Kočka celé dny ječí

1104
18.5.16 15:07

Kočka celé dny ječí

Zdravim,
mame problém s kockou.
Mame kocku 7 let starou, samozrejme kastrovanou. Doposud jsme bydleli v byte a nebyl problem. Nyni jsme se prestehovali do domku a kocka cele dny rve. Patrne chce ven. V soucasne dobe to ale neni mozne. Nemame pozemek oddeleny od sousedu. Kdyz jsme venku, tak kocku ven bereme a hlidame. Ale samotnou ji venku nechat nemuzeme. Jednak nechci, aby lezla po zahrade sousedům a navic proleze pod brankou ven na ulici a to uz nechci vůbec.
Kocka ale jeci cele dny. Kdyz to nascitam, je to nekolik hodin denne a ja uz mam nervy jak spagaty. Nepomaha okriknout, placnout, nic. Za chvili poletim z okna ja nebo kočka, je to vazne k nevydrzeni. :zed: :zed: :zed:
Musim tedy podotknout, ze ona je hlasitejsi povahou, ale toto bych prirovnala ke stavu, kdyz se mrouskala.
Nemate nejaky tip, co by pomohlo? Mame jeste jednu a ta je v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

24365
18.5.16 15:13

Pustit ven a nebo vydržet to ječení :mrgreen: vadila by sousedům?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2476
18.5.16 15:16

@Luca82 No já nevím, u nás v menším městě chodí kočky běžně ven. Ploty je nezastaví, umí po nich vyšplhat a tadá mažou pryč. Když chce ven, tak bych ji asi pustila, proč ji držet doma?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
330
18.5.16 15:18

Když je vykastrovaná, tudíž ti nehrozí koťata, a je standardně odčervená a očkovaná, pusť ji ven.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5458
18.5.16 15:20

@Luca82 já bych kočičku pouštěla ven. Je to zvíře, brali jste ji ven, takže poznala, jak chutná svoboda. Nebránila bych jí. A plot ti nezaručí, že kočka zůstane jen na vašem pozemku. My máme zahradu oplocenou a přesto náš kocour běhá všude možně, stejně tak, jako jsou cizí kočky u nás. Takže buď čičinu pustíš ven, nebo se obě zblázníte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
18.5.16 15:29

No ja nevim. 7 let byla ciste bytova, nechci pak sbirat placku nekde ze silnice.
Navic je celkem nachylna na zmeny teploty (cornish rex), takze jak ji ofoukne, ma hned nudli. Mozna byla chyba pustit ji ven, ted se toho dozaduje :think:
Zase ja nevim, majitele kocek, co je nechavate bezne litat venku, kocka vsude vleze, tak zase ze by se mi mela valet na gauci, kde jsou male deti, kdyz nevim, v jakem kde lezla bordelu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3292
18.5.16 15:30

Naše kočka by se taky doma zavřená uřvala k smrti. Stačí mi chvilku a už letí ven. Proč musí být zavřená doma? Sousedi by nepřežili, kdyby jim tam vlezla přes plot?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8449
18.5.16 15:31

Kočku jakýkoli normální plot nezastaví, neměli jste ji brát vůbec ven…
Blbé je, že není zvyklá, takže mám obavy, že by se jí fakt mohlo něco stát.
Vůbec nevím, jak bych toto řešila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15255
18.5.16 15:36

Tak na kočku přišlo jaro! Ani kastrování nezabrání úplně projevům přirozeného chování. Venku cítí kočičí pachy a proto takhle vyvádí. Neboj, za pád dní ji to přejde. Do té doby to chce jen pevný nervy. Ale nebála bych se ji pustit ven. Ujímám se koček z paneláků, když majitele zaskočí přirozené chování zvířete (ani kastrace z nich neudělá gaučáka) a všechny se i po několika letech v bytě adaptovali na pobyt venku. Vysaď si na zahradu kozlík nebo šantu kočičí a kočka se bude držet okolo nich. A u souseda na zahradě to není žádná tragedie…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
18.5.16 15:38
@Sany80s píše:
Kočku jakýkoli normální plot nezastaví, neměli jste ji brát vůbec ven…
Blbé je, že není zvyklá, takže mám obavy, že by se jí fakt mohlo něco stát.
Vůbec nevím, jak bych toto řešila.

No asi nemeli. To je fakt. Na druhou stranu ono to jde tezko uhlidat. Mame francouzske okno na terasu do zahrady. Takze staci nechat pootevrene, nebo deti odbehnou do obyvaku a kocka ciha a hned je venku. Tezko se to uhlida.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20308
18.5.16 15:40

My mě kočku 8 let v bytě a ted je na baráku a pustila jsem ju ven hned, jinak by mi hráblo.
jediný cose jí může stát že ju přejede auto. nic víc. podle mně kočka si to musí poznat to teritorium sama a pak pohoda..

a s tím kde se válí nic nenaděáš..
děti budou mít lepší imunitu..navíc kočka není prase a hoodně často se umejvá. takže toho bych se nebála.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
18.5.16 15:41
@Janli píše:
Tak na kočku přišlo jaro! Ani kastrování nezabrání úplně projevům přirozeného chování. Venku cítí kočičí pachy a proto takhle vyvádí. Neboj, za pád dní ji to přejde. Do té doby to chce jen pevný nervy. Ale nebála bych se ji pustit ven. Ujímám se koček z paneláků, když majitele zaskočí přirozené chování zvířete (ani kastrace z nich neudělá gaučáka) a všechny se i po několika letech v bytě adaptovali na pobyt venku. Vysaď si na zahradu kozlík nebo šantu kočičí a kočka se bude držet okolo nich. A u souseda na zahradě to není žádná tragedie…

Presne. Ona stoji u otevrene ventilacky a nasava vzduch z venku a rve.
Zasadim. Diky za radu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
18.5.16 15:46
@Pajka89 píše:
Naše kočka by se taky doma zavřená uřvala k smrti. Stačí mi chvilku a už letí ven. Proč musí být zavřená doma? Sousedi by nepřežili, kdyby jim tam vlezla přes plot?

Ona nemusi lezt pres plot. Mame se sousedy spolecnou prichodovou cestu ke vchodovým dverim zatim. Takze to jen obejde a je u nich na zahrade. A zase nemuzu chodit k nim na zahradu ji vyhanet.
V lete to bude vyresene snad. Takze beru to tak, ze kdyz tam vnikne nelegalne pres plot, tak za to nemuzu, kdezto takhle ji k nim v podstate poustim s mym vedomim :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2445
18.5.16 16:57

Měli jsme bytovou, odstehovali se na barak, chodila ven na zahradu. strezila jsem ji jako oko v hlave, bala jsem se o ni. plot neumela prelezt. ale jednou se ji povedlo utéct pod brankou a uz se nevratila :,( hledala jsem ji cele dny, noci, tydny…porad jsem obrazela okoli a nic. dodnes si to vycitam a i po dvou letech po ocku na procházkách koukam jestli třeba nekde nahodou…
pry pomaha dat kocce obojek, drzi se vic doma. takovy ten co se rozepne kdyby se nekde zachytila. pokud ji pustis, zkus aspoň to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama