Kdy se provádí Hamiltonův hmat?

Anonymní
2.6.16 11:59

Kdy se provádí hamiltonův hmat?

Prosím o radu. Známé dělali hamiltonův hmat 2 dny po předpokládaném termínu porodu. Zabralo to a porodila. Já Přenášela skoro 2 týdny a ani mi to nenabídly. Obě jsme rodily ve stejné porodnici. Je to běžné, přijde mi divné že ještě chvíli nepočkali. 6ádné komplikace neměla.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

9819
2.6.16 12:05

Tak předpokládám, že už si porodila, tak proč se tím zabývat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
2.6.16 12:06

U nás ho nabízeli od termínu porodu ;) mohla sis vybrat zda ho chceš či ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
2.6.16 12:08

U nas to nanabízejí..ale je možné si o to říct a udělají to.
mě dělali den před oficiálním termínem a u druhého dva dny po termínu ( měla jsem tak blbě kontroly )..jinak požádat u nas lze ve 39+ termínu
Zádné problémy jsem neměla, ale prostě už jsem chtěla porodit, dítě bylo připravené, jen cesty ne..ono stejně i když ti ten hmat udělají a dítě nechce, tak nevyleze.. :nevim: proště to není samospásné..nefunguje vždy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3422
2.6.16 12:17
@smurfka píše:
U nas to nanabízejí..ale je možné si o to říct a udělají to.
mě dělali den před oficiálním termínem a u druhého dva dny po termínu ( měla jsem tak blbě kontroly )..jinak požádat u nas lze ve 39+ termínu
Zádné problémy jsem neměla, ale prostě už jsem chtěla porodit, dítě bylo připravené, jen cesty ne..ono stejně i když ti ten hmat udělají a dítě nechce, tak nevyleze.. :nevim: proště to není samospásné..nefunguje vždy

Bolí to hodně? Švagrové tím vyhrožují a je vystrašená, což se nedivím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
2.6.16 12:18

@Lychee13
abych pravdu řekla, vůbec jsem to necitila..tady z diskuzí jsem byla " poučena " jak to bolí takže jsem taky zavírala oči a čekala co bude, a dr si asi myslela že jsem usla a říká, vstávat, už to je.. :mrgreen: takže bolí to asi jak koho..každý máme práh jinde a taky podle toho jak citlivě to udělá dr.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3422
2.6.16 12:22

@smurfka Díky moc, vyřídím. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625

Ono, když jseš uzavřená, tak ti ho udělat nemůžou, není jak

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1143

Tak mě u první dcerky udělala dr hamiltona na poslední kontrole u ní, to jsem byla 40+1, a pak mi ho dělali ještě 2× na kontrole v porodnici a nakonec jsem stejně šla na vyvolání ve 41+3nebo kolik…už ani nevím…takže pokud to prostě není nachystané tak ani ten hamilton nezabere…dneska jsem opět 40+0 a jdu na kontrolu ke své dr, takže si o hamiltona řeknu a budu doufat že zabere :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
2.6.16 12:23
@iiiv píše:
Ono, když jseš uzavřená, tak ti ho udělat nemůžou, není jak

nebyla jsem otevřená..teda jo, na prst..což psali na každé kontrole..tak asi to stačí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
2.6.16 12:23

@Lychee13 mě to docela bolelo, ale byla to záležitost na minutu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11625
2.6.16 12:25

@smurfka jj na prst to stačí :) mě ho u prvního nedělali, protože jsem byla i s kontrakcema zavřená snad na 10 západů

Příspěvek upraven 02.06.16 v 12:30

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
33015
2.6.16 12:28
@iiiv píše:
@smurfka jj na prs to stačí :) mě ho u prvního nedělali, protože jsem byla i s kontrakcema zavřená snad na 10 západů

no já zase byla od 36tt otevřená na prst a pořád se to nehlo..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Tunrida
2.6.16 13:08

Na Hamiltonův hmat musíš mít už nějaký nález dole. Když jsi zavřená, tak se v tobě můžou štourat, jak chtějí, ale bude to prd platný. Já jsem teda hamiltona teď u druhého zažila a myslela jsem, že toho doktora nakopu. Už jsem měla nějaky stahy a on se do toho pustil přímo při tom stahu. :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
6361
2.6.16 13:09

Kámošce ho udělal týden před porodem, ale už měla dole vše připaravené

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie