Reklama

Kocour a struvity

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kačí86
Povídálka 12 příspěvků 13.07.18 19:35
Kocour a struvity

Dobrý podvečer, mám doma kocoura a dvě kočky. Starost mi dělá kocour (1 rok, vesnická směska, ale vypadá prý jako malá mainská mývalí dle vet, kastrovaný). Tři týdny ho léčí na vet. klinice, protože čůral krev. Dostal troje atb, dneska dělán rozbor moči a prý je tam stále slabý zánět, vet by to nechal bez atb, prý se tvoří struvity a ty dráždí močový měchýř, tím pádem je z z toho zánět. Málo pije a ph moči je nad 7,5. Má víc pít a snažit se okyselit moč(Zítra si seženu pastu uro-pet. O to, aby více pil, se snažím. Koupila jsem fontánku..tu rozebere, roznese po bytě a stejně z ní nepije. Přitom pije nejvíce ze všech koček, co jsem kdy měla, ale nemám zkušenosti s kocoury jen s kočkami. Vařím vývary. Napije se jednou…pak už ne, mléko z DM, mléko pro koťata, konzerva s vodou.) Nevypadá, že by mu něco bylo, jen ta krev v moči, hraje si, jí normálně. Krmím ho acana cat pacifica a taste of the wilde river, protože další kočka je alergická na kuřecí; konzervy jsou od firmy Falco. Pokud jste byli v podobné situaci, prosím o radu, jak dále postupovat nebo jaké ne-kuřecí granule koupit, aby se kocourův zdravotní stav zlepšil. Za jakoukoliv radu budu ráda. Předem děkuji. Katka

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 13.07.18 19:42

Tak já musím z důvodu častých zánětu a tvorby písku dávat veteráni granule na struvity. A je bez zánětu už.

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 13.07.18 19:43

@Kačí86 to ti neporadili vět granule? Mám na nich i psa a fakt bto funguje

Kačí86
Povídálka 12 příspěvků 13.07.18 19:55

Na klinice je pokaždé jiný veterinář (každý radí něco jiného), poslední po telefonu radil, aby víc pil a někde jsem si sehnala pastu uro-pet, když jsem říkala, že si tam zítra k nim dojedu, že to není problém, říkal, že dobře, ale mohu si ji sehnat i jinde a nemusím jezdit. Dávkování si mám najít na internetu… Jinak tam vedou Calibru a hills…ale můj problém je, že tam nemůže být kuřecí maso a mohou to i zdravé kočky. Můj vesnický veterinář mi na vše předepíše Sanabell, protože ho ta značka podporuje… Já neznám všechny značky a neorientuji se v tom… proto děkuji za rady zde

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 13.07.18 19:59

@Kačí86 máme calibru myslim. Pastu občas používáme.no to je divná veterina. Nemůžeš je při krmení oddělit?

Kačí86
Povídálka 12 příspěvků 13.07.18 20:10

Při krmení je nemohu oddělit, mají granule k dispozci pořád a dohromady. Tu jednu jsem asi ani nikdy neviděla jíst, pít (má jen 3 kg…je hodně plachá), nemám klasické čistokrevné kočky, všechny jsou zachráněné a nechtěné vesnické směsky…ale Matěje jsem piplala od 10ti dnů na flašce…

Martina712
Kecalka 183 příspěvků 2 inzeráty 13.07.18 20:21

Mam zkusenost, ale s kockama ne s kocourem, ale to je myslim fuk. Urcite co nejdriv zacni davat uro-pet pastu. S pastou byly kocky v pohode a jak jsme vysadili, zacaly hned zas ucuravat. Taky jsme davali acanu jako ty a nebyl s ni problem. Taste of wild jsme dali jednou a bylo to po nich o dost horsi, takze ty bych na tvym miste kocourovi nedavala. Meli jsme i granule od veta, ale byla to jen sama kukurice a kocka po ni hrozne ztloustla a porad jen spala, takze jsme je zrusili a davali tu acanu a s uro-petkou v pohode. Daji se koupit i levnejsi alternativy pasty a mam vyzkouseno, ze taky fungujou. Jinak s tim pitim je to u kocek tezky.. davali jsme vyvar, vodu do konzervy ale nakonec se nam osvedcilo davat jim vodu trochu do granuli. Krmili jsme je rano a vecer, vzdycky 3/4 panaka vody a panaka granuli. A vzdycky to vypily pekne.taky holky pily radi z umyvadla a tak, proste to zkouset a snazit se, aby se kocka hejbala a nezadrzovala moc dlouho v sobe. No a na zaver uplne nejlepsi v boji proti kamenum je nechat kocku behat venku. Po odstehovani do domecku se zahradou uz nebyla potreba zadna pasta… drzim vam palce, vim jakej hroznej boj to je. :kytka:

Proto02
Ukecaná baba ;) 1351 příspěvků 13.07.18 20:22
@Kačí86 píše:
Dobrý podvečer, mám doma kocoura a dvě kočky. Starost mi dělá kocour (1 rok, vesnická směska, ale vypadá prý jako malá mainská mývalí dle vet, kastrovaný). Tři týdny ho léčí na vet. klinice, protože čůral krev. Dostal troje atb, dneska dělán rozbor moči a prý je tam stále slabý zánět, vet by to nechal bez atb, prý se tvoří struvity a ty dráždí močový měchýř, tím pádem je z z toho zánět. Málo pije a ph moči je nad 7,5. Má víc pít a snažit se okyselit moč(Zítra si seženu pastu uro-pet. O to, aby více pil, se snažím. Koupila jsem fontánku..tu rozebere, roznese po bytě a stejně z ní nepije. Přitom pije nejvíce ze všech koček, co jsem kdy měla, ale nemám zkušenosti s kocoury jen s kočkami. Vařím vývary. Napije se jednou…pak už ne, mléko z DM, mléko pro koťata, konzerva s vodou.) Nevypadá, že by mu něco bylo, jen ta krev v moči, hraje si, jí normálně. Krmím ho acana cat pacifica a taste of the wilde river, protože další kočka je alergická na kuřecí; konzervy jsou od firmy Falco. Pokud jste byli v podobné situaci, prosím o radu, jak dále postupovat nebo jaké ne-kuřecí granule koupit, aby se kocourův zdravotní stav zlepšil. Za jakoukoliv radu budu ráda. Předem děkuji. Katka

Přesně tohle jsme měli u nalezeného odrostlejšího kotěte. Vyšetření, zjištění struvitů. Odlěčil se zánět a nasadila se dieta Hills. Na ní profituje 11 let a je bez potíží.

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 13.07.18 20:30
@Kačí86 píše:
Dobrý podvečer, mám doma kocoura a dvě kočky. Starost mi dělá kocour (1 rok, vesnická směska, ale vypadá prý jako malá mainská mývalí dle vet, kastrovaný). Tři týdny ho léčí na vet. klinice, protože čůral krev. Dostal troje atb, dneska dělán rozbor moči a prý je tam stále slabý zánět, vet by to nechal bez atb, prý se tvoří struvity a ty dráždí močový měchýř, tím pádem je z z toho zánět. Málo pije a ph moči je nad 7,5. Má víc pít a snažit se okyselit moč(Zítra si seženu pastu uro-pet. O to, aby více pil, se snažím. Koupila jsem fontánku..tu rozebere, roznese po bytě a stejně z ní nepije. Přitom pije nejvíce ze všech koček, co jsem kdy měla, ale nemám zkušenosti s kocoury jen s kočkami. Vařím vývary. Napije se jednou…pak už ne, mléko z DM, mléko pro koťata, konzerva s vodou.) Nevypadá, že by mu něco bylo, jen ta krev v moči, hraje si, jí normálně. Krmím ho acana cat pacifica a taste of the wilde river, protože další kočka je alergická na kuřecí; konzervy jsou od firmy Falco. Pokud jste byli v podobné situaci, prosím o radu, jak dále postupovat nebo jaké ne-kuřecí granule koupit, aby se kocourův zdravotní stav zlepšil. Za jakoukoliv radu budu ráda. Předem děkuji. Katka

Z diet je jako jediná bezkuřecí (rybí) dieta značky Specific. Tu uro pastu určitě kupte. Také k té dietě pořiďte i dietní konzervy, ty řeďte čajem (odvarem) z bylinky Chanca Piedra, ta pomáhá nejlépe.
Hodně štěstí

Zkai
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 67 inzerátů 13.07.18 20:57

Konzervy i granule s oznacenim c/d nebo s/d dle veterináře, Hills a Katovit mívaly i vice příchutí.

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 13.07.18 21:00
@Zkai píše:
Konzervy i granule s oznacenim c/d nebo s/d dle veterináře, Hills a Katovit mívaly i vice příchutí.

Podívej se na složení, všude je buď drůbeží nebo rovnou kuřecí.

Zkai
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 67 inzerátů 13.07.18 21:19
@MáškaMarie33 píše:
Podívej se na složení, všude je buď drůbeží nebo rovnou kuřecí.

Koukla jsem na zoohit, u katovitu o drubezi u dalších příchuti nepisou a ještě vlastně taky byla celkem k jídlu Integra a tam píšou o drubezi jen u rybich. Ale buhvi jak to je..

Blba situace. Ještě jestli musejí jist všichni stejné. Je to pekelně drahé.

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 13.07.18 21:33
@Zkai píše:
Koukla jsem na zoohit, u katovitu o drubezi u dalších příchuti nepisou a ještě vlastně taky byla celkem k jídlu Integra a tam píšou o drubezi jen u rybich. Ale buhvi jak to je..Blba situace. Ještě jestli musejí jist všichni stejné. Je to pekelně drahé.

Jo, to taky, nenechávala bych jim granule nonstop, nakrmila 2-3× denně a nazdar. Proč by měly ostatní zdravé kočky žrát urinální dietu? To je špatně.

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 13.07.18 21:37
@Zkai píše:
Koukla jsem na zoohit, u katovitu o drubezi u dalších příchuti nepisou a ještě vlastně taky byla celkem k jídlu Integra a tam píšou o drubezi jen u rybich. Ale buhvi jak to je..Blba situace. Ještě jestli musejí jist všichni stejné. Je to pekelně drahé.

U toho Kattovitu se zase můžeme jen dohadovat, jakého druhu je „maso a živočišné produkty“, osobně tipuju to drůbeží.

g.sandova
Závislačka 3645 příspěvků 13.07.18 22:03

@Kačí86 aha, já jídlo nenecháváme k d dispozici. Tak začněte pastou

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Co bude Kristelová řešit na YouTube? Záhadnou věc, kterou nikdo nezná

Moderátorka Kateřina Kristelová se rozhodla začít natáčet videa na YouTube,... číst dále >

Bláznivý spot brněnské policie: Proč na něm strážník bojuje s kozou?

Být městským policistou sice neznamená dennodenně nasazovat život, rozhodně... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Reklama