Kniha pro dívku 9-10let

489
26.3.20 10:18

Kniha pro dívku 9-10let

Doporučíte vhodné knížky pro dívku 9let?
Nyní dcera dočítá knížky ANIČKA A … - to se jí velice líbí, tak něco v podobném duchu?
Koně, pejsky, kočičky spíše ne ;)

Předem děkuji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

26.3.20 10:26

Jsem chtěla doporučit Příbehy na dobrou noc pro malé rebelky. Moc hezká knížka a my máme domů,,klučičí verzi,,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 10:33

Aktuální novinky neznám, ale já jsem v tomhle věku milovala věci od Astrid Lindgrenové Jestli píšeš, že se jí líbí ta Anička, tak asi spíš dětštější věci - Děti z Bullerbynu, Pipi, Emil, Karkulín, My z ostrova Saltkrakan, Madynka.
Detektiv Kalle, Ronja nebo Bratry Lví srdce ještě ne, to by na ni asi bylo ještě moc drsné.

Taky jsem měla hrozně ráda Vlaštovky a Amazonky a další knížky od Arthura Ransomeho, ale to už je taky čtenářsky náročnější, než ta knížka, co píšeš jako příklad.

Ještě si určitě vzpomenu na nějaké další srdcovky, tak je sem dopíšu. :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
624
26.3.20 10:54

Podle prikladu bych doporucila serii Gabra a Malinka, ale nevim, jestli by nebyl problem nareci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2619
26.3.20 11:01

U nás mělo úspěch toto: Ilka Pacovska Sedmý smysl…první díl se jmenuje Ostrov zasvěcení. Je spíš pro holky, ale u nás to uspělo i u kluka. Děti, jednorožci, draci, kouzla… ;)
Knížky, co jsme četli my už naše děti bohužel většinou nebaví

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58895
26.3.20 11:10
@veveronik píše:
Nyní dcera dočítá knížky ANIČKA A … - to se jí velice líbí, tak něco v podobném duchu?
Koně, pejsky, kočičky spíše ne ;)Předem děkuji.

Jé, na tom frčí holka taky. Ted čte od stejné autorky tu serii Případ ukradené… ( cukřenky, štěnete…)
Pak Příběhy pro malé rebelky. Od Lindgrenové třikrát Detektiv Kalle ( Svěřte případ Kallovi).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 11:13

A jinak souhlasím s Lindgrenovou. Tu miluju i jako dospělá :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
507
26.3.20 11:15

Zbožňovala jsem Děti z Bullerbynu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8620
26.3.20 15:49

Ahoj, mám úplně stejnou dceru, právě dočítá poslední 10tou Aničku a víc jich není ;) :lol: Trochu podobná je Ema a kouzelná ZOO, toho je taky 5 dílů, to četla před tím. Od zmiňované Astrid Lindgrenové četla Ronju, ta se jí líbila moc, Děti z Bullerbynu ji nezaujaly. Pipi dlouhou punčochu četla asi před 2 lety, ta se jí také moc líbila, ale je možná pro mladší (dceři je 10 a čte hodně, ale je ještě vkusem holčička a ne puberťačka). Jo teď dočetla také Pět báječných strýčků od Františka Nepila, to se jí líbilo moc, možná i víc než Anička (je to o holčičce Mince). A ještě za poslední půlrok četla Bubetka a Smítko, a Bubetka v Praze, ty se jí také líbily ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26.3.20 16:32

Ještě mě napadl Ende - Nekonečný příběh nebo Děvčátko Momo a ukradený čas, ty jsou obě fajn.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 13:27

@veveronik Ahoj,moje dcera je od malička knihomol, mám po ní hodně knížek z toho období. Kdybys měla zájem, tak nějaké vyfotím a pokud bys chtěla, můžu za levný peníz prodat :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.3.20 18:10

Ještě jsem si vzpomněla na M. Drijverovou
Táta nemá smutky rád, Táta pro radost i pr zlost a Táta k příštím Vánocům - nevím jak přesně jdou po sobě a domov pro marťany

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4121
30.3.20 20:39
@veveronik píše:
Koně, pejsky, kočičky spíše ne ;)Předem děkuji.

Knížky o Aničce miluji i obě dcery. Líbí se jim take knihy od Lindgrenové, hlavně Pipi, Ronja a Děti z Bullerbynu. Potom čtou takové ty příběhy o zvířátkách se šťastným koncem… A líbí se jim série Čarodějnice školou povinné. To mohu doporučit. No a mám tu pro ně nachystanou sérii Správná pětka. To by je také mohlo bavit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
102
31.3.20 07:20

Nekonečné prázdniny (to je příhodné v téhle době), je to příběh holky a kluka, kteří zachrání psa, Domov pro Marťany - o hledání přátelství a životě s postiženým sourozencem, Tamarín a pomeranč, o málo známých zvířatech v ZOO (pohádka, ale pro starší děti), Sísa Kyselá -legrace o dětech, Luisa a Lotka (rozdělená dvojčata si vymění role), Velké trápení (rozvod rodičů a dětský domov).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama