Kendamil Medi+ pro starší dítě

355
8.5.21 22:56

Kendamil Medi+ pro starší dítě

Hezký večer,
dneska se dcerka osypala po mléku Kendamil (nechápu to, pije ho už delší dobu a dneska se to stalo poprvé). Měli jsme podat další dávky mléka a zjistit jestli se znovu osype - osypala se. Zítra tedy na doporučení lékaře jedu do lékárny pro mléko bez laktózy.
Chtěla bych ji koupit Kendamil Medi+, ale to je jen do 12 měsíců, dcerce je měsíců 19. Myslíte že je blbost ji to mléko koupit a bude lepší vybrat jiné? Nikdy jsem tohle nemusela řešit, tak se nevyznám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9966
8.5.21 23:18

A proč jí ho musíš dávat? V 19m už mléko nepotřebuje, zvlášť, když se po něm osypává…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
8.5.21 23:26
@AnastazieB píše:
A proč jí ho musíš dávat? V 19m už mléko nepotřebuje, zvlášť, když se po něm osypává…

Protože máme láhev mléka k snídani když vstane a láhev mléka když jde spát. Ráno nic jiného nepozře a nenechám ji trpět hlady.
Mám to doporučené dneska od lékaře, že mám zkusit koupit UM bez laktózy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
468
9.5.21 03:36

V každém supermarketu mají plnotuč bez laktózy.. energetické údaje stejné, jak sunar pro velké :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
109
9.5.21 05:12

Složení většiny mlék pro děti 12 měsíců +
Odtučněné mléko 76 % (ta nejhorší varianta mléka), maltodextrin (jednoduchý cukr - ten horší), rostlinné oleje (slunečnicový s vysokým obsahem kyseliny olejové, kokosový, řepkový nízkoerukový, slunečnicový), sušený výrobek mléčné syrovátky, sušená mléčná syrovátka

Udělat mu obyčejné (případně bezlaktózové) plnotučné mléko je výrazně zdravější. Jako fakt. :nevim: A klidně s grankem, UM je taky slazené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
9.5.21 07:12

Taky bych dala normální mléko, v roce a půl UM nepotrebuje, ale pokud máte takový zvyk, lze ho uskutečnit i s tím normálním mlékem. Bez problemu seženeš bez laktózy, hned několik značek, v různých obchodech, za různé ceny.
A nevím, jak jste hned přišli na to ze vadi laktoza. Jako urcite to můžete zkusit, ale čekala bych spíš jiné příznaky, než že se osype, zvlášť pokud do té doby nebyl problém.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
9.5.21 07:27
@Midaku píše:
A nevím, jak jste hned přišli na to ze vadi laktoza. Jako urcite to můžete zkusit, ale čekala bych spíš jiné příznaky, než že se osype, zvlášť pokud do té doby nebyl problém.

Sama jsem si to nenaordinovala :nevim: prostě máme zkusit bez laktózy, tak zkusím. Samozřejmě přes den sleduju co dcera sní a po čem a za jak dlouho se osype. Prý může vadit i nějaká složka v tom mléce (třeba špatná šarže výrobku). Na pohotovosti mi řekl jen to že je to projev alergie, víc nic. Nasadil prášky a zítra budu volat naší dětské abych se domluvila co a jak dál.

Zkusím koupit UM bez laktózy a i to klasické krabicové a uvidím, jestli dceři něco sedne.
Zase si říkám, že kdyby šlo o tu laktózu, přidá se i bolení bříška, průjmy… :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1717
9.5.21 07:48

@MarketaC4 s intoleranci laktózy mám bohaté zkušenosti a takto rozhodne nevypadají. Ale samozřejmě se to může projevovat různě. Pokud to od dveří zkontaktovat doktor na pohotovosti na základě vyrážky, tak bych to vůbec nebrala vazne. Samozřejmě nedáš nic za vyukouseni bezlaktozovyho mlika, ale zkusila bych teda asi ten kendamil, ať víte jestli vadil on nebo laktóza (a i tak tam bude tuna jiných moznosti).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
9.5.21 09:09

V těch umělých formulích je tolik s prominutím srágor, že bych primárně zkusila podat plnotučné kravské mléko. Může reagovat na něco úplně jiného.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
500
9.5.21 09:23

Nebo jinak, dostává jiné mléčné výrobky? Jogurt, pudink, Termix?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
355
9.5.21 15:10

Dnes jsem jí dala plnotučné kravské mléko i mnou odstříknuté mléko a po obou stejná reakce - osypky.
Udělala jsem jí tedy ten Kendamill bez laktózy a po vypití lahve je bez vyrážky. :nevim:
Díky všem za rady, ještě uvidím co mi na to zítra řekne naše dětská.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat