Kuchařka pro úplné začátečníky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
553
20.11.21 11:20

Kuchařka pro úplné začátečníky

Dobrý den, jdu si pro radu.
Neumím absolutně vařit. Uvařím si tak těstoviny, na víc si netroufnu. Jsem mladá, ale nikdy jsem vařit nezkoušela, ani nepotřebovala. Teď bych to ale chtěla začít zkoušet. :D
Prosím, poradily byste mi nějakou kuchařku psanou opravdu jak pro blbce, s postupy, atd. Našla jsem velmi dobré recenze na kuchařku od Heleny Klečkové - Kuchařka pro (úplné) začátečníky. Ale je všude nedostupná :? Máte s nějakou zkušenosti?
Děkuji moc :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4028
20.11.21 11:22

Kuchařka pro dceru

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2457
20.11.21 11:26

toprecepty.cz
Nemusíš utrácet za knihu, receptu spousta, dobře rozděleno a spoustu rad k receptů daného jídla od druhých co jídlo už vařili před tebou a poradí jak ho vylepšit, na co si dát pozor atd

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20.11.21 11:31

Kuchařka pro dceru - má i webovky, kde je dost receptu a povídání k tomu. Můžeš si udělat obrázek.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3355
20.11.21 11:41

Kuchařka pro dceru nikdy!!! To jen, pokud jsi masochistka a libuješ si v sebetrýznění čtením. Jedině pokud jsi byla schopna s nadšením dočíst Babičku až do konce, pak by ti Kuchařka pro dceru mohla vyhovovat :P :P :P

Doporucuju od Pohlreicha Super jednoduše. Naprosto top, vše podle nej vždy vyjde a chutná výborně.

A pak dvě “bichle” - Obedova bichle a Svacinkova bichle - psaly je dvě mladý ženský a receptu (jednoduchých) je tam spousta. Jsou pro rychle každodenní vaření, moderní, chutné.

Příspěvek upraven 20.11.21 v 11:53

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18672
20.11.21 11:45

Vaňkovo Snadno a rychle/jednoduše a dokonale

Kuchařská škola Marie Sadnterové

Kuchařka pro dceru

na internet nespoléhej, většina receptů je odněku obšlehnutá a ukradená a především ti nevysvětlí základy typu jak udělat jíšku. Dobré je ke konkrétním složitějším receptům najít i video na youtube, abys viděla jak to má vypadat, popřípadě je to nějaká děsivá čvachtačka s tunou dochucovadel bez respektu k základním technikám.

Velmi spolehlivé základní videa má třeba cuketka

https://www.cuketka.cz/…mna-kuchyne/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
20.11.21 11:52
@Semtex píše:
Kuchařka pro dceru nikdy!!! To jen, pokud jsi masochistka a libuješ si v sebetrýznění čtením. Jedině pokud jsi byla schopna s nadšením dočíst Babičku až do konce, pak by ti Kuchařka pro dceru mohla vyhovovat :P :P :P

Doporucuju od Pohlreicha Super jednoduše

A pak dvě “bichle” - Obedova bichle a Svacinkova bichle

Kuchařka pro dceru je sice hodně popisná, ale tomu, kdo nemá zkušenosti právě pomůže pochopit, proč se má postupovat, tak jak se postupuje, na co si dát pozor i jak vybrat dobré suroviny. Já třeba nikdy nebyla na pečení a podle této kuchařky luxusní Vánočka hned napoprvé -má tam všechno, jak zaplést, proč nechat dokynout upletenou, vliv kvality mouky atd.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3355
20.11.21 11:58
@mamadvou píše:
Kuchařka pro dceru je sice hodně popisná, ale tomu, kdo nemá zkušenosti právě pomůže pochopit, proč se má postupovat, tak jak se postupuje, na co si dát pozor i jak vybrat dobré suroviny. Já třeba nikdy nebyla na pečení a podle této kuchařky luxusní Vánočka hned napoprvé -má tam všechno, jak zaplést, proč nechat dokynout upletenou, vliv kvality mouky atd.

Hele já jsem názoru, ze na to, abych kvalitně vyměnila žárovku, nemusím studovat, jak funguji a jsou udělané elektrické rozvody. Čili pokud mas dobrý postup, uvaris i bez stourani se v tom “proč se co dela, jak se dela” :lol:

A pak je pro mě hodně motivující sledovat “Ano, šéfe”. Když vidím, jak ho baví vařit, tak mě to pak baví taky :lol: A spousta věci je tam ukazanych detailně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4028
20.11.21 12:02
@Semtex píše:
Hele já jsem názoru, ze na to, abych kvalitně vyměnila žárovku, nemusím studovat, jak funguji a jsou udělané elektrické rozvody. Čili pokud mas dobrý postup, uvaris i bez stourani se v tom “proč se co dela, jak se dela” :lol:

Tak většina lidí asi chce dospět k tomu mít nějakou kuchařskou intuici a vařit bez tahání receptů, ne? :think: Dost to pak pomůže při snaze neplýtvat potravinami a tak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
553
20.11.21 12:11

Děkuji vám za tipy :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1365
20.11.21 12:11

Spíš si zadej na internetu jednotlivá jídla a prostě zkoušej. Na většině základních jídel nic není. Oškrabeš brambory, zeleninu, nakrájíš maso, podusíš. Pak je samozřejmě plno typů mas a různých šťáv, které i letitá kuchařka ne úplně zvládá. Začínej s kuřecím, na tom není moc co pokazit. Třeba ta kuchařka pro dceru má spíš takové vychytávky, ale že by se mi chtělo číst esej ke každému jídlu, to fakt ne. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20881
20.11.21 12:21

Za mě již zmiňovaný Vaněk. Poklady české kuchyně a potom ta druhá. A vlastně už má takovou bichli, kde je skoro vše i věci z těch jednoduchých. A teď je super poslední od Polhreicha ta super jednoduše nebo tak nějak. Z klasických surovin a žádné složitosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3355
20.11.21 12:28
@MrsNorris píše:
Tak většina lidí asi chce dospět k tomu mít nějakou kuchařskou intuici a vařit bez tahání receptů, ne? :think: Dost to pak pomůže při snaze neplýtvat potravinami a tak.

Já třeba bez receptu prakticky vůbec nevarim, pokud to není něco, co dělám fakt často, jako například pečivo. Recepty vybírám prave i hodne podle toho, co zrovna potrebuju spotřebovat, takže neplýtvám. Případně vyberu takovy, kam se to dá dat navíc nebo za něco vymenit, aby se to snedlo.

Zase ale “nevarim” tak dlouho, abych si až tak troufla dělat podle sebe. Mám i pocit, ze mi to dost ulehčuje práci. Proste ráno projdu Bichli, vyberu obed, odpo si uvarim kafe, vyberu večeři od Pohlreicha a mám to :lol: mezitím přes den ještě podle těch dvou něco upeču, pripravim salat nebo pomazanku a tak.

Já vlastně jinak vaření opravdu z duše nesnáším, takže když něco nevyjde, jak by mělo, jsem vzteklá. Ale když mám dobrou jednoduchou kuchařku a zaručenej výsledek, baví mě to a vařím furt :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17
20.11.21 12:31

Kuchařka pro dceru je skvělá. Taky doporučuju. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50
20.11.21 12:33
@Semtex píše:
Hele já jsem názoru, ze na to, abych kvalitně vyměnila žárovku, nemusím studovat, jak funguji a jsou udělané elektrické rozvody. Čili pokud mas dobrý postup, uvaris i bez stourani se v tom “proč se co dela, jak se dela” :lol:A pak je pro mě hodně motivující sledovat “Ano, šéfe”. Když vidím, jak ho baví vařit, tak mě to pak baví taky :lol: A spousta věci je tam ukazanych detailně.

Tak třeba v postupu místo „vypracujte těsto“ má popsané, jak to těsto má vypadat a jak se má chovat, jak dlouho to zhruba trvá v robotu a jak dlouho v ruce. Někomu s nulovou zkušeností a kdo třeba nikdy neviděl, jak to někdo připravuje, to může pomoct.

Edit. a třeba s tou vánočkou to někteří jistí třeba špejlema, aby se patra nesesunula, přitom je to tak jednoduché.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat