Trvalý pobyt na úřadě, jak postupovat?

Anonymní
7.1.20 14:49

Trvalý pobyt na úřadě, jak postupovat?

Zdravím,
nedávno jsem se rozešla s přítelem a odstěhovala se do bytu - pronájmu (Kde nemůžu mít trvalý pobyt).
On mi trvalý pobyt, který jsem měla u něj odhlásil - už mi došlo upozornění z úřadu.
Jak mám teď postupovat?
Máte někdo zkušenost, co budu muset všechno vyřídit a jak?
Děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

290
7.1.20 14:55

Pokud máš platnou nájemní smlouvu, nepotřebuješ svolení majitele bytu pro zřízení trvalého bydliště. Stačí dojít na úřad s OP a nájemní smlouvou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 14:58

@Akonitina já mám právě smlouvu podnájemní a u té, jak jsem se již informovala, potřebuji souhlas majitele. Byt je totiž družstevní a ti mi to nepovolí.

• Nahlásit
  • Citovat
3323
7.1.20 15:08
@Anonymní píše:
@Akonitina já mám právě smlouvu podnájemní a u té, jak jsem se již informovala, potřebuji souhlas majitele. Byt je totiž družstevní a ti mi to nepovolí.

A zkoušela jsi to? Já byla taky v podnájmu, sice jsem to tam měla zakomponovaný, ale úřednice tu smlouvu chtěla jen vidět, nečetla ji. Tak to nejdřív zkus a pak uvidíš, jestli to jde nebo ne. Podle mě bez problémů. Od toho se pak odpíchni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
7.1.20 15:09

Aha, no to je blbé u podnájemní souhlas potřebuješ. Proč nechce družstvo udělit souhlas? Zřízením trvalého pobytu ti na byt žádná práva nevzniknou. Pokud si nenahlásíš trvalák jinam (třeba k rodičům atd.), tak s tebou povede úřad správní řízení a zapíše ti trvalé byliště na úřadě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
290
7.1.20 15:12
@Azeretereza píše:
A zkoušela jsi to? Já byla taky v podnájmu, sice jsem to tam měla zakomponovaný, ale úřednice tu smlouvu chtěla jen vidět, nečetla ji. Tak to nejdřív zkus a pak uvidíš, jestli to jde nebo ne. Podle mě bez problémů. Od toho se pak odpíchni.

Podnájemník musí mít písemný souhlas majitele nemovitosti, tak jak je možné, že to úřednice uznala. Tomu se mi nechce věřit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 15:19

@Akonitina To přesně nevím. Ale musela jsem posílat i požadavek na souhlas, abych tu vůbec mohla bydlet a s tp nesouhlasí. Je mi jasné, že budu hlášená na úřadě. Zajímá mě spíše, jak to správní řízení probíhá? Zda se tam budu muset dostavit, nejspíše po skončení odevzdat OP a zažádat o nový. Ani nevím jak je to s ŘP, někde jsem četla, že by mi ho měnit neměli, pokud měním trvalý pobyt v rámci obce.

• Nahlásit
  • Citovat
290
7.1.20 15:44

Pokud se tam nedostavíš, tak řízení proběhne bez tebe. O výsledku tě vyrozumí. OP si změnit musíš. Budeš mít jiné trvalé bydliště a OP bude neplatný. Úřednice ti jistě poradí. Počítej ovšem s tím, že ti na úřad bude chodit pošta. Já být tebou, tak si trvalé bydliště pořeším jinde. Mít trvalé bydliště na úřadě vypadá podezřele. Když jsem na to u někoho narazím, tak obezřetná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
7.1.20 16:02

@Akonitina Jo kdybych věděla, jak to pořešit jinde, tak to udělám. Nemám nikoho ke komu bych si to mohla napsat. Ale budu to tam mít počítám tak rok, chceme kupovat byt, takže se to pak prostě napíše až tam no.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama