Kočka kálí do postele

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Natálie7201
Nováček 1 příspěvek 21.03.18 11:50
Kočka kálí do postele

Dobrý den, pořídili jsme si kotatko, teď mu je asi pul rok. Jednou, když byl malý nedošel na toaletu a vydělal se nám do postele. Vzali jsme to, ze je maly a nebyl u nás dlouho. Predevcirem se však zase vydělal do postele, museli jsme vyhodit celou perinu. Včera se to opakovalo zase. A dnes, když už jsme museli vytáhnout spacak, protože podelal všechny periny co jsme měli, se vydělal i do spáchali. Zachod ma čistý a strašně se o nej porad stejně jako predtim. Už jsme z toho zoufalí, nevíte někdo, proč by to mohl dělat?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18538 příspěvků 21.03.18 11:53

Nezměnilo se u vás doma něco, nebo nemůže být kvůli něčemu stresovat? Nás většinou kočka za něco trestá, když se nám někam vyčůrá. Nebo zkusit změnit záchod, zakrytý, otevřený, jiné stelivo..

Poisson28
Kecalka 330 příspěvků 21.03.18 12:04

Mám kočky dvě, a můžu říct, že jsou to zvířátka zlomyslná :mrgreen: Obvykle se mstí. Za to, že jsme na noc odjeli (asi třikrát pak kočka vlezla ke mně do postele a počurala deku přímo na mně :zed: ), že jsme vyměnili její oblíbený koberce za plovoučku, že přišel do rodiny pes. Obvykle to bylo jen jednou, aby nám jako dala na srozuměnou, že se jí to nelíbí (dělá to jen jedna, která je na mně hrozně závislá). Změna steliva, záchůdku (tvar, materiál), změna polohy misek na jídlo, změna krmiva, někdo je moc doma a narušuje klid (třeba když byl můj manžel tři týdny doma na nemocenský a furt jela televize, přičemž kočky zvyklý na klid přes den)… Už jsem slyšela i o případech, kdy takto kočka reagovala na hádky a stres v rodině. Může to mít 100+1 důvod, ale bývá to vždy nějaká změna.

Jednou mi takhle chodila kočka čůrat na předložku k vaně - asi až na potřetí jsem si všimla, že je ta moč lehce růžová - veterina - zánět. Upozorňovala mě tak na svůj tělesný problém. Každopádně doporučuju navštívit veta - zaprvé vyloučí onemocnění, a za druhé bych se s ním rovnou domluvila na kastraci (vím, že to pomáhá u značkujících kocourů, my měli vždy jen kočky-holky, tak nemám přímou zkušenost.

GabinkaCh
Ukecaná baba ;) 2098 příspěvků 21.03.18 12:07

Máš svatou trpělivost 8o

aiwwa
Extra třída :D 14190 příspěvků 21.03.18 12:09

Pořiďte ještě jednu bedýnku s kočkolitem, náš kocour toto udělal asi třikrát, pokaždé když jsem byla delší dobu mimo domov a byl sám jen s manželem. Ale spíš to žádný „naschvál“ nebude, kočky si značkují teritorium. Možná začíná pohlavně dospívat, přece jen hormony dokážou i úplně bezproblémovou kočku vykolejit. Domluvila bych tak za dva, tři měsíce kastraci jestli teda jí máte v plánu. A taky by nebylo od věci zajít na veterinu, může mít třeba nějaký zdravotní problém. A odčervujete?

a dělá to když jste doma nebo když je tam sám. zamezila bych mu dočasně přístup do ložnice, třeba je jen nevybouřený. nikdo ti přesnou příčinu neřekne, ale rozhodně to opakuje na tom samém místě, protože si to prostě pamatuje, takže i když vše vyčistíš, už to bude takové jeho „strategické místo“.

Ještě ti chci napsat důležitou věc, rozhodně kocoura netrestejte, to by situaci nepomohlo. Věřím, že je to k vzteku a člověk má v první chvíli sto chutí po kočce něco hodit, ale zachovejte klid.

Držím palce

aiwwa
Extra třída :D 14190 příspěvků 21.03.18 12:12
@Poisson28 píše:
Mám kočky dvě, a můžu říct, že jsou to zvířátka zlomyslná :mrgreen: Obvykle se mstí. Za to, že jsme na noc odjeli (asi třikrát pak kočka vlezla ke mně do postele a počurala deku přímo na mně :zed: ), že jsme vyměnili její oblíbený koberce za plovoučku, že přišel do rodiny pes. Obvykle to bylo jen jednou, aby nám jako dala na srozuměnou, že se jí to nelíbí (dělá to jen jedna, která je na mně hrozně závislá). Změna steliva, záchůdku (tvar, materiál), změna polohy misek na jídlo, změna krmiva, někdo je moc doma a narušuje klid (třeba když byl můj manžel tři týdny doma na nemocenský a furt jela televize, přičemž kočky zvyklý na klid přes den)… Už jsem slyšela i o případech, kdy takto kočka reagovala na hádky a stres v rodině. Může to mít 100+1 důvod, ale bývá to vždy nějaká změna.Jednou mi takhle chodila kočka čůrat na předložku k vaně - asi až na potřetí jsem si všimla, že je ta moč lehce růžová - veterina - zánět. Upozorňovala mě tak na svůj tělesný problém. Každopádně doporučuju navštívit veta - zaprvé vyloučí onemocnění, a za druhé bych se s ním rovnou domluvila na kastraci (vím, že to pomáhá u značkujících kocourů, my měli vždy jen kočky-holky, tak nemám přímou zkušenost.

Ale prosím tě, nepřisuzuj zvířeti lidské vlastnosti. Kočka se fakt nemstí. Je to reakce na nějaký stres, počůrala ti deku, aby s tě označkovala. Já vím, že to zní zvláštně, ale zkus se juknout na nějaký díl pořadu „Kočka není pes“, dávají na čt1, Klára Vodičková tam několikrát vysvětlovala, že kočka si značkováním řeší nejistotu nebo strach, není to nic o pomstě.

Russet
Echt Kelišová 8265 příspěvků 21.03.18 12:14
@aiwwa píše:
Ale prosím tě, nepřisuzuj zvířeti lidské vlastnosti. Kočka se fakt nemstí. Je to reakce na nějaký stres, počůrala ti deku, aby s tě označkovala. Já vím, že to zní zvláštně, ale zkus se juknout na nějaký díl pořadu „Kočka není pes“, dávají na čt1, Klára Vodičková tam několikrát vysvětlovala, že kočka si značkováním řeší nejistotu nebo strach, není to nic o pomstě.

Nebo nemoc?

aiwwa
Extra třída :D 14190 příspěvků 21.03.18 12:15
@GabinkaCh píše:
Máš svatou trpělivost 8o

tak co jí zbývá, zvíře není věc, je to zodpovědnost. a evidentně to řeší. co bys dělala ty?

aiwwa
Extra třída :D 14190 příspěvků 21.03.18 12:16
@Russet píše:
Nebo nemoc?

jojo nemoc taky, jak jsem psala v tom prvním příspěvku, vzala bych kočičáka na kontrolu k veterináři, koupila ještě jednu bedýnku a zamezila přístup do ložnice, víc mě nenapadá.

aiwwa
Extra třída :D 14190 příspěvků 21.03.18 12:18

Ještě mě napadla jedna věc, změnit krmivo. Jo a náš kocour, když měl zánět močáku, tak čůral v koupelně na dlaždice a díky tomu jsme poznali, že mu něco je.

Markéta80
Hvězda diskuse 38260 příspěvků 21.03.18 12:23

Co takhle zamezit přístup do postele ;) By se k posteli kočka ani nepřiblížila :mrgreen:.Ve stresu by nebyla kočka ale já :mrgreen:

aiwwa
Extra třída :D 14190 příspěvků 21.03.18 12:27
@Markéta80 píše:
Co takhle zamezit přístup do postele ;) By se k posteli kočka ani nepřiblížila :mrgreen:.Ve stresu by nebyla kočka ale já :mrgreen:

jojo, taky jsme měli v plánu, že kocour do postele nepůjde, já byla striktně proti…nojo no, ale náš kocour je teda extrémně čistotný. :mrgreen:

Markéta80
Hvězda diskuse 38260 příspěvků 21.03.18 12:38

@aiwwa pokud by mě někdo kadil do postele tak by tam nemohl, to ani štěně se tam nevykadí. Vyčůrat to se stalo ale spíš naší blbostí ale tohle to by zvíře udělalo jen jednou. Zlatej pes :mrgreen:

Lenka_Hal
Závislačka 3989 příspěvků 21.03.18 12:39

Nam takhle prvni kocour jako kote kaknul pod synuv stul…a muzu rict, ze tim se to misto stalo problematicke pro vsechny nasledujici kocky. Prvniho nam odnesl kojot, druhy sam utekl, treti uz doufam zustane :) A oba nasleduji kocouri se dvakrat pokakali na stejne misto (plus bedynka samozrejme)…nikam jinam! On je ted proste popleteny a mysli si, ze je to jeden ze zachodu, protoze at cistis jak chces, neco malo vzdy uciti…dbala bych na bedynce s kockolitem (nektere kocky jsou navic citlive na cistotu bedynky, typ kockolitu, klid kolem atd), chvalit, kdyz jde tam a pokud to jde, mistnost s posteli na delsi dobu pred kockou zavirat.

berusa.m
Závislačka 2547 příspěvků 21.03.18 12:40

@aiwwa Mimo diskuzi…ale už dávno jsem ti chtěla říct, že máš nádhernou profilovku :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Tatínci youtubeři: Divočiny, co mámy raději nevidí

Čas se svými dětmi tráví před kamerou, královsky se u toho baví... a přitom... číst dále >

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Články z Expres.cz

Jiří Čunek debatoval s nejslavnější českou transsexuálkou. A bylo to ostré!

FTV Prima na svém Facebooku už nějakou dobu vysílá online pořad s názvem... číst dále >

Zoufalý otec Meghan Markle: „Budu dělat ostudu, dokud se mnou nezačne komunikovat!“

Otec Meghan Markle dál útočí na Kensingtonský palác v médiích a vyhrožuje, že... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství krásy herečky Halle Berry: cvičení a silný vývar z kostí

V jednapadesáti letech vypadá Halle Berry stále skvěle, může za to cvičení a... číst dále >

Pět nenápadných signálů vašeho těla, které byste neměli přehlížet

Možná i vy patříte k lidem, kteří nikdy nemají čas zajít k lékaři na... číst dále >

Reklama