nás to čeká zase :roll: prostě jsem to jen zastřihla tam, kde to vadilo a bylo to…pustila jsem nějakou pohádku, vždy si chytla vlásky a když se nehýbala, honem cvak…teď to asi zkusím strojkem, ale ne s nástavcem, ale jen to prostě na konci ušmiknout…tak uvidím :think:

nozu
Extra třída :D 11751 příspěvků 05.01.11 17:19

já klárkce poprvé ustřihla ofinu někdy kolem 10. měsíce. na větší stříhání chodím ke kadeřnici. jen nám trošku déle trvalo, než jsme našli tu pravou. musela jí padnout do oka :-)
jo a jinak pověra je, že se do roka nemají stříhat vlásky, že se tím krátí život.

Hanulínek
Ukecaná baba ;) 2417 příspěvků 05.01.11 17:21
jizvíková píše:
no tak o povere nevim, proc?kazdopadne to do zitra vydrzi :lol: :lol:

Ta pověra je, že do roka nesmíš stříhat, protože jim stříháš rozum. :lol: :wink:

My jsme stříhali u holičky, když jsem byla já- holička se zeptala-,,chceš taky?" seděl mi na klíně, čuměl do zrcadla a bylo to. Stálo to asi 50kč. :-D :mavam:

Pajule22
Echt Kelišová 9043 příspěvků 05.01.11 17:28

tak mi jsme Samika poprve ostrihali nekdy v 8.mesicich :) on se strasne potil a vlasky mel porad slepene a uz mu zasahovali do oci.
posadili jsme ho do jidelni zidlicky a ja ho za asistence tatinka ostrihala strojkem :) jinak od te doby byl strihany jeste dvakrat…mi proste mame radsi kratke vlasy :)
na povery neverim :)

janica252
Kelišová 5502 příspěvků 05.01.11 17:36

tak si nedovedu představit, že bysme Zuzanku nechali do roka, má od narození dlouhé vlásky, už teď by je měla v očích, nemít je sčesané na bok:) a už teď mi kamarádka nabízela, že maminka je holička, tak nám ji až budeme chtít vezme :)

Gina108
Generální žvanilka 23862 příspěvků 05.01.11 17:47

Myšák byl dlouho plešounek, takže jsme stříhali asi až ve 14 měsících a strojkem. No bylo to nadlouho, chvíli držel, pak se začal kroutit jak had, tak jsem ho zas musela nalákat :roll: Dodnes stříhám strojkem a nemám odvahu s ním jít k holiči :mrgreen:
Pověra se asi ujala kvůli fontanelám, aby mimi dřív matky nezranily, v jedenácti měsících už budou fontanely OK a ty jsi holka šikovná, :wink: klidně můžeš stříhat už teď.

Anyone
Neúnavná pisatelka 17026 příspěvků 05.01.11 17:48

starsiho jsem strihala od 6mes co mesic,do 11mes,pak uz se moc vrtel a ja se bala,tak od te doby chodil k holici,tam sedel,koukal do zrcadla a ja mu nasmerovavala hlavu.
Mladsimu je 6m ted a teda strihat nemam co :lol:

Povera je ruzna,nekdo hovori o rozumu,horsi varianta i rocich zivota…ale tak,ja nejsem ten pravy na povery,schvalne jsem se vdavala v kvetnu 8-)

ZelvaVeruna
Závislačka 4242 příspěvků 05.01.11 18:06

Ja jsem treba cekala poctive po tom 1.roce :lol: ale taky proto, ze do te doby to zase tak dlouhe nemel :wink: Sla jsem s nim rovnou ke kadernici, protoze ja si na to fakt netroufnu (a mam recht, ze jsem na to nesahala, letos poprvy jsem mu trochu vzala pred Vanoci ofinu, nebyl cas na holice a vypada jak Ivan :twisted: :roll: , bratranka deti zase po zasahu svagrovy vypadaly jak zubatej hrnec, hruuza :lol: :lol: ). Ale jestli jsi sikovna… :wink:
A hlavne Domca se doma hrozne zizali, cuci, bere nuzky, u kadernice sedi jak pribitej, pozoruje okoli jen ocima a ani nehlesne :lol:
Taky zalezi na tom, jestli chces, aby deti mely vlasy :wink: nebo to chces vzit strojkem… Me se ty vyholeny kebulky nelibi, takze mu nechavam vlasy a na to si fakt netroufam, tim strojkem by se to mohlo povest i doma :lol:

AngelinaBalerina
Echt Kelišová 7935 příspěvků 05.01.11 18:07

já se taky vdávala v květnu a kluka nechala stříhat jak bylo třeba, mě přijde že někteří těma pověrama doslova žijou, takové ptákoviny :mrgreen: :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Alláhu Akbar? "Typický radikál" Chekatt měl dávno sedět, ne běhat na svobodě!

Vrah ze Štrasburku před útokem křičel Alláhu Akbar (Bůh je veliký). Po... číst dále >

Štrasburk, Bamberk nebo Kypr: Hrozí adventní běsnění radikálů i v Česku?

Vkusně vyzdobená města, tradiční trhy, vůně svařeného vína a pečených... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >