Kdy uklidit Vánoce?

2083
7.1.20 17:19

Kdy uklizite vanocni

Ahoj, kdy vy zeny uklizite vanocni vyzdobu? U nas se treba stromecek dela az na stedry den, zacatkem adventu dam venecky, zacnu palit vanocni svicky, kolem 10 dam truhliky, osvetleni a vazy do domu. Dnes uz jsem videla strasne stromecku, krasnych, zdravich u popelnic, tak me to prijde lito, ja jsem zvykla mit do hromnic, nebo nez zacne delat bordel.. jak to mate vy? Mam znamou co ho uklidi az o velikonocich, ale vetsina uz na Tri krale

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
601
7.1.20 17:25

@Peggy54 ja jdu dneska sundavat svetylka z oken a vnitrni vyzdobu. Svoz stromku je u nas ted o vikendu a pak 27.1. takze si ho necham az do 26..taky mi prijde divny, ze ho lidi, tak rychle odzdobujou. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5781
7.1.20 17:25

Už máme uklizeno. Stromeček nás pěkně zahřál v kamnech :D. Už opadaval a mě nebavilo pořád zametat…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11448
7.1.20 17:26

Zvykem je do Tri kralu. My mame stromek umely a libi se nam, takze jsme ho jeste neodstrojili :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1292

Uklizim po Silvestru. Letos jsem stromek vyhodila už na toho silvestra, a ráda :) Na příští rok musím koupit nový. Kupujeme jen umělé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45118

Zatím výzdobu máme. Ale po víkendu to plánuju uklidit.
Ale dřív jsem jednu dobu nechávala do Hromnic.

Příspěvek upraven 07.01.20 v 17:27

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5593
7.1.20 17:27

Stromeček nemáme od včerejška, dneska likviduju venkovní výzdobu, nechám jen věci, co jsou obecně zimní, typicky vánoční už mi připadají takové nepatřičné. Pro mě svátky končí 1. ledna máminou svíčkovou k obědu :D Stromeček +/- do Tří králů nechávám spíš proto, že se k tomu dřív nedostanu :lol: Navíc letos máme smrček a už začal docela opadávat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
45118
7.1.20 17:28
@cecetka píše:
Zvykem je do Tri kralu. My mame stromek umely a libi se nam, takze jsme ho jeste neodstrojili :mrgreen:

V některých oblastech je zvykem mít stromeček do Hromnic ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28493
7.1.20 17:29

Pro mne svátky začínají první adventní nedělí (stromek teda až 24.12) a končí klasicky na Tři krále. Pak už nemám tu vánoční náladu.

Velikonoční výzdobu si člověk taky nenechává do prvníjo máje :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18195
7.1.20 17:30

Živý strom sem uklízela po novém roce, opadaval a mě to nebavilo pořád uklízet. Umělý máme klidně do února :D ale to je spíš že sou pak všichni líní to jít odstrojit :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
875
7.1.20 17:33

Vsechno jsem uklidila hned po silvestru. Ale za to mam komplet vyzdobu od zacatku adventu, stromek od mikulase. Ale s novym rokem uz vanoce nechci videt :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16623
7.1.20 17:37
@Peggy54 píše:
Ahoj, kdy vy zeny uklizite vanocni vyzdobu? U nas se treba stromecek dela az na stedry den, zacatkem adventu dam venecky, zacnu palit vanocni svicky, kolem 10 dam truhliky, osvetleni a vazy do domu. Dnes uz jsem videla strasne stromecku, krasnych, zdravich u popelnic, tak me to prijde lito, ja jsem zvykla mit do hromnic, nebo nez zacne delat bordel.. jak to mate vy? Mam znamou co ho uklidi az o velikonocich, ale vetsina uz na Tri krale

ja nechapu ten zvyk zdobit stromek az na stedry den. Po stedrem dnu se na nej prece uz nikdo nekouka? My zdobime 2 tydny pred stedrym dnem, po vecerech nam sviti v obyvaku, krasne voni, andelske vlasy se lesknou a clovek se tesi na vanoce a vanocni nadilku. Obzvlaste deti, ktere jeste veri. A je krasne se na stromek divat a tesit se na ten velky den.

A jakmile je po stedrem dnu, tak co s nim? Zajem opadl, clovek ho ma doma jeste nejaky ten tyden dva ze setrvacnosti, pak stromek zacne opadavat a delat curbes, takze nejpozdeji 10.1. strom odklizim. Nekdy i driv.

Lito mi to teda neni, vanocni stromek ma svuj prideleny cas v roku a ten kdyz ubehne, tak se proste uklidi a hotovo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1468
7.1.20 17:39

Tento týždeň budeme rušiť, výzdobu už mám zbalenú, so stromkom musím počkať na manžela, to sama nedám, máme dvojmetrový :D Nechala by som ho aj dlhšie, ale malá z neho stále oberá gule a nemám kam rozložiť sušák, takže pôjde :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50215
7.1.20 17:39

Venkovni vyzdobu uklidime o vikendu (svetelne retezy na stromech atd.). Truhliky necham. Mam zimni tematiku, tak muzou zustat. Pouze vytahnu Vanocni dekorace.
Venec jsem na dvere nedavala, ale delala jsem si k truhlikum. Dokud bude pocit zimy, tak to necham.
Doma jsem uklidila adventni svicen a vazy o vikendu a mam na stole zimni dekorace, ze my radi svicky, takze misto Vanocni mame zimni.
Stromek odklidime ted o vikendu.
Patrime mezi lidi, kteri maji radeji Vanocni vyzdobu od prvniho prosince, ale v lednu nas nelaka, tak to predelam na pouze zimni.

Příspěvek upraven 07.01.20 v 17:41

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1324
7.1.20 17:40

Jsem zvyklá, že stromek se uklízí na Tři krále. Vyhazovala jsem ho dneska, už byl hodně oschlý. A rovnou jsem uklidnila i zbytek výzdoby, pak bych byla líná zase vytahovat krabice a uklízet to :oops: Ale kdyby stromek tolik neopadával, tak bych ho ještě pár dní nechala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama