Kdy zacit pect tato cukrovi?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
521
28.11.21 10:05

Kdy zacit pect tato cukrovi?

Ahoj,

Moc nepecu, i kdyz dicela umim, cukrovi jsem ale pejla 1× v zivote, letos jsem se rozhodla, ze neco malo napecu, ale nevim kdy zacit, aby to bylo ulezele, ale ne stare. Taky nevim kde ho uchovat, asi jedine na balkone v nejake krabici, tak to mela mama, kdyz jsem byla mala, nevadi, kdyz bude mrznout?

Chci pect linecke, parizske rohlicky, pusinky, podvodnice (drozdove), takove medove kolecka, neco jako marlenky, valecky s marcipanem (Na tmavou hmotu smíchejte máslo, ořechy, cukr, kokos, kakao a rum, připravte těsto a dejte ho odležet ve fólii do chladničky. Z marcipánu utvořte dlouhý úzký váleček a nechte ho také zabalený do fólie ztuhnout v chladničce. Na vále rozložte mikrotenovou fólii a rozválejte na ní tmavou hmotu na obdélník. Položte na ni marcipánový váleček a pomocí mikrotenu kolem něho opatrně srolujte tmavou hmotu. Nechte ztuhnout v chladničce a rozkrájejte na asi 6cm válečky. Polijte rozehřátou čokoládovou polevou a obalte v drcených oříšcích. Uložte do chladničky.) A

Maslove kulicky v prazenem kokosu: Zahřejte máslo s cukrem, přidejte strouhaný kokos, sušené mléko, přilijte vodu a rum a chvíli zahřívejte, ale nevařte. Za stálého míchání uhněťte tužší, lepivou hmotu, kterou nechte na chvíli zchladnout. Tvořte z ní kuličky a dovnitř každé vložte mandli. Nechte odpočinout. Mezitím si lehce opražte na pánvičce plátky kokosu a ve vodní lázni rozpusťte čokoládu. Kuličky obalujte nejprve v čokoládě a pak v plátcích kokosu. Dejte ztuhnout do chladničky.

Vubex nemam zkusenost, kdy zacit, zvlast ty posledni nepecene, tyden pred ci jen par dni?

Dik zkusenejsim za rady!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26355
28.11.21 10:28

Perníčku budeme dělat příští víkend, 11. a 12. ostatní pečení a pokud budou prodloužené prázdniny tak nepečené v úterý 21, pokud ne tak 18. a 19. případně 23.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3177
28.11.21 10:34

Pečené začínám dělat kolem Mikuláše, nepečené týden před Vánocemi, to i slepuju a zdobím cukroví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
38354
28.11.21 10:56

@ahhotep
Nepečené dělám dva dny nebo den před Štědrým dnem a uchovávám v lednici. Krémové slepuji taky těsně před svátky, stačí upéct týden před, rozleží se díky krému. Slepované marmeládou upeču, nechám někde v suchu a slepím třeba po týdnu, kdy mám čas. Uchovávám v papírové krabici na balkoně, kde nemrzne. Na balkoně mám i vanilkové rohlíčky a podobné suché cukroví. Podvodnice nepeču.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2167
28.11.21 13:34

Pečené dělám max týden dopředu, nepečené 23.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15197
29.11.21 15:44

Dříve jsem pekla na zakázku a začínala jsem poslední týden v listopadu péct. Lepit a zdobit až týden před Vánoci a třeba dne dva predem nepečené.
Teď, když peču jen pro rodinu, začnu v klidu tento víkend, na Mikuláše. Pracny, ořechy, linecké, košíčky, rohlíčky..podvodnice a slehackove až jedny z posledních.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
29.11.21 15:49

Já už mám hotove perníčky. Příští vikend půjdu na linecké a rohlíčky a týden před svatkama pak plněný perník, nepečené plus teda plnění a slepování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15197
29.11.21 16:58

@Myšák24 perníčky peču vždycky tak na 3× :lol: u nás se to hned sní.
Pecu takové ty hned měkké, takže nepotřebují odležet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25
29.11.21 17:12

Linecké, kokosové strojkové a medvědí pracky budu dělat teď o víkendu. Zbytek jen nepečené 1-2 týdny před Vánoci a i tak budu muset mlsouny odhánět koštětem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
29.11.21 17:31

@lucynka25 Naše jsou právě taky hned měkké. Pekla jsem z kila mouky a kdybych to neschovala, tak je to za chvilku v čudu. :mrgreen: By mě trefilo péct to znova. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1026
10.12.21 07:38

My začínáme vždy až tak 2 týdny předem. Většinou perníčky, linecké a vanilkové rohlíčky. Týden před peču plněné a sleduji krémem cca 2 dny předem. U toho dělám i nepečené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat