Bourbonská vanilka sušená

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
21.11.21 21:41

Bourbonska vanilka sušená

Zdravím,

nepodělil by se se mnou někdo o recept na vanilkové rohlíčky s bourbonskou vanilkou? Koupila jsem omylem v DM místo vanilkového cukru 😬 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
17035
21.11.21 21:44

A je to čistý prášek? Nebo s něčím smíchaný? Jednoduše to smíchej s cukrem a peč podle svého oblíbeného receptu… :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6262
21.11.21 21:47

@jahodacervena a jak jako myslíš, že by se ten recept měl lišit od toho receptu s vanilínovým nebo vanilkovým cukrem? 8o

Potřebuješ tam vyloženě: „nedávejte vanilínový cukr, ale dejte na špičku nože vanilky“…?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15880
21.11.21 21:56

Posli mi ji, vymenim za deset vanilkovych cukru :lol:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.11.21 22:08

@vulpes nerada vyhazuju jidlo, takže jsem spíš chtěla vědět kolik tam toho prášku dát, abych to nevyhazovala, což se mi teď u jedné improvizace stalo 😅

@Ba-stet Ano je to prášek, čistá vanilka.

@Lucie_Sx To jich máš doma tolik 😅?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035
21.11.21 23:41

@jahodacervena Koukala jsem na to. Za tu cenu tam bude rozmixovaný celý lusk, ne jen vnitřek. Což teda nevadí. Smíchej to s cukrem, začni tak se 150 g. Pak ochutnej a podle síly to kdyžtak nařeď. Použila bych max 250 g cukru, ať to zas není moc slabý, ale řiď se chutí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21.11.21 23:57

@Ba-stet Děkuji :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035
22.11.21 00:06

@jahodacervena Není zač. Kdyby Tě to chytlo, je levnější (a podle mě i kvalitnější), udělat si cukr normálně z vanilkového lusku. Ten ale nekupuj někde v supermarketu, tam bývá vysušenej. Já ho objednávám na netu, když vezmeš 5 nebo 10 ks, dostaneš se i na 60 Kč/lusk (já teda většinou kupuju trochu levnější indonéskou, madagaskarská Bourbon, co máš Ty, je tak střední, špička je mexická). A na normální pečení se hodí vyrobit vanilkový extrakt.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25.11.21 13:43

@Ba-stet Musím říct, že paráda. Nejlepsi vanilkové rohlíčky :orange_heart: :orange_heart: :orange_heart:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035
25.11.21 14:35

@jahodacervena Jasně, ze jo :palec: Pravý je vzdycky lepší, nez náhražka. A počkej, az to příště ochutnas z te čerstvé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9343
25.11.21 14:42

:) Bud rada, koupila jses pravou vanilku, muzes ji pouzit vsude, kam davas vanilinovy cukr.
Ja koupila ted bedynku vanilky primo od pestovatele, vune neskutecna, tak nadhernou vuni jsem jeste necitila. Pestovatel me provedl svou farmou, pestuje to normalne v tropickem lesu, nadivoko, rozstlina - vanilka se mu tam omotava jak brectan kolem stromu. Po prve jsem videla, co to vlastne vanilka je a jak se pestuje. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
včera v 12:02

@My Melody Počkej kde žiješ, že tě pestovatel provázel tropickym lesem 😯 pokud si to dobře pamatuji tak je to vlastně orchidej :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9343
včera v 14:16
@jahodacervena píše:
@My Melody Počkej kde žiješ, že tě pestovatel provázel tropickym lesem 😯 pokud si to dobře pamatuji tak je to vlastně orchidej :)

Daleko :) Ziju aktualne v tropech, ale omlouvam se, nechci specifikovat kde, na internet nerada davam soukrome info.

`Mas pravdu, vanilka je orchidej, je to liana, taha se po stromech…potrebuje vlhko a teplo, proto se pestuje v tropickych oblastech. Navsteva vanilkove farmy byl zazitek…jsem se prochazela ridkym, tropickym lesem, obdivovala vanilku a nad hlavou mi zpivali papousci…:)

Příspěvek upraven 26.11.21 v 14:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17035
včera v 14:25

@My Melody Ještě ze Te nikdo nezabil :) Vanilkovej byznys začíná byt o krk. Ale asi spis v Africe nez v dalsich lokalitách.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9343
včera v 14:29
@Ba-stet píše:
@My Melody Ještě ze Te nikdo nezabil :) Vanilkovej byznys začíná byt o krk. Ale asi spis v Africe nez v dalsich lokalitách.

No nezabil :), pestovatele jsou radi, kdyz k nim prijdou cizinci a nakoupi co nejvic vanilky. A okrem vanilky tam mel taky policka marihuany :) Ale tu jsem nekoupila, prisaham.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat