Kojené dítě nechce jíst

1638
23.10.15 07:08

Kojene dite nechce moc jist

Dobry den,
Trapí me ma 19mesicni dcera s jidlem. Je kojena a uprednostnuje prso. Nechce moc jist. Sni kousrk rohliku nebo chleba a hned vyžaduje prso. To same u obedu…Kojime vlastne celý den. Zkouselajsem ji během dne říct NE, ale byl histerický záchvat. Je mi jasne, že už v mlékunemam tolik vitamínu…od 5měsíců, kdy jsem zacla davat příkrmy bylo vše v pořadku. Jedla masozeleninové příkrmy, ovocné…vše nadtalo před měsícem. Skoro nic nejí jen prso. Co poradite?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14121
23.10.15 07:13

Zalepit prsa, říct že jsou bolavá a prostě nedat a utnout kojení. Teď mě zastánkyně kojení ukamenují, ale já si fakt myslím, že v tomto věku dítě kojit nepotřebuje a mléčnou dávku může dostat i z jných zdrojů než UM. připrav se na pár dní vztekání, ale pak bude líp. bohužel už zjistila, že si to vyřve, takže o to to bude horší. Syn mě takhle zase zlobil s UM. Doháněl s ním večer málo jídla přes den a já byla ráda, že aspoň něco jí. No, odrovnal si tím zuby a jakmile jsem UM nedala, tak začal podstatně lépe jíst. Jinak obě děti mi kolem tohoto věku začaly zlobit celkově s jídlem, takže to klidně může být i věkem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21984
23.10.15 07:18

@terka a Pokud to je najednou, dite není nemocné, nerostou zuby, tak bych to utla nebo zredukovala na rano a vecer. At si klidne hysterci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
brko
23.10.15 07:26

Ahoj, vůbec to neřeš, co jsem zpozorovala, tak mnoho děti ji jakoby ve vlnách-mám skoro stejně starou dceru a je to podobné. Jakmile ji rostou zuby, tak je na prsu pořád. Asi před 3 měsíci začala mít období, ze najednou nechtěla domácí stravu, tak jsem začala kupovat skleničky a to zabralo. Pak jsem zjistila, ze ji jde hlavně o skleničku jako takovou -dava na ní během krmení víčko, takže teď ji to míchám půl na půl s domácími přikrmy, aby to nepoznala. :oops:.A dokojuju vždy. Napadlo mě, jestli tvoje malá nechce třeba papat sama. Možná bych zkusila i tu skleničku, ač jsem jejich odpůrce, ale sama jsem na ně musela částečně přejít.
A fakt buď v klidu, jídlo ji nenut a kojení ji neodpirej. :hug:

• Citovat
  • Nahlásit
60097
23.10.15 07:31

@terka a prostě nedat prso.. když si ho po prvním vzteknutí vynutí, tak neuděláš nic. Téměř výhradně kojit v tomto věku pro ni není fakt dobré :think: jasné, koj, ale co se týče základního jídla, nenahrazovala bych ho mlékem :think: mmchdm, pokud jí rostou tesáky, udělala bych výjimku, jinak ni :think: :think:

Příspěvek upraven 23.10.15 v 07:37

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
brko
23.10.15 07:31

Teď ještě pozorněji čtu, ze ti vlastně celou dobu jedla normálně. Takže si myslím, ze má jen nějaké „svoje“ období. O důvod víc, proč s kojením nepřestávat. Věřím, ze se to upraví samo.

• Citovat
  • Nahlásit
5286
23.10.15 07:36

@terka a U nás je to samé, moje 14.měsíční dcera stále dává přednost kojení před jidlem, ráda ochutná, ale všeho sní minimum. Prospívá dobře, mě doktora radila kojení neomezovat. Ve vašem případě je to možná jen období, jak přišlo zase odezní ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3509
23.10.15 07:45

@terka a Ahoj, jidlo nabizej, nenut. Kdyz bude potreba, tak nakoj. Mohou to byt klidne zuby.

S kojenim bych nekoncila. To, ze prestanes kojit, neznamena, ze bude jist. Tak at pak nezakladas diskuzi „Mam nejedlika, co s tim“.

Dulezite je jidlo stale nabizet a pokid pomuze treba sklenicka, jak pise @brko, tsk proc to tak neudelat :) Casem to prejde.

U vas to jsou podle mne zuby. At to brzy prejde :)

PS: mam 18-ti mesicni, co ji jako vrabec :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1387
23.10.15 08:02
@nozu píše:
Zalepit prsa, říct že jsou bolavá a prostě nedat a utnout kojení. Teď mě zastánkyně kojení ukamenují, ale já si fakt myslím, že v tomto věku dítě kojit nepotřebuje a mléčnou dávku může dostat i z jných zdrojů než UM. připrav se na pár dní vztekání, ale pak bude líp. bohužel už zjistila, že si to vyřve, takže o to to bude horší. Syn mě takhle zase zlobil s UM. Doháněl s ním večer málo jídla přes den a já byla ráda, že aspoň něco jí. No, odrovnal si tím zuby a jakmile jsem UM nedala, tak začal podstatně lépe jíst. Jinak obě děti mi kolem tohoto věku začaly zlobit celkově s jídlem, takže to klidně může být i věkem

Co myslis tim odrovnal zuby?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
brko
23.10.15 08:05

@jezzz normálně jsem na tebe myslela, ze možná přispěješ do diskuze. :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
brko
23.10.15 08:09
@nozu píše:

Jenže kojení není jen o jídle, proto se to s um vůbec nedá srovnávat. Jinak who doporučuje kojit alespoň do dvou let, proč asi? :kytka: ;)

• Citovat
  • Nahlásit
802
23.10.15 08:33

Obdobi, je to normální, MM porad jeste pokrývá základní potřebu živin, mame taky dny, kdy maly 16mes upřednostňuje kojeni a pak dny, kdy k tomu kojeni sní i dost jidla…kojeni neni jen o jidle, pokud dite neztrácí váhu, je vesele a na pohled mu nic nechybí, tak buďte v klidu :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
23.10.15 08:38
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
425
23.10.15 09:51

Nepřestávej kojit. Takhle má alespoň něco. Řešila jsem to u prvorozeného, vím že je to otravný. Kojila jsem ho dva roky a něco, když jsme přestali, ji úplně stejně. Katastrofa. Mám v plánu ho vzít na krev jestli mu něco nechybí.
Zato jeho mladší brácha, teď 1,5r kojený a ještě sedí u stolečku a otvírá pusinku.To u staršího neznám, ten jídlo vždy jen rozpatlal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
802
23.10.15 10:50

Jinak pokud by se vám zdálo, ze to trva déle to jeho nechutenství, doporucuju doplnil železo (dobra je melasa) a zkusit dávat pivovarské kvasnice (B komplex),urcite se to zlepší :potlesk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama