Kočka se vzteklinou

Anonymní
1.10.20 09:20

Kočka se vzteklinou

Zdravím, vyzná se někdo ve vzteklině? Jestli chápu dobře, ten vztrklinovy virus je vylučován max týden před vypuknutím nemoci? Takže třeba kočka, která mě kousla, když se lekla a stalo se to cca přes 3 měsíci, by byla už dávno mrtva?
Dík :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16319
1.10.20 09:33
@Anonymní píše:
Zdravím, vyzná se někdo ve vzteklině? Jestli chápu dobře, ten vztrklinovy virus je vylučován max týden před vypuknutím nemoci? Takže třeba kočka, která mě kousla, když se lekla a stalo se to cca přes 3 měsíci, by byla už dávno mrtva?
Dík :think:

ano, při vzteklině umírá kočka do 5 dnů

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 09:38
@stinga píše:
ano, při vzteklině umírá kočka do 5 dnů

haa$88)*
Aha, díky! A je taky pravda, že ten virus před vypuknutim se vylučuje skrze slin jen pár dnů před tou smrti? (Když je to u té kočky tak rychle)

• Citovat
  • Nahlásit
24996
1.10.20 09:39

A ty máš proč podezření? Kočka je mrtvá?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.10.20 09:41

Neee, spíš tak že zvědavosti,.

• Citovat
  • Nahlásit
1055
1.10.20 09:43

Jestli te pokousala ceska micka a ne nejaka toulavka v zahranici, tak vzteklinu na 99,999999% nemela.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
1.10.20 09:57
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1.10.20 10:01

Tady je video v poslední fázi u lišky
https://youtu.be/0Pt5mLB0UkQ

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3532
1.10.20 10:09

Kdyby tě před 3 měsíci kousla vzteklá kočka, byla bys už nemocná. A to nevyléčitelně. Údajně - dle info veteriny - se na našem území vzteklina nevyskytuje již několik let (asi 15 nebo tak nějak).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20867
1.10.20 10:11

To uz bys byla mrtva i ty, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14432
1.10.20 14:22

Vzteklina je u běžných zvířat v ČR vymýcená, můžeš ji chytit leda od netopýra a to se musíš hodně snažit být debil, aby tě pokousal netopýr.

Pokud tě kousla kočka, ke které ses blbě chovala, tak to zjevně není projev vztekliny.

Obecně rány po kousnutí je potřeba hodně dezinfikovt, mnohdy se dost hodí i lékař, porotože to může být úzká rána co jde do hloubky a to hnisá dost ošklivě.

Ale pokud to bylo před třemi měsíci a rána se zahojila, tak zjevně neumíráš ani na sepsi, ani na vzteklinu ani na nic jiného - to by sis všimla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
347
1.10.20 14:46

Já se vetřu s dotazem, zakladatelko promiň. Nevíte někdo, proč se teda pořád dávají ty nepříjemné injekce proti vzteklině, když se pes nedohledá? Pokud tu nebyl teda 15 let potvrzený případ. Čerstvá zkušenost - starší paní v sousedství vběhl na dvůr pes, pokousal ji, nedohledali ho a očkování podstoupila, prý hnus, neptala jsem se jí teda, zda jí dali na výběr, já jsem přemýšlela a asi bych odmítla, vždyť pravděpodobnost je téměř nula ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1176
3.10.20 17:33
@mojara píše:
Já se vetřu s dotazem, zakladatelko promiň. Nevíte někdo, proč se teda pořád dávají ty nepříjemné injekce proti vzteklině, když se pes nedohledá? Pokud tu nebyl teda 15 let potvrzený případ. Čerstvá zkušenost - starší paní v sousedství vběhl na dvůr pes, pokousal ji, nedohledali ho a očkování podstoupila, prý hnus, neptala jsem se jí teda, zda jí dali na výběr, já jsem přemýšlela a asi bych odmítla, vždyť pravděpodobnost je téměř nula ne? :think:

Protože to mohl být pes dotažený ze zahraničí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51128
3.10.20 18:11

@mojara vidíš, známého loni pokousal pes a dr. prohlásila, že pokud to nebyl netopýr, tak žádné injekce netřeba. Jen to vyčistila, ošetřila a ujistila, že od psa u nás vzteklinu nedostane.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama