Klíčení hrachu

474
17.3.21 19:12

Klíčení hrachu

Taková blbost, ale už 3× jsem klíčila a 2× vyhodila celou misku hrachu, protože voda pokaždé začne smrdět. Přitom ji vyměňuji i 6× za den. Klíčit se má tři dny. Nemá tu někdo zkušenost, co s tím? A zda ten hrách můžu použít když voda smrdí? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
766
17.3.21 19:22

@Nora4
My jsme to vzdycky ve skole nechavali klicit na navhlcene vate. Nikdy primo ve vode.Uz si ale nepamatuji, jak moc a jestli vubec to smrdelo :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
121
17.3.21 19:47
@Niky2 píše:
@Nora4
My jsme to vzdycky ve skole nechavali klicit na navhlcene vate. Nikdy primo ve vode.Uz si ale nepamatuji, jak moc a jestli vubec to smrdelo :think:

No jasně ;)
Navlhčená vata, pár dní nechat na světle u okna normálně v místnosti, každý den vlhčit (ale aby tam nestála vysloveně voda). Za pár dní to krásně klíčí 8) 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5349
17.3.21 21:24

Já tedy klíčím čočku, ale řekla bych, že princip bude stejný.

Nechám přes noc ve vodě nabobnat, ráno vyleju, nasypu do cedníku a propláchnu čistou vodou. Takhle přes cedník propláchnu po cca 3 dny ráno i večer a vždy vše v pohodě. Nesmí to hlavně být ponořené. Stačí ráno a večer propláchnout čistou vodou a nechat okapat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
18.3.21 17:45

Já klíčím čočku taky na talíři a jen vlhčím, ale hrách jsem četla, že se má klíčit namáčený ve vodě a hlavně ve tmě. Doporučuje se to i přímo v tom receptu, co jsem chtěla dělat, hrách se tři dny namáčí ve vodě a tam klíčí a dál jsem právě četla, že to má byt i ve tmě. Zkusím to proplachování v cedníku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12837
18.3.21 18:01

Právě to má dcera za úkol, tak jsem trochu hledala:
https://www.jimejinak.cz/klicime-cizrnu/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
474
18.3.21 18:46

@Eliška cizrna je ale trošku jiná, nicméně já to vyzkouším a uvidím. S klíčením cizrny jsem problém neměla, ani s čočkou, jen s tím hrachem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat